помогнете ми! как взимате урина за изследванията на момченца?

  • 2 101
  • 34
здравейте, преди 1 седмица ни казаха да занесем урина за изследване, защото Криси навърши годинка, но вече 5-ти ден се мъча по всякакъв начин и не мога да взема нито капка. Как ли не опитвах - залепих му шишенце на пишльока - не пуска нищо, държах го цял предиобед по голо дупе, за да го хвана кога ще пишка, пак нищо! Помагайте, че се побърках! Трябва да ги занесем до 13:00ч. но до тогава, колкото и вода да изпие, просто не желае да пишка! ...Дали не мога да занеса урина от предишната вечер...? newsm78
Виж целия пост
# 1
В аптеките продават едни колекторчета за взимане на урина за бебета. Има и за момиченца и за момченца, но каквито и да вземеш, стават. Това представлява нещо като малко пликче, което се залепва на пишата, слагаш отгоре памперса или гащите и това е. Вземи няколко, защото понякога се измества и се излива течността без да усетиш.
Виж целия пост
# 2
В аптеките продават едни колекторчета за взимане на урина за бебета. Има и за момиченца и за момченца, но каквито и да вземеш, стават. Това представлява нещо като малко пликче, което се залепва на пишата, слагаш отгоре памперса или гащите и това е. Вземи няколко, защото понякога се измества и се излива течността без да усетиш.

 Peace....и да допълня, че не е нужно след това да изсипваш урината в друго шишенце. Дава се така - в пликчето!
Виж целия пост
# 3
Да, много са удобни. Аз скоро взех така урина на малкия без никакъв проблем. Peace
Виж целия пост
# 4
 Hug много ви благодаря, за пръв път чувам за нещо такова! ...какво ли няма да измислят!  Laughing 
Виж целия пост
# 5
Само да долълня, че го няма във всички аптеки. Миналата година като търсих за сина ми, аптекарките ме гледаха недоумяващо и ми предлагаха едни пластмасови цилиндърчета с капаче, които обаче са за секрети като слюнка и не вършат никаква работа. Накрая една колежка ми донесе по-горе описаното колекторче от някаква аптека до Мед. академия.
Виж целия пост
# 6
Е, това вече е кофти! Дано го намеря в нашите аптеки /в Девин/...много се съмнявам!
Виж целия пост
# 7
След месец ни предстои отново тази процедура, а си спомням колко беше трудно първия път. Щом тези колекторчета не се намират във всички аптеки искам да помоля, който знае за конкретна аптека, в която се продават, ако може да даде адрес. А ако адреса е по линия Лозенец - НДК - Централна гара ще бъде чудесно.
Много благодаря предварително
Виж целия пост
# 8
След месец ни предстои отново тази процедура, а си спомням колко беше трудно първия път. Щом тези колекторчета не се намират във всички аптеки искам да помоля, който знае за конкретна аптека, в която се продават, ако може да даде адрес. А ако адреса е по линия Лозенец - НДК - Централна гара ще бъде чудесно.
Много благодаря предварително

Току що говорих с майка ми. В аптеката на Санита на бул. Мадрид (до Театър зад канала) има със сигурност, което предполага, че и в другите аптеки на Санита ги има. Би трябвало в по-големите вериги аптеки да не липсват колектори  newsm78. Провери  Peace
Виж целия пост
# 9
Здравей, аз с тази мойта девойка сме на същия етап, не знам за момче ама за момиче е ужас!!! Та тези пликчета ги има в аптеката на пам. В. Левски не е много по тази линия ама все пак е нещо. А и още ми казаха (и от аптеката и ЛД, че няма разлика за момче и момиче newsm78) незнам до кога да опитваме  ooooh! Мисля си да дадем кръв а пък урината .....
Виж целия пост
# 10
Аз изобщо не можах да се справя с тези колекторчета. Първо стресирах детето като му залепих това пликче и то не пишка три часа, което не се е случвало никога, а после като се изпишка всичко отиде извън колектора. Аз му слагам малко памук в памперса, купувам шишенце за стерилна урина и през 10минути проверявам памука, щом се изпишка изстисквам памука в шишенцето. GP то ми беше казало, че по този начин може да излязат бактерии в урината, но да чукам на дърво всичко беше наред. Моя приятелка пък обтрива един леген със спирт и слага детенцето си в легена с 2-3 играчки и щом се изпишка повтаря моята процедура, но при нас това е невъзможно, защото малкия не се задържа и две минути в легенчето.
Виж целия пост
# 11
при нас ги има във всички квартални аптеки почти - не се шашкайте не са дефицит. Wink
абе има малка разлика - за момчета отвора е малко по-малък....имали сме и от 2-та вида...
колкото до бактериите и с тези колектори могат да излязат ако го сложиш вечерта и на сутринта събереш материала. А за стерилна урина ако ви трябва слд мн добър вечерен тоалет и обилно изплакане без съпун само с вода сутрин се слага плика като изобщо не трябва да докосвате лепкащата част с пръсти и като се изпишка веднага трябва да се пресипе в стерилно шишенце, като и на него не трябва да му пипате ръбчетата и вътрешността....но най-стерилно е ако се изпиша направо в шишенцето....при нас това отне час и нещо - ужас....а да и трябвало като почне да пишка малко да се пусне навън и после вече в шишето - е това вече съвсем не знам как се прави.... #Crazy
Виж целия пост
# 12
и ние сме използвали найлонови колекторчетата за урина. Като правихме първите изследвания на 6 месеца номера стана веднага. На годинката явно обаче не бях залепила добре колекторчето и всичко беше отишло в памперса. Та повтаряхме опита на другия ден. Този път успешно
Виж целия пост
# 13
Вярно, че аз съм с момиче, но да си кажа. На 6 месеца взех урина с колектор без проблем - от раз. Но на годинка не стана - беше по-голяма и отворчето не обхващаше хубаво пишоната, повече се връткаше и т.н. 3 дена се мъчих и накрая сложих дебел пласт памук в гащи без памперс, измих си добре ръцете и след пишкането изстисках колкото можах. Обясних на лаборантката и тя ме успокои, че и колекторчетата не са стерилни (на тях го пише) и че няма проблем.
Виж целия пост
# 14
Току що говорих с майка ми. В аптеката на Санита на бул. Мадрид (до Театър зад канала) има със сигурност, което предполага, че и в другите аптеки на Санита ги има. Би трябвало в по-големите вериги аптеки да не липсват колектори  newsm78. Провери  Peace

Stellina, благодаря много. Тъкмо имам път в тази посока и ще потърся там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия