Стряскат ли се бебчетата ви насън?

  • 881
  • 18
Привет мили мами   bouquet
Понеже леко лудвам вече с дондуркането и носенето на бебката си ви моля да споделите вашите наблюдения при бебоците си.
При нас случая е следния:
Кърмим се.Имаме си гадни колики  #2gunfire,минахме през всички капки сега сме на Бейбинос,не знам дали от капките,но май поотшумяват вече  Praynig,имаме редки включвания.Но ако не са колики бебата много трудно изкарва газове и пада доста пъшкане,въртене и рев.Няма запек,но май това е някакъв вариант на такъв,защото като се изака и и олеква(ака по 3-4 пъти на денонощие,ама май има нужда от по-често  newsm78). На всичкото отгоре в момента сме вече месец с едни ортопедични гащички за оформяне на ставите (дано другата седмица ги махнем  Praynig)
Та конкретния ми въпрос е следния:
Бебата спинка много спокойно и сладко,може да откара и по 3-4 часа,но само като е гушната в ръцете на някой.Това не го усещам като глезене,а по-скоро като необходимост,защото като е в леглото си или шезлонга много се стряска и се събужда,понякога с плач.Като е гушната и ръчичките и са прибрани не се стряска въобще и спи.Сега помага едната баба,ама след седмица незнам как ще се справям  Rolling Eyes. Нормално ли е толкова неспокойно спане и стряскане,дали ще го израсте и дали са нужни някакви мерки?

п.с. Вечер успява да спи в леглото си и се буди на 3-4 часа.
Виж целия пост
# 1
И ние сме имали такива моменти и аз мисля,че когато са на ръце спят по-спокойно,защото се чувстват по-сигурно.Относно стряскането-и двама се стряскат от време на време.Не се притеснявай,ще отшуми малко по малко и няма да е толкова често. Hug
Виж целия пост
# 2
Като малка се стряскаше, но после отмина.

А ти си я гушкай...няма такова нещо като глезене на  2м Hug
Виж целия пост
# 3
Пробвай да я повиеш с пеленка или одеалце,така че да са и прибрани ръчичките.Много са страшни тези ръчички да знаеш Laughing
Виж целия пост
# 4
Щерката се стряскаше така и понякога през деня ми спеше само в ръцете.Но това не ми пречеше, защото и аз спях с нея Mr. Green
Виж целия пост
# 5
и Алекс все още се стряска почети всяка вечер поне по веднъж се записва Hug ставам взимам я гушвам я и тя се успокоява.щом казват друдите майчета с по големи дечица,че ще отмине не се притеснявай явно това е период през който минават всички бебоци  smile3503
Виж целия пост
# 6
За стряскането - и ние се стряскаме, но доста рядко. Колкото до носенето на ръце - за бебто това е естественото и съответно правилно, състояние. Вземи си слинг. Така хем ще имаш спокойно бебче, хем ще можеш да свършиш туй-онуй. Да не говорим, че няма да ти отмаляват ръцете  Crazy
Виж целия пост
# 7
Да, стряска се, дори и  сега,  кошмари дори сънува, дано скоро отмине този период Peace
Виж целия пост
# 8
Като съвсем малка се стряскаше доста,постепенно това отшумя.
Виж целия пост
# 9
Все още се стряска.По едно време започна да спи спокойно,сега пак започна. TiredДано да отмине този период Praynig
Виж целия пост
# 10
И при нас беше така, мила!
Не се притеснявай - ще го израсте! Гушкай си спокойно бебчето и се наслаждавай на близостта ви! Когато е гушнато се чувства защитено и сигурно, от този широк и страшен свят. До скоро малкото човече е било на уютно, малко и топло местенце, а сега около него е широко и ... страшно - за това иска да се гушка. Може да прбваш да завиваш и ръчичките на бебчето, така че да не усеща толкова усезаемо, че е толкова широко и празно около него!
Мойто мъниче до преди седмица, почти през цялата нощ си спеше при мен-гушнат, и беше много спокоен. И, наистина на тази възраст разглезване няма - има даряване на любов и сигурност!
Поздрави!
Виж целия пост
# 11
Здравей, Doninka Hug
Спокойно, и при нас е така. Стряска се насън, дори да е абсолютно тихо в стаята Wink Някой път дори разперва ръце, но бързо се успокоява и продължава да спи Whistling
Виж целия пост
# 12
Мили мами,сърдечно ви благодаря за споделеното и за  куража,който ми вдъхвате  Heart Eyes
lika, напълно съм съгласна с теб, и аз така чувствам нещата,но като се понамесят малко мнения на околни  Close и човек се поддава (а коментарите в къщи бяха точно за разглезването).
Зареждам се с търпение от вас и се отдавам на гушкането  Wink
Весели великденски празници на всички!
Виж целия пост
# 13
Стряскаме се и сега даже.Ония ден се събужда през нощта с рев и цялата трепереши и повтаряше-няма,няма,няма.Взех я при нас на леглото,гушна ме здраво и заспа.Явно  сънуват кошмари.
Виж целия пост
# 14
Ние сме малко по-малки от вас и имаме същия проблем!Стреснах се и позвъних на педиатъра.Той ми обясни ,че е започнал бебо да си открива ръчичките и се стряска от това-резултата от великото откритие е голяма драскотина и рев,рев....плюс вездесъщите колики.Гушкаме го,носим на ръце и пеем ли пеем.Не знам,дано го израстем този проблем!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия