Въпросчета за увеличаването на кърмата с цедене/вариант работеща мама/

  • 374
  • 2
При положение че лактацията се е урегулирала вече доколко е възможно драстично увеличение?  newsm78 Аз преполагам, че има и някаква граница на това което може да се произведе.
При мен в момента да кажем, че е 1 литър дневно (денем изцеждам около 300мл, от които 100 пие бебето, и да кажем изсуква около 700 през ноща - общо 1 литър) Знам,че мамите на близнаци произвеждат двойно повече, ама от самото начало е било повече - при първоначалната хиперлактация 3-5 ден е било поддържано голямото количество.
Аз спя (или поне ми се иска да спя) нощем, така, че стимулация повече от това което бебето ми дава не искам Embarassed Пък и едва ли повече мога да произведа нощем... Ама денем дали бих могла и колко да увелича? Преполагам с редовно цедене ще стигна примерно до най много 400мл за няколко седмици  до месец. Ама дали може увеличаването да стане драстично? примерно 500мл на ден?  Все ми е чудно как така нощем ми се е нагодил организма да прави кърма, а денем неможе(или аз не го стимулирам достатъно?)  аз цедя 3 пъти през деня, просто нямам време за повече, ако съм пропуснала един ден да цедя 3 пъти на другия цедя 4.
питам защото прочетох, че изцяло хранещите с шише мами успяват да увеличават лактацията и се замислих - ми ако моя паяк в един момент реши да яде денем повече - ми аз няма да има начин да му задоволя нуждите и това дето е във фризера ще се стопи за нула време, а нощем няма да имам тази стимулация, понеже бебето няма да е гладно и няма да суче и кърмата би намаляла още повече.
ох, пак стана много объркано, ама дано сте ме разбрали Embarassed
Виж целия пост
# 1
Не съм експерт, но ми се струва че при мен постоянно се променя времето, в което произвеждам мляко- ту денем, ту нощем, защото сме на поискване и горкият ми организъм вече съвсем се ошашави от сигналите, които му праща бебка.
Така че мисля, че би трябвало да можеш да увеличиш лактацията и през деня без значение, че е урегулирана, ако принципът за обратната връзка е верен. Само не знам дали само с цедене ще стане.
Виж целия пост
# 2
Ами аз така увеличавам-всеки път малко повече цедя.Всеки следващ път с по 10-20мл повече и постепенно като достигна до желаното количество и спирам да увеличавам.Обаче имай предвид,че цеденето е умение,а бебето суче по различен начин,някак си гърдата докато се превключи на режим цедене е трудното(поне при мен е така).А ти не се притеснявай,той организма си знае работата-ще има за бебето кърма,независимо дали нощем или денем ще я произвежда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия