Бъдещи първокласници в Люлин - мнения за училища

  • 28 107
  • 139
# 45
Включвам се да следя с интерес. На един хвърлей сме от 79, с градината са ми под терасата. Влизала съм в стаите само за гласуване, но децата често играят в двора и ми се реве от това, което виждам като поведение на малко по-големите ученици. Големият ми син ще е първолак на година и трябва да се ориентираме.
Виж целия пост
# 46
"Здравейте, включвам се и аз с питане за училище в квартала, тъй като синът ми ще бъде първокласник през учебната 2018/2019г."
Правилно ли прочетох в поста Ви. Т.е той ще тръгна на училище сега, от септември 2018-та? То тогава би следвало вече да сте приети в училище и да купувате тетрадки...

Правилно прочетохте, но аз грешно написах. Simple Smile
Първи клас ще бъде през учебната 2019/2020. Тоест, в рамките на тази учебна година, трябва да реша дали да го оставя в 40-то училище, където е в предучилищна група, или да го преместя в 79-то.
Виж целия пост
# 47
Така и предположих.
Имам поглед върху две училища в района 56-то и 40-то. Истината е, че в 40-то през последните няколко години  много дръпнаха напред и даже деца от 56-то се преместиха там и са доволни.
40-то правят дни на отворените врати за родители на бъдещи първолаци, някъде април/май, следете на сайта им.
За 79-то не мога да кажа нищо...
Виж целия пост
# 48
Благодаря за отговора. Явно ще трябва да посъбера още впечатления за 79-то СУ и после да преценявам, отчитайки и тазгодишното представяне в 40-то.
Виж целия пост
# 49
Класация на училищата в София:
http://alekdimitrov.com/uchilishte/rezultati-NVO.asp
79 СУ - 88 място;
40 СУ - 145 място!
Виж целия пост
# 50
Здравейте! Споделете първи впечатления от училищата в квартала. Предварително благодаря!
Виж целия пост
# 51
Дъщеря ми завърши 79то преди 3г.с отл.6.00диплома и доста добри резултати от изпитите след 7ми клас. Общ бал 34'576 и успя да влезе във Втора Немска гимназия. Всичко си е до дете, но и преподавателите са много важни. Ако го научите да се труди още от 1ви клас ще пожънете успех
П.П. От нейният клас имаше имаше и доста слаби ученици, изводите си ги правете сами. Blush

какви са впечатленията Ви и от коя госпожа в 79 СУ. Интересувам се за дете в 1 ви клас 2019/2020г.
Виж целия пост
# 52
"Здравейте, включвам се и аз с питане за училище в квартала, тъй като синът ми ще бъде първокласник през учебната 2018/2019г."
Правилно ли прочетох в поста Ви. Т.е той ще тръгна на училище сега, от септември 2018-та? То тогава би следвало вече да сте приети в училище и да купувате тетрадки...

Правилно прочетохте, но аз грешно написах. Simple Smile
Първи клас ще бъде през учебната 2019/2020. Тоест, в рамките на тази учебна година, трябва да реша дали да го оставя в 40-то училище, където е в предучилищна група, или да го преместя в 79-то.

Здравейте, ние ще бъдем първи клас през същата учебна год. и аз се чудя за двете училища, имате ли повече инфо за условията и учителите и на двете места.
Виж целия пост
# 53
Здравейте, включвам се и аз с питане за училище в квартала, тъй като синът ми ще бъде първокласник през учебната 2018/2019г. В момента е предучилищна група в 40-то, но изчетох темите за него и не мога да кажа, че останах очарована от написаното. По постоянен адрес се водим прилежащ район на 37-мо училище, което автоматично отпада от класацията. По настоящ сме в прилежащия район на 79-то.
Молбата ми е за някаква по-актуална информация за 40-то и 79-то, за организация на учебния процес, отношение към учениците и пр. Прочела съм всички теми, в които нещо е обсъждано за двете училища, ще се радвам на актуална информация, в случай, че някой разполага с такава.


и аз следя за 79-то, 40-то и 97-мо за учебната 2019/2020г.
Виж целия пост
# 54
Ще следя темата с интерес, защото се интересувам от 56-то и 79-то училище. Лошото е, че и двете училища не са ми в района, дали имам шанс за прием? Ще кандидатстваме 2020/2021 г. Ще помоля, ако има майки на дечица в 3 клас на тези училища и са доволни от госпожите, ако може да ми напишат имената им на лично.
Благодаря!
Виж целия пост
# 55
 Здравейте,какви са впечатленията Ви и от коя госпожа в 137 СУ. Интересувам се за дете в 1 ви клас 2019/2020г.
Виж целия пост
# 56
Ще следя темата с интерес, защото се интересувам от 56-то и 79-то училище. Лошото е, че и двете училища не са ми в района, дали имам шанс за прием? Ще кандидатстваме 2020/2021 г. Ще помоля, ако има майки на дечица в 3 клас на тези училища и са доволни от госпожите, ако може да ми напишат имената им на лично.
Благодаря!

Моето дете кандидатства в тези 2 училища за учебната 2018/2019 год. Също не са ни в района, 79- то е в съседен район. Приеха го в 79-то, в 56- то не го приеха.
Виж целия пост
# 57
В 56-то обикновено има голям наплив, затова влизането е по-трудно.
Виж целия пост
# 58
За тези, които се интересуват:
Току що се свързах със 79-то училище. Отне ми известно време, пробвах по мейл, после няколко пъти звънях в канцеларията, накрая уцелих зам. директорка.
Кандидатстването е през м. април, щели да качат информация на сайта. Ден на отворените врати вероятно ще има към края на април, информацията - отново на сайта. Има опция за полудневно обучение, което мен ме интересуваше.

В 40-то училище денят на отворените врати мина. Хората се бяха подготвили, имаха открити уроци, бяха обявили часовете за посещение. Засега клоня към 40-то, но усещането ми е субективно, защото синът ми учи там, а тези от 79-то ги издирвах известно време.
Виж целия пост
# 59
Ще следя темта.
Синът ми също ще е първокласник тази година. Събирам мнения и съм разтроена.
Чудя се между 56, 79 и 40. В района на 79 сме. За него имам различни мнения от много положителни до много отрицателни.
Големия ми син до 7 клас беше в 56 и имам положително мнение, но се опасявам, че няма да ни приемат. Разбрах, че тази година вместо 7 паралелки ще приемат 5, но не рабрах дали е така от миналата година.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия