Проблем-помогнете!!!Дъщеря ни си гризе ноктите

  • 1 902
  • 24
Здравейте БГ_мами! Simple SmileГолямата ни дъщеря на 9г.от 6мес.си гризе ноктите.Ръцете й вече изглеждат ужасно.Пробвахме с добро ,после с лошо -резултат нула.Лакирахме ги с някъкъв лак от ейвън за тази работа-пак нищо.Видели сме се в чудо.Ако някой е решил подобен проблем моля за отговор. Praynig
Виж целия пост
# 1
Аз спрях да си гриза ноктите чак на 20 год.Като дете не можеха да ме отучат,чак когато сама реших,спрях.Но ми беше много трудно.При мен проблема беше психологически.Живеех в доста затормозяваща среда като дете и си мисля,че от там дойде проблема.Няма да е лошо да заведете детето на детски психолог,обикновенно този проблем е на психична основа.Може нещо да го тормози детето и да му е трудно да сподели с вас.
Виж целия пост
# 2
Щерката също си ги гризе.Пробвах с какво ли не.......ми не става и това си е.Отказах се вече да се тормозя.Не си спомням от колко време не съм й рязала ноктите на ръцете.
Виж целия пост
# 3
Като дете имах същия проблем, нашите не можаха да се преборят...Спрях по късно сама, от срам.......ръцете ми изглеждаха ужасно и ме беше срам, че моите са такива изгризани. Ако можете да и внушите по някакъв начин, колко е грозно това и как ще и се подиграват с тези ръце и т.н. мисля, че би имало ефект. Или даже да го направи/каже това не вие, а някой приятел, на чието мнение държи, момче, което харесва, въпреки че незнам дали не е малко раничко за това/момчетата/ и така...Ако сама не реши да го направи под някакъв предлог, не виждам как ще я накарате...
Виж целия пост
# 4
 Аз самата имах такъв проблем като малка. Не съм имала някакви проблеми, отраснах в съвсем нормално семейство. Сама се отучих някъде около 8ми клас. Беше ме срам от ръцете ми, толкова ужасно изглеждаха. Дори сега понякога когато съм под стрес или съм изнервена ми се случва да си изгриза някой нокът Embarassed. Може би й позволи да прочете, нашите писания. До ден днешен не мога да имам маникюр какъвто много ми се иска и то само заради това гризане. Ужасно е. Ноктите ми са безформени и не много здрави. Не знам дали психолог би имал някакъв ефект. Аз и до ден днешен не мога да дам отговор защо съм го правила.Успех Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Обещайте й, че ще я заведете на истински маникюр в козметичен салон, там където ходят големите дами, само трябва да й пораснат ноктите... Просто идея е, дано подейства  newsm78
Виж целия пост
# 6
Какво толкова е станало? Аз и до днес си ги гриза и не ми пука,че някои смятат това за комплекс.Когато поискам си пускам мнооого дълги нокти-изглеждат перфектно все едно съм с ноктопластика и познатите ми ги дърпат,за да се уверят дали са истински. Laughing
Виж целия пост
# 7
Попитайте в аптеката за някакъв препарат, този на Ейвън няма да помогне!  Peace
Виж целия пост
# 8
Проблема е сериозен и е сигнал за безпокойство.Сигнал за нервно напрежение.Съветвайте се с  психиатър или невролог.
Виж целия пост
# 9
Аз (ние) мога да се похваля с решен такъв проблем! Дъщеря ми ~1- 1.5г. ги гризеше и нищо не помагаше.
Проблема е сериозен и е сигнал за безпокойство.Сигнал за нервно напрежение.Съветвайте се с  психиатър или невролог.
и на мен ми го сервираха това, но не мисля че важи за всички. При нас определено не е имало нервно напрежение!
Та как- просто показах разочарование и винаги когато режех ноктите на брат й, й показвах неговите колко са по- хубави и равни. В началото тя не обърно внимание, но после идваше и ми показваше нокътче което е успяла да не гризне. И така накрая и 2те ръчички. Беше много горда от себе си и й стана интересно! Вече 3 месеца не си е гризала ноктите! А също много й обяснявах за микробите, които живеят под ноктите и когато ги гризе влизат в устата й вместо да ги изрежем. Успех и на вас!
Виж целия пост
# 10
Купих от магазин за парфюмерия, лак на Перфекта, специално за отказване от гризане на нокти,около 2,50,беше цената.Вече втора седмица нямам  неприятности с моята дъщеря.Иначе беше АДДДД>Лакът е препоръчан  от козметичката при която карам стаж.ДЕйства!!!!!Пробвайте!
Виж целия пост
# 11
Моят син е на 4г. и си гризеше ноктите.Може би наистина от някакъв психически  дискомфорт или просто е видял от някое дете в градината т.к. не се сещам за друга причина, която да предизвика това.В началото бях изпаднала в паника ,и първата ми реакция беше "ако ги гризеш ще ти намажа пръстите с люта чушка".Най-вероятно не съм била права ,но повярвайте ми имаше ефект .Обясних му че това е много лошо, вредно и т.н.но май най-добър ефект беше заплахата от лютата чушка.В момента не ги гризе ,но не може да търпи дори и най-малките нокти.Просто по-често му ги режа ,може и това да е проблема (непоносимост към ноктите и да иска просто да ги няма)
Незнам дали съм права ,но се справих с проблема без лакове ,психиатри и прочие.
Успех в борбата с лошите навици .
Виж целия пост
# 12
Моята майка ме отказа някъде към 13г. като ми каза че само малоумните и олигофрените си гризат така ноктите Embarassed
Виж целия пост
# 13
моето дете /3 г. не знам как да си направя лентичка Embarassed /каза, че не си гризе ноктите, а им маха шапчиците Laughing
Виж целия пост
# 14
според мен, трябва да потърсите причината. може би има напрежение в училище, някаква промяна... знам ли! гризането на ноктите си е вид невроза (както заекването).
голямата ми дъщеря започна да си гризе ноктите малко преди да стане на 3г.
в един момент се усетих, че от доста време не съм й рязала ноктите, погледнах й ръцете и видях, че са перфектно изгризани (имам опит, и аз гриза от малка). върнах лентата назад и установих, че е започнала по времето, когато тръгна на детска градина. така или иначе, след година се справих с проблема (през това време не съм я закачала - от личен опит знам, че от забрани няма смисъл). когато дойде лятото, повече игри и разходки навън, просто нямаше време да се скучае и да гризе. купих й детски лак за нокти и й направих `маникюр`. не знам от суета ли, от друго ли, но спря да гризе. аз, обаче, още не съм спряла. всъщност спрях да гриза ноктите, защото ме болят зъбите (ето защо проблема не бива да се пренебрегва - гризането на нокти обикновено води до парадонтоза след години), но продължавам с кожичките.
иначе, в аптеките продават една горчивка за мазане на нокти. `stop`n`grow`се казва. имаше и някакво друго, но не помня как се казваше (пусни търсачката и ще го намериш, а и още по въпроса). имаше постигнати успехи с тези мазила.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия