Ужас високо кръвно

  • 4 403
  • 20
 Вчера ходих на консултация и се оказа,че имам високо кръвно, а съм само в 16 седмица. Сега трябва да си го меря по 3 пъти на ден и да пия Новфилин. Има ли някой със сходен проблем и опасно ли е това за бебето и за мен?
Виж целия пост
# 1
Пий си лекарствата, следи си кръвното, слушай какво казват лекарите и ти, и бебчо ще сте ОК.
Леко бременеене.
Виж целия пост
# 2
трябва много да си почиваш,да намалиш емоциите,редовно си пии лекарствата и мери кръвното!стискам палци бързо да се оправиш
Виж целия пост
# 3
Следи си редовно кръвното , пий си лекарствата и най - важното бъди спокойна( не се притеснявай и не се ядосвай) И аз имах  по едно време високо кръвно но ми мина без да пия нищо, дано и ти да се оправиш. Късмет и леко бременеене.
Виж целия пост
# 4
  Колко ти е високо? За уточнение.
 
Виж целия пост
# 5
Следи си кръвното, слушай лекарите и си пий лекарствата, който са ти изписали.
Високото кръвно не е за подценяване.
Леко бременеене.
Виж целия пост
# 6
Почивай си пий си лекарствата .Колко е високо
Виж целия пост
# 7
Високото кръвно може да бъде опасно за бебчето. Намалява притока на кислород към него, може да се стигне до изоставане в развитието или не дай си Боже до загуба на детето. Това обаче става при много тежки случаи, когато не се вземат мерки. Както са ти казали другите, пий си хапчетата, намали физическите натоварвания и силните емоции и всичко ще е наред. Най много да се наложи да постъпиш в болница. Не се тревожи. Лека бременност. Hug
Виж целия пост
# 8
Това е не малък проблем, на мен лекарите ми взеха още от самото начало страха. Имам наследствена хипертония още преди да забременея, но ми го откриха когато забременях, просто защото преди това никога не съм си следила кръвното. В началото си мислех, че това е краят, много зле го изживях, но искам да ти кажа, че това беше глупост от моя страна. Мерех си кръвното през половин час и се тръшках когато не ми беше наред, купих си специално апарат за целта. Сега си пия хаповете по 3 пъти дневно Допегит и се чувствам добре, едва когато го надживях и започнах да мисля позитивно. На последната консултация ми измериха 120/70  и заявих на акушерката, че не им е наред апарата  Laughing Когато човек се успокои и не си дава много зор нещата се оправят.
Виж целия пост
# 9
Внимавай с кръвното. Накарай лекарката да те прати на доплер. Ако не иска отиди на частен лекар да направят доплер на теб и бебето. Аз съм с високо кръвно, но успях да си износя бебето до края. Майка ми ми каза една рецепта за сваляне на кръвното и я спазвах стриктно. Всеки ден кофичка кисело мляко със счукан чесън (или нарязан) колкото можеш да издържиш. С тази рецепта си поддържах нормално кръвното през цялата бременност а и сега.
Виж целия пост
# 10
А защо не опиташ с хомеопатия?? Аз така бих направила. Е, аз имах ниско  и за това пих хомеопатия...
Лека бременност!  bouquet
Виж целия пост
# 11
Да това е проблем,но ако спазваш точно всичко, което ти казва лекарката няма страшно!Имам приятелка която поддържаше 100/160 почти през цялата бременност,с нофилина го сваляше до 90/140 и после пак нагоре!Но вчера й направиха секцио и вече си имаме жива и здрава,красива Мартина!Така че спокойно!Почивай,смей се и следи стриктно нещата!Лека бременност и чакаме да чуем за бебче! Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Трябва много да внимаваш, пий си лекарствата и не лягай по гръб, така притискаш главната артерия и затова се вдига кръвното (поне на мен така ми обясниха и наистина има ефект).Аз бях по същия начин че даже и след раждането 1 година ходих като омагьосана.но на мен ми се вдигаше долната граница. Успех в бременноста newsm10
Виж целия пост
# 13
Първият път когато ми откриха високото кръвно ми беше 145/80, всъщност горната граница ми е висока. Сега като пия новфилина 3 пъти на ден по половин хапче мие 120/80, което е нормално. Отделно от високото кръвно имам много силно главоболие и като пия хапчето и ми минава.
Виж целия пост
# 14
Първият път когато ми откриха високото кръвно ми беше 145/80, всъщност горната граница ми е висока. Сега като пия новфилина 3 пъти на ден по половин хапче мие 120/80, което е нормално. Отделно от високото кръвно имам много силно главоболие и като пия хапчето и ми минава.

Ами какво да кажа аз с мойто 160/100?!?!?!?!?!?! Не се притеснявай и наистина не се поддавай на отчаяние, аз го изживят и е много гадно, има лекари оперирани от такт и до ден днешен си спомням думите на една докторко, която ми се накара заради кръвнотор сякаш аз сама съм си избрала да имам хипертония  Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия