Болезнени схващания на прасците

  • 13 376
  • 31
От известно време насам през нощта докато спя, получавам болезнени схващания на мускулите на краката, по-точно - на прасците. Събуждам се от болка, а на прасеца си напипвам ужасно твърда топка, която боли зверски и отпуска след няколко минути, но усещам да ме боли и на другия ден, когато си стегна мускула на крака. Чувала съм, че бременните често се оплакват от подобни проблеми и причината била недостиг на калции. Въпросът ми е има ли някой с подобни оплаквания и дали според вас е уместно да приемам допълнително калций на таблетки? Естествено, ще се консултирам и с лекарката си, но първо исках да се допитам до вас...
Виж целия пост
# 1
При мен почна в края на бременността. Ужасни болки.... и само през нощта. Моят лекар ми каза, че е съвсем нормално и нищо да не пия. След като родих вече не съм имала такова схващане. Може би  на теб да ти предпишат нещо, защото гледам, че ти остават още месеци.
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Зъхи
От известно време насам през нощта докато спя, получавам болезнени схващания на мускулите на краката, по-точно - на прасците. ...


КРАМПИ се казват тези схващания!  Wink
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Шани
Цитат на: Зъхи
От известно време насам през нощта докато спя, получавам болезнени схващания на мускулите на краката, по-точно - на прасците. ...


КРАМПИ се казват тези схващания!  Wink


Знам, но реших да бъда по-описателна, за да съм максимално ясна, дори за тези, които не знаят как се наричат... Мерси все пак!  Wink
Виж целия пост
# 4
да, гадничко е, усещала съм няколко пъти тези крампи много рано сутрин в по-напреднала бременност.

нищо не съм пила допълнително.
аз 9 мес така или иначе нищо не съм пила.
Виж целия пост
# 5
Аууу ужасни са Close Аз ги получавах в началото, будех се от болка и пищях, а на сутринта имах мускулна треска на прасците. Това с контрашпица помагаше само като са по-слаби иначе изобщо не можех да си контролирам крака.
Аз смених леглото - с доста по-твърдо и обувките със съвсем равни и ниски, междувременно пих и магнезий заради контракцийки и схващанията спряха. И досега се ужасявам че могат да почнат пак и карам мъжа ми да ми прави масаж на прасците през деня и сама гледам дневно време да разтягам мускоула с контрашпиц.
А в книгите пише - да се слагат възглавници в долната част на леглото, за да не ти позволяват да изпъваш краката по време на сън.
Виж целия пост
# 6
Цитат на: MiaT
А в книгите пише - да се слагат възглавници в долната част на леглото, за да не ти позволяват да изпъваш краката по време на сън.


Ама това помага, според мен, само ако леглото ти е с ограничител от долната страна, аз от нашето легло само ще ги изритвам...  Imp
Виж целия пост
# 7
Наистина е супер гадничко. При мен досега се случи веднъж преди една седмица- едната нощ на десния крак, а на другата на левия. И след това с мускулна треска. И аз със контрашпиц ги облекчавах.
За калция също съм чула, но аз всеки ден ям сирене и пия мляко и не мисля, че ми е липсвал. така че най добре ако продължават тези спазми да те съветва лекар.
Виж целия пост
# 8
слава богу на мен прасците не ми се схвашаха, но пък си ме болеше една жила през цялата бременност.
Но от плуването знам (там ми се е схващал) ... стъпваш на едно трупче (или на някоя играчка на малкото) и опъваш працеса, прави се и масаж
Виж целия пост
# 9
Още ги помня тези ужасни болки! Изписаха ми магнезий, който така и не пих.
Виж целия пост
# 10
Случват се често по време на бременността, но по-скоро ти липсва магнезий, отколкото калций.
Ако пиеш магнезиеви препарати е по-рядко да ти се случи.
Едно от показанията на Магнерота е точно за мускулните крампи, матката също е мускул.
Ти приемаш ли магнезий и имаш ли контракции?
Виж целия пост
# 11
Тези спазми се дължат на липсата на витамин В. Така пише в книгите. За магнезий и калций по въпроса не се споменава. Може би магнезия оказва влияние в/у контракциите, но за спазмите на краката  пише, че недостигът е на витамин В.
Виж целия пост
# 12
На курса за бременни който посещавах всички момичета се оплакваха. Наистина е ужасно, но не може да се направи кой знае какво. Освен за магнезия, който аз не пих ни препоръчаха едно упражнение -  да търкаляме с ходилото химикал /от пръсти до пети/ или маркер по пода от седнало положение когато се сетим и имаме време. Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 13
В края не бременността и аз бях така
Виж целия пост
# 14
Благодаря за съветите... Ще взема да пия пак Матерна, да видим дали някоя полезна съставка от там ще ми помогне...  Wink Утешително е, че и други са минали по този път!  Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия