спирам нощното

  • 570
  • 12
Ориентирам се към спиране на нощното кърмене. Освен по-често сукане през деня, как мога да стимулирам лактацията? Само да уточня, че Маги си хапва добре твърда храна и сякаш суче не толкова от глад, а за да заспи/през деня и вечер/, но може и да е временно. А искам още да кърмя, искам bombs
Виж целия пост
# 1
Нямя нужда от някаква специална стимулация. Давай гърдата преди заспиване и винаги, когато ти се стори, че има нужда...Окоро годината почват да растат едни зъби, дето сигурно няма да ти позволят да спреш нощното, но не пречи да опиташ. А заради тях, дори и през деня ще те търси доста по-често, отколкото досега, така че стимулацията ще си я получиш.
Виж целия пост
# 2
Моят син сам се отказа от нощното на 1год и 2мес. - просто започна да си спи непробудно цяла нощ - ако си кърмиш през деня кърмата няма да пострада Wink
Виж целия пост
# 3
брей, браво бе мами имате много добрички бебета които не ви будят през ноща.И аз искам да ги спра тези нощните, ама не става.ако има вечер в която да се събуди само 2-3 пъти на другата ми го връща с 22-33 пъти smile3514
Виж целия пост
# 4
Моят син сам се отказа от нощното на 1год и 2мес. - просто започна да си спи непробудно цяла нощ ....
Нели, благородни Ти завиждам.  Peace Дай Боже всекиму такова безпроблемно спиране на нощното хранене.  Hug
Виж целия пост
# 5
Казват, че ако последното ядене е достатъчно бебето не се буди през ноща, пробвала сам и е така.Като я нахраня от двете гърди ми спинка цяла вечер, но ако я оставя да заспи на първата се събужда. Заради това някои родители даже дават формула за последно ядене да е сито бебето.
Виж целия пост
# 6
Казват, че ако последното ядене е достатъчно бебето не се буди през ноща, пробвала сам и е така.Като я нахраня от двете гърди ми спинка цяла вечер, но ако я оставя да заспи на първата се събужда. Заради това някои родители даже дават формула за последно ядене да е сито бебето.
Не е така определено! Зависи от детето. Винаги давам от двете гърди, а понякога съм давала и добавка /точно подведена от тази теория/. Но тя е изпивала съвсем малко от шишето и пак се буди. А както казах си хапваме добре и през нощта не огладнява. Просто преобладава навикът да се завира в мен и да си смуче. Доста време издържах, ама вече не мога - съвсем се стопих TiredА на следващия ден пак аз я гледам, ми нямам сили вече. А Маги сега си щрапа с крачетата и за миг не мога да я оставя.
Виж целия пост
# 7
Пробвай да смениш кърмата с вода, да се надяваме че ще спре сама!
Виж целия пост
# 8
Няма нужда да я стимулираш допълнително.Достатъчни са ти кърменията през деня.Тя ще си се регулира спрямо бебчето.Моят спи непробудно от 3-тия месец..а кърмата не ми е намаляла...
Виж целия пост
# 9
и според мен не е вярно,че като го нахраниш и от двете гърди не се буди.Тони си вечеря супа например с 2 сухара в 20ч. после 21ч като го преспивам го кърмя и пак се буди по ....незнам колко пъти на вечер, но според мен не е защото е гладен. Naughty
Виж целия пост
# 10
Здравейте, Майчета!
Все се канех да пиша, но после се пазколебавах. Сега се реших...
И така по темата. За много от вас моят сьвет може би е закьснял, но все пак. Отказах пьрвото си дете от нощни хранения още в края на втория месец. След кьпането вечер го нахранвах, слагах го да спи и го оставях само да се сьбуди, когато усети глад. В началото се будеше кьм 2 3ч, после кьм 4-5ч и накрая окло 6.
Сега с второто приложих сьщата схема и пак за около месец и половина стигнахме до хранене около 6ч.
И в двата случая сьм се консултирала с личната лекарка, от която сьм много доволна.
Понеже детето губи едно хранене увеличих дневните порции. Постепенно по 20гр. всяко хранене, после по 30гр., за да набавя необходимото количество.
Е, това е! Дано помогне на някое майче!
Виж целия пост
# 11
Здравейте, Майчета!
Все се канех да пиша, но после се пазколебавах. Сега се реших...
Понеже детето губи едно хранене увеличих дневните порции. Постепенно по 20гр. всяко хранене, после по 30гр., за да набавя необходимото количество.
Е, това е! Дано помогне на някое майче!
Шушка,
сега ако ми обясниш и как увеличаваш дозата на кърмаче точно с 20 или 30 г., ще съм ти благодарна. Тоя номер дори и моето джипи не го знае, а тя е хардлайнер, вЕрвай ми!
Виж целия пост
# 12
sladka hapka ,може да се цеди и да дава от шише..аз друг вариант не виждам..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия