ВАЖНО! Пристрастяване към капки за нос – лечение!

  • 55 066
  • 97
Здравейте момичета! Искам да споделя с вас нещо което съм сигурна, че ще бъде полезно на много хора.
От 10 години съм с медикаментозен ринит(пристрастяване към съдосвиващи капки за нос). Това се случи след едноседмично непрекъснато използване на ксилометазолин.Накратко - 10 години с постоянно запушен нос, и шишенце капки на седмица. Когато ми свършваха капките, особено през нощта, изпадах направо в паника. Не можех да ям и да спя, ако ми е запушен носа. Доктори в Щатите и в България ми предписваха какво ли не, но нищо не помагаше. Казаха ми само операция ще помогне, но аз така и не се навих. Незнам как ми хрумна, но преди месец реших да се поровя в руските форуми, за хора с такива проблеми. Оказаха се хиляди  Shocked И тук в България намерих из форумите хора с такива проблеми, но нито един с решение. В руския форум попаднах на едно момиче, което след години мъки се е излекувало за 5 дни. Реших да опитам - нищо не губех. И от тогава мина месец, а аз дишам с пълни дробове без да си слагам в носа абсолютно нищо!! Само който е минал през това ще ме разбере.. И така, ето какво направих за да спра кошмара:
1.В шишенцето на Виброцил започнах да наливам Стеримар(солен разтвор).С всяко пръскане на спрея, доливах солена вода.Това продължи 2 седмици, докато солената вода беше 90 % от шишенцето.
2. Заедно с това намаляне на Виброцил, сутрин и вечер си пръсках Назонекс, по два пъти в ноздра.
3. През цялото време промивах всяка вече носа със солена вода използайки за това Нети Пот(има го в интернет)
4.Петък сутрин 2 седмици по-късно от старта изхвърлих всички възможни препарати за нос, включително Виброцила. Купих си капки за очи, повтарям за ОЧИ - Дексаметазон. Спрях всичко друго освен солените промивки вечер, а от капките за очи капех 3 пъти на ден по 2 капки в ноздра за точно 5 дни. И КРАЙ!

Момичета, 10 годишните ми мъки изчезнаха и бях най-щастливият човек на земята.Никога повече не бих си пръснала капки за нос, независимо колко тежка хрема карам.Надявам се поста ми да помогне, защото знам колко много хора страдат от същият проблем.
Успешен ден!
Виж целия пост
# 1
Аз спрях капките за нос преси 10на години, въпреки че не беше толкова тежко положението като при теб. Но го направих директно, изтърпях запушения нос и толкова. При тежки случаи ползвам морска вода, продават я за който не му се прави солен разтвор. Но толкова се подобри положението, че обичайно при грип или настинка не ползвам нищо за хрема, минава си сама...
Виж целия пост
# 2
Моят мъж е с чупен нос и стеснена преграда след едно боледуване също се пристрасти към капките и си мислеше, че проблемите му идват от проблема с преградата. След около 7 години на капки ги спря и се оказа, че си диша нормално, но капките са били причината за това усещане. Не е ползвал нищо за отказването, само малко воля.
Сега обаче си ползва като е болен, не се пристрастява, но и внимава да не е повече от седмица.
Виж целия пост
# 3
и аз бях със същия проблем преди 8 години, само капки постоянно запушен нос, бях като риба на сухо, стреснах се от това пристрастяване и и си наливах чиста чешмяна вода в шишенцето ксилометзолин, и се оправих, малко трудно но ми мина, самовнушение , не знах ,че съществува такова пристрастяване тогава
Виж целия пост
# 4
Съществува пристрастяване, има дори медицински термин - Медикаментозен ринит. Явно обаче в България не е известно на лекарите, защото всички ми казваха само с воля ще се оправиш..да но се оказа, че нещата не са толкова прости. Воля трябва, но тя изчезва след като 5-ти ден не си ял нормално  и спал ..
Виж целия пост
# 5
да но масово се предписват, сега ползвам рядко ринолекс, той съдържа някакви масла , които като се вдишат и освобождават носа, като другите препарати с камфор
Виж целия пост
# 6
да но масово се предписват, сега ползвам рядко ринолекс, той съдържа някакви масла , които като се вдишат и освобождават носа, като другите препарати с камфор

и аз използвам Ринолекс + Стеримар и съм много доволна.
Виж целия пост
# 7
Аз знам за подобно привикване към капки и затова съм адски внимателна, ако се наложи да ползвам такива. Детето почти не знае какво е това. Разрешавала съм му (на детето) да използва капки само в много краен случай. Обикновено се справяме само със стеримар.
Виж целия пост
# 8
Аз съм мързелива и забравям да си слагам капките, сигурно затова не съм се пристрастила, но носът ми е постоянно запушен. Лекарите казват, че лигавицата е набъбнала, но преградите не са много криви. Изписват ми седмица капки и като ги спра пак е същото. Дайте ми идея какво да направя? Нощем не мога да дишам Sad
Виж целия пост
# 9
Лятото изкарах без капки за нос почти,но сега пак се започна.От няколко седмици съм със запушен нос.Миналата година почти цялата я изкарах така.Освен да започна да пръскам солен разтвор за да не слагам капки.Иначе не виждам много смисъл от ползването на Назонекса и дексаметазона.И двете са кортикостероиди.Назонекс имам-изписаха ми го за три месеца,но не съм го ползвала повече от месец,като полза не видях от него. Peace
Виж целия пост
# 10
Здравейте. И аз съм от тези, което не могат без капки при запушен нос. Преди десет години и аз си докарах главоболия с ксилометазолин, но друго не ми действа, когато съм с хрема. Капя само нощем, като ми се запуши носа, за да мога да спя. 3-4 дни само. През другото време, ако ми се появи оток на лигавицата / без хрема/ пия ксизал / десет нощи по едно хапче/ и съм ок. Опитайте с противоалергично.
Дъщеря ми също реагира с оток на носната лигавица при всякакви капки, затова й слагам само морска вода и давам противоалергично / винаги ни предписват с капките,но аз капки спрях да купувам/.
Виж целия пост
# 11
Преди повече от 20 години и аз използвах постоянно ксилометазолин и носът ми беше вечно запушен. Обаче в един момент почнах да получавам  проблем със зрението - изведнъж започвах да виждам ярки светещи фигури, които не изчезваха и при затворени очи. Първия път като ми стана много се уплаших, бях бременна, хукнахме с мъжа ми към спешен кабинет, но ми мина и така и не отидохме. После свикнах с тези зрителни явления, докато в един момент не прочетох, че може да са от ксилометазолина. Оттогава го спрях и повече не го ползвам. При хрема карам със Фервекс, който има друга отпушваща съставка.
Виж целия пост
# 12
И аз съм със същия проблем,даже си купувам капките от Турция вече,че там са направо на 1/3 от тукашната цена,пръскам отривин ментол.
Виж целия пост
# 13
Изненадвам се, че още срещам хора, които не го знаят това за нафазолина. От дете го знам- че не се ползва повече от ден-два. Или дори еднократно. Всичките модерни капки са си пак вариации на гадните горчиви соц лекарства и пак пристрастяват.
Виж целия пост
# 14
Zdraveite,az sum sus sushtiq problem samo che izpolzvam Ksilorin sprei i moje li da mi obqsnite po-tochno na tozi Nazoneks kakvo mu e prednaznachenieto
___________
Пищете на кирилица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия