Пак за детските надбавки

  • 641
  • 9
Подавам документи за детски надбавки октомври и април, т.е. сега до края на април трябва пак да подам. Доколкото разбрах вече ще се подават веднъж годишно. Освен бележка за доходи нося и бележки за големите деца, че са посещавали училище редовно през последните 6 месеца. От две седмици ги ръчкам двамата да ми вземат такива бележки от училище, най-накрая се смилиха над бедната си майка и ми донесоха. Обаче гледам, че бележките са от старите, готови бланки - посещавал училище през последните 6 месеца, попълват само имената и датата.
Въпросът ми е към тези, които имат деца-ученици и са подавали наскоро по новите изисквания. Като отида в последния момент, както обикновено ми се случва, да не вземат да ми кажат че на бележките трябва да пише - посещавал редовно през последните 12 месеца, което значи тепърва да вземат нови бележки, съответно в училищата да правят нови бланки и аз да пропусна срока за подаване.
Виж целия пост
# 1
Аз нямам ученици, но когато подавах жената преди мен беше с бележка за доходите за 12 месеца и бележка от училище за 6 месеца - приеха й документите без проблеми, а и ти вече си занесла за предишните 6 месеца (то не, че за заплатите не си де, ама все пак е по-различно).
Говоря за София, защото както знаем навсякъде тълкуват различно  newsm78
Виж целия пост
# 2
Аз нямам ученици, но когато подавах жената преди мен беше с бележка за доходите за 12 месеца и бележка от училище за 6 месеца - приеха й документите без проблеми, а и ти вече си занесла за предишните 6 месеца (то не, че за заплатите не си де, ама все пак е по-различно).
Говоря за София, защото както знаем навсякъде тълкуват различно  newsm78

Мерси биби и аз си мисля, че не би трябвало да има проблем, за всеки случай ще питам и при счетоводителката като ми подготвят бележка за доходите.
Виж целия пост
# 3
Няма как от училище да ти дадат бележка за 12 мес/учител съм/,защото от 15 септември до сега са 7 месеца.
Виж целия пост
# 4
Няма значение дали е ваканция или не, искат бележка за целия период. Което си е тъпо, но кой те пита.
Виж целия пост
# 5
Аз също ги подадох и бележката на синът ми беше за 6 месеца . Приеха ми документите без проблем .  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз пък искам да ви питам, ако мъжът ми не работи, какво трябва да представя пред тях? Той няма откъде да вземе бележка за доходите си.
Виж целия пост
# 7
Аз пък искам да ви питам, ако мъжът ми не работи, какво трябва да представя пред тях? Той няма откъде да вземе бележка за доходите си.
Пише Декларация свободен текст,че не е работил през този период и го даваш заедно с другите документи.
Виж целия пост
# 8
1. За бележката от училище не правят проблеми - мойте също ги приеха по този начин
2.За съпругът, който е бил безработен се пише в декларацията, че е НЕОСИГУРЕН за този период
Виж целия пост
# 9
Аз искам да споделя възмущението си от социални грижи.Всеки път се ядосвам от лошото отношение на служителите.Този път ми се разкрещяха затова че работя на 4часа.Не можело да имам толкова нисък доход.А по-добре ли е да няма човек никакъв?Когато така се налага и нямаш друг избор.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия