Къде си държите кремовете?

  • 1 623
  • 55

Анкета

Къде съхранявате кремовете си за очи и лице?

Опции:

Аз лично ги държах преди в банята, защото ми беше удобно да ги ползвам след сутрешния и вечерния тоалет. С времето обаче ми направи впечатление, че от топлото се скапват по-бързо и стават много редки.  Sick
Сега ги държа в хладилника. Не знам доколко е правилно, но се запазват по-дълго, а и ми е много приятно усещането от студения крем върху кожата ми.  Flutter

Ауууу, чак сега виждам, че има същата тема!  Embarassed Не съм обърнала внимание... Нищо де, поне съм пуснала анкета, за нагледност!  Mr. Green
Виж целия пост
# 1
На едно шкафче, поради липса на по-подходящо място.
Виж целия пост
# 2
Имам си една витрина за  козметиката,парфюми и разни други нещица.
Виж целия пост
# 3
На шкафче в стаята  Simple Smile
Виж целия пост
# 4
В шкаф в стаята. На мъжа ми са в банята.
Виж целия пост
# 5
в банята, но ние нямаме парно и не е прекалено топло Simple Smile
Виж целия пост
# 6
Ами при нас в банята става топло от парата, особено като се изкъпе някой. Иначе и ние не ползваме отопление там.
Но пък и нямаме прозорец в банята и през цялото време вътре е леко топло и душно.  Tired
Виж целия пост
# 7
Ами аз как да гласувам, като ги държа и на трите места Rolling Eyes Кремовете за лице в хладилника, маските в банята, а тези за тяло- повечето в стаята, но имам и в банята.

Охх ooooh!, много съм зле, гласувам за хладилника. Сега видях, че темата е за кремовете за лице. Confused
Виж целия пост
# 8
Вижте какво прочетох в списание "Ева":

3. една приятелка ми каза, че държи кремовете, които не ползва в момента, в хладилника? Правилно ли е?

Съхранявайте козметиката при обичайна температура и нормална влажност в шкаф или дори в стаята, но не и в хладилник. Мит е, че така ще запазите полезните й свойства за по-дълго. Най-много да ги разрушите. Продуктите реагират на температурата на нашето тяло и околната среда. Ако ги държите на студено и след това ги нанесете на топлата кожа, може да “пресечете” съдържанието им. Кремовете все пак са химични съединения, които не се отличават с кой знае каква устойчивост. Най-важното, което трябва да спазвате, е, че ако няма да ползвате дадено средство в момента, по-добре не го отваряйте. В противен случай трябва да го изразходвате до 6 месеца, тъй като се окислява от въздуха. Иначе гаранционният срок варира от 2 до 3 години. В хладилника или по-скоро във фризера единствено може да държите продукти, на които изрично пише, че се съхраняват при минусови температури, тъй като не съдържат консерванти. Например серията за домашно ползване Bio-Active на Ericson Laboratoire. Вторият случай, в който може за 1-2 часа да сложите на студено продукти, за да усилите ефекта им са гелът за очи, намаляващ отоците под тях, някои средства за почистване на очи, маската за лице, както и средството за бюст.


Виж целия пост
# 9
На високо Mr. Green
Защото си имам катеричка вкъщи Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
Аз ги държа в спалнята в шкафче на тоалетката. Умишлено неги държа отгоре на огледалото по две причини:
1/ да не ги пече слънцето
2/да не гледа мъжлето колко са много, че ще ме изгони  Embarassed Днес си купих поредния крем и вече имам 3 околоочни и 4 за лице. Срамота е вече  ooooh!
Виж целия пост
# 11
На една ракла в спалнята - да са под ръка на Ники, и той полага грижи за себе си Flutter
Виж целия пост
# 12
Повечето неща ги държа на шкафчето в спалнята,но имам и в банята В хладилника не слагам Simple Smile
Виж целия пост
# 13
На една ракла в спалнята - да са под ръка на Ники, и той полага грижи за себе си Flutter

 Laughing Аз мислех, че само моя син има афинитет към кремове и червила  Laughing
Виж целия пост
# 14
В шкафче в спалнята ни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия