Въпросче за разтежа на 3г възраст

  • 1 551
  • 33
Здравейте момичета , имам един въпрос свързан с разтежа на детенце.
Понеже яде по много малко като количество и някой път въобще пропуска(следобедната закуска) ,дали ще и се отрази на разтежа. последните месеци е пораснала с 1см. Нормално ли е ? А и дали може да получи гастрит от нередовното ядене?
По принцип на външем вид не и личи много да не яде , о въпреки всичко си е отслабнала.
Започна да не яде нормално след втората година .
Виж целия пост
# 1
Не се притеснявай за храненето, децата най-добре знаят кога и по колко да хапват. Насилването при нас имаше отрицателен ефект. Рая не яде добре от 1,5 години, като е имало дни, в които е хапвала само по няколко солети. Сега вече яде малко по-добре - това стана, след като аз се предадох и спрях да настоявам, да моля и да играя театър. Лекарката ни каза, че към 1,5 - 2 години бързината на растежа намалява и необходимостта им от храна спада, освен това сега е времето, в което те започват да подбират храните, да градят вкус и да отказват, това, което са поемали като бебоци. Така че моят изстрадан съвет е - не насилвай.
Виж целия пост
# 2
и моята е минала на три пъти ядене на ден .Колкото до растежа все сме нагореее за сметка на пълнотата
Виж целия пост
# 3
Нашият Вальо, когато ходи на градина яде като за двама. А когато си е вкъщи... нищо не хапва...
А що се отнася до растежа... На кг почти нищо не наддава. За 1г е качил цяло кило. А на височина... почти цяла година не мърда на ръст и после изведнъж... бум... като гъбка...

Не се притеснявай. Така ще е вече Wink
Виж целия пост
# 4
при нас има дни, в които яде нормална храна - супа или ядене и повече, в които сме само на сух хляб или кифлички. пие много течности - сокове, чайчета. на този "режим" сме от около година и половина и резултата е висока, но слаба госпожица (за година и половина е наддала най-много 2,5 кг). когато обаче реши да яде започва да ме преследва с различни желания - случва се рядко, но съм оптимист! Grinning
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай  bouquet
Щерката почти не яде, а расте като гъба направо.
Виж целия пост
# 6
И Лилия яде три пъти на ден. Когато е на градина си изяжда всичко, но пък след това отказва да вечеря, най-много да хапне малко салата. А когато е в къщи отказва следобедна закуска. И въпреки това наддава нормално и на ръст, и на тегло.
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви майчета , ние на килограми си вървим горе долу добре на 3г - 14кг.  на височина 97см.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви майчета , ние на килограми си вървим горе долу добре на 3г - 14кг.  на височина 97см.

Съвсем си е в норми детето, изобщо не се притеснявай.
Все пак децата порастват и започват да стават по капризни.
Виж целия пост
# 9
Уф, моята пък ми се вижда нисичка... Confused Сигурно си въобразявам, обаче в сравнение с други деца на нейната възраст и по-малки ми се струва ниска... Rolling Eyes И тя е на 3 г.
Виж целия пост
# 10
И Цветката има "проблем" с яденето, както ядеше всичко и по много от няколко месеца яде по малко и то с претенции. За половин година е пораснала 5 см, но на килограми нищо не е качила все още си е малко под 14! Аз не се притеснявам от както се е родила съм на принципа, колкото иска толкова!
Виж целия пост
# 11
 Ами нашият малчуган на височина расте - сега е 97 см, но на килограми- не може да мине 12 кг. и това си е.
 Напоследък хич не иска да яде и много е отслабнал. Като го съблечем имам чувството, че ще му се счупят крачетата. Добре, че са дрешките та да изглежда "прилично". То няма къде да го щипнеш да му се порадваш.
Виж целия пост
# 12
Уф, моята пък ми се вижда нисичка... Confused

Аз съм на обратния полюс - моята ми се вижда доста височка Blush; то растеж, растеж ама чак толкова??

На 3г.5м. - височина 120см, 24кг.
Виж целия пост
# 13
Здравейте момичета , имам един въпрос свързан с разтежа на детенце.
Понеже яде по много малко като количество и някой път въобще пропуска(следобедната закуска) ,дали ще и се отрази на разтежа. последните месеци е пораснала с 1см. Нормално ли е ? А и дали може да получи гастрит от нередовното ядене?
По принцип на външем вид не и личи много да не яде , о въпреки всичко си е отслабнала.
Започна да не яде нормално след втората година .
Не яде нищо почти,добре,че хапва ябълки и салта и  корнфлейкс.С това се изхранваме.Но си расте на ръст и килограми.Никой не вярва,че е злояд.А като бебе/до 2г/ядеше с такъв апетит...
Виж целия пост
# 14
Аз си мисля,че голяма роля имат и гените.Ако детето е генно предразположено да расте или не- то храната не дава толкова горямо отражение. newsm78 Моят син е на 3.5г.и е висок 115см. и тежи 22кг.,хапва си нормално като за възраста. LaughingНо татко му е доста висок и съответно.....Не мисля ,че има някакъв повод за притеснение стига детето да е здраво. Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия