Деца с Таласемия

  • 38 088
  • 125
# 30
На 9 месеца е.
Хематоложката ми каза,че ще правим профилактика с фолиева киселина пролет и есен,но първо трябва да изчакаме детето да стане на година и два месеца,за да направим електрофореза.Не се сетих само да я попитам,дали да засиля приема на храни,богати на фолиева киселина?Както казах,имаме друго заболяване и ни предстои операция,но за целта хемоглобина не трябва да е по-нисък от 105.В момента е 104,страх ме е да не се понижи,защото спряхме приема на лекарства(Малтофер).Как да го потдържаме?
Фолиева киселина е трудно да се усвои от храната. Ако вие със съпруга ви си направите електофорези, с резултатите и венозна кръв от бебето, можете да направите ДНК, за да се види каква е анемията при бебо, да не чакате да стане на 1-1,5г
Виж целия пост
# 31
Другото, за което се сещам  е да попитам как ви изписаха Малтофер? Изследвани ли са серумно желязо и ЖСК на бебето или просто са ви изписали препарата, заради ниския хемоглобин.
Виж целия пост
# 32
Правихме изследване на желязото и беше ниско-не много,но беше под реф.стойности.Следващите изследвания обаче,след приема на Малтофер,желязото е много завишено,а еритроцитните нива са ниски.

По въпросът с бащата и изследванията-отглеждам детето си сама.Свързах се с баща му и го помолих да направимтези изследвания,но той ми отказа-била съм се правила на по-голям доктор от докторите и съм го карала да дава излишни пари за ненужни изследвания...Мисля,че ви става ясно за какъв човек говорим...
Виж целия пост
# 33
Racist, съжалявам за бащата на детето ви. Много лошо постъпва. Не го мислете, явно сте силна жена и ще се справите по-добре сама от колкото с такъв човек до себе си.
А щом желязото доста се е покачило от малтофера значи не е желязодефицитна анемия на 100%.
За фолиева к-на има изследване, да се види дали има нужда от прием на таблетки или не, другото което е хубаво да изследвате е В12.
Виж целия пост
# 34
Деси83,благодаря  Hug
Виж целия пост
# 35
За нищо 😘
Виж целия пост
# 36
Здравейте,  момичета!
Аз съм с таласемия минор,  има шанс и синът ми да я е наследил. В момента той е на месец и половина и все още не е преборил жълтеницата. Има високи нива на билирубин,  хемоглобинът от 216 преди 40 дни,  вече е 105. Моля,  споделете дали и при вашите деца се е наблюдавала продължителна жълтеница или да търся проблема другаде. Водих го на гастроентеролог,  не се откри увеличен черен дроб или далак,  посъветва ме да изчакам още и евентуално бебо сам да се изчисти. Но на мен ми се струва,  че не правя всичко необходимо,  може би трябва да се консултирам и с хематолог. Благодаря предварително за споделеното!  Hug
Виж целия пост
# 37
Здравей, Портокалова и честито бебче!
Заведи бебчето на детски хематолог за консултация. Бащата има ли таласемия?
Виж целия пост
# 38
Здравей,  бащата няма таласемия. Като разбрах преди няколко години,  че съм таласъм,  веднага се изследва и той. Бихте ли ме насочили към детски хематолог. Аз съм ходила в болницата в Дървеница,  но мисля че там не се занимават с деца.
Виж целия пост
# 39
Здравей,  бащата няма таласемия. Като разбрах преди няколко години,  че съм таласъм,  веднага се изследва и той. Бихте ли ме насочили към детски хематолог. Аз съм ходила в болницата в Дървеница,  но мисля че там не се занимават с деца.
Чудесно е, че бащата е здрав. Аз не съм от София, но ходим в педиатрията и съм много доволна от лекарката там. Вече 6м се грижи за бебчо, при нужда. В ИСУЛ също има детска хематоложка, която много хвалят, но аз съм малко резервирана за там.
Виж целия пост
# 40
Здравей,Портокалова и честита рожба!
Моето дете също беше с тежка жълтеница.В родилното само спеше и не можех да го събудя да го нахраня.Една от акушерките ми каза,че няколко пъти са го хранили със сонда,защото не се буди.След като се прибрахме в къщи,майка  ми му даде вода с мъничко захар-пи много.Може би около месец му давахме и се оправи-започна да се храни и буди за хранене.Зная,че това се отрича като практика,но при нас беше като жива вода за бебето.

Относно хематолог-аз го водя в "Детско здраве",на Ами Буе.Доктор Бачовска-не мога да се оплача от нея.Но ако избереш да водиш бебчо там,обади се на регистратурата за час,защото д-р Бачовска преглежда там само в сряда.Тя ми даде много полезни съвети,както и за храненето-обясни ми неща,които са ми много от полза.Бях решила да пробвам след 6-тия месец да давам кисело мляко и споделих с нея,а тя ми обясни,че киселото мляко можело сериозно да усложни анемията,поради тази и тази причина.

Желая ти успех и силно стискам палци бебето да не е таласъмче  Hug
Виж целия пост
# 41
И нашата педиатърка от Бургас ни прати при д-р Бачовска. Много мила жена. Останах с добри впечатления. Тя обаче като видя какво изследванията на бебо и като се запозна с всичко, прецени, че е по-добре да ни препрати. Прати ни в педиатрията ,при д-р Маноилова.И сега си ходим там.
Виж целия пост
# 42
Колкото до сладката вода за жълтеницата, аз не съм давала. Нашата педиатърка тогава ме посъветва да го държа по поне 10мин на ден на слънчев прозорец.Сега се сешам, че може и глюкоза по 1-2 лъжички на ден да се дава.
Виж целия пост
# 43
То захарта точно вместо глюкоза,но като за първо дете не знаех,че може да давам,вместо захар.Никой не ми каза-нито в родилното,нито педиатърката...Но си мисля,че глюкозата е все пак по-добрия вариант,да!
Виж целия пост
# 44
Radost, за второто ще знаеш 😊И аз така бях.С първото се учиш,с второто знаеш(или поне така си мислиш) 😂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия