За пюретата

  • 4 044
  • 10
От кога ги започнахте?И като отворите малкото бурканче,дадете няколко лъжички-останалото какво го правите?Някой го съхраняват в хладилник,но други ги хвърлят или изяждат.Вие какво ги прави/х/те?А кото се извадят от хладилника как ги подтопляте,на водна баня ли?
Виж целия пост
# 1
Въобще не мисля още да ги започвам. Много е рано. Както виждам децата ни са на една възраст. Малки са още. Мисля да започна след като навърши 5 месеца.
Виж целия пост
# 2
Започнах плодови пюрета като стана на 3 месеца. В началото не изяждаше цяло бурканче от 125 мл и го прибирах в хладилника за 24 часа. Последните дни си изяжда по едно такова. Давам и от 200 мл на Ганчев, тях не можем да изядем също и също пазя в хладилник или смесвам с кърма и давам с биберон (те са по-редички) вместо нектар/сок.
Оставям ги просто известно време в топла вода за да се стоплят, дори и когато не са били в хладилника.
Виж целия пост
# 3
Ако си решила да захранваш - започни с безглитенова, безмлечна каша и посл  пюрета. Кашата се приема по безпроблемно от детското стомахче. И с нея започваш с по 1-2 лъжички. Първо кърмиш и после даваш кашата. Grinning
Виж целия пост
# 4
Цитат на: MamaGeri
Въобще не мисля още да ги започвам. Много е рано. Както виждам децата ни са на една възраст. Малки са още. Мисля да започна след като навърши 5 месеца.


Педиатъра ти какво казва?Моята каза да ги започвам вече и аз затова.
Виж целия пост
# 5
Моята също каза да ги започвам, но в това отношение напълно вярвам на Воо и повечето от мамите във форума. Когато Мария беше на 40 дни, по съвет на педиатърката, започнах да й давам ябълково сокче. Промени й се акото и оттогава започнаха едни зверски колики, които продължиха до края на третия месец. Видях се в чудо. Заинтересувах се повече и от този форум научих за по-късното захранване. В момента бебка е спокойна и не мисля да й разбърквам все още незрялото стомахче с нови храни. Тя има нужда само и единствено от мляко. Убедена съм в това, но всеки прави своя избор.
Виж целия пост
# 6
Ние също рано започнахме захранването. Сега като чета за късното захранване, си мисля, че трябваше да изчакаме.... но вече "сме се хванали на хорото" и може би ще е по- лошо да спираме и пак да почваме.Ици е на 4м. и 1 седмица. От 3 дни давам зеленчуково пюре на Хипп/тиква и картоф/. Плодовите ги яде без проблеми. Домашно приготвено картофено пюре/според рецептата на лекарката/  не иска. С какво ли не го смесвах. Ползвам само на Хипп. Давам ги за два дни. Първият ден отсипвам, количеството, което ще идяде. Остатъкът - в хладилника. /казаха, че имат трайност 72 ч./Следващият ден го притоплям в микровълновата фурна. Още не съм се престрашила да давам на Ганчев, но мисля да опитам.
Виж целия пост
# 7
Плодово започнах да давам някъде от 4-5-ти месец. Зеленчуково започнах 2 дена преди да навършим 6 месеца. За бурканчетата - отварям, давам колкото реша, после слагам в хладилник. Давам и на втория ден и ако има останало, го изяждям или изхвърлям, в зависимост от това колко е вкусно за мен пюрето.  Embarassed  Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Цитат на: irenka
От кога ги започнахте?И като отворите малкото бурканче,дадете няколко лъжички-останалото какво го правите?Някой го съхраняват в хладилник,но други ги хвърлят или изяждат.Вие какво ги прави/х/те?А кото се извадят от хладилника как ги подтопляте,на водна баня ли?

Захраних след 6 навършени месеца с оризова каша, домашна. Пюрета дадох след това, първо зеленчукови домашни, след това плодови. И сега, когато давам готово пюре, го съхранявам според указанията - обикновено 48 часа в хладилник - и го давам на следващия или по-следващия ден, както дойде.
Виж целия пост
# 9
Не знам какви указания за годност има по етикетите. Това което знам е, че ако даваш директно от бурканчето и остане, втори път не бива да се дава. И понеже в началото се захранва с малки количества, добре е да отсипваш по малко в чашка. Така останалото пюре може да се съхранява до другия ден в хладилника.
Виж целия пост
# 10
Zdraveite, mili mami.  Stuck Out Tongue  mari0511 ne se pritesniavai da davash piureta na Ganchev. Moiat sin iade plodovi piureta samo na Ganchev. I mu haresvat. Zapochnah da mu gi davam sled 3 mesec. Chestno kazano vsiako dete si ima predpochitania, i zatova opitai, ako mu haresa prodaljavash. Piuretata na Ganchev sa sas srok na sahranenie 48 chasa, az otsipvam i ostanaloto, slagam v hladilnik. A zelenchukovi piureta gotovi oshte ne sam davala, zasega az gi pravia v kashti. Zapochnah da mu gi davam sled 4 mesec.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия