Смученето на ръцете винаги ли значи че е гладен?

  • 697
  • 7
Здравейте,
от около десетина дни мойто момче постоянно си смуче ръцете дори веднага след ядене. Даже наскоро почна и по време на ядене - пуска гърдата и лапва ръката, като се усети, че от там не пуска, естествено почва да мрънка пак за гърдата  Grinning Четох в библиотеката това:
"Бебето ми често си смуче ръцете. Това винаги ли значи че е гладно?"
След периода на новородено, смученето на ръцете не е достоверен белег че е гладно. Започвайки от около 6-8 седмици, бебето ще започне да придобива по-голям контрол над ръцете си и скоро ще започне да изследва ръцете и всичко останало използвайки устата си. Много често срещано при бебетата е смученето на ръце и когато венците станат чувствителни, при подготовката за поникването на зъбите. Симптомите на поникването на зъби могат да се появят понякога седмици и дори месеци преди да се появи първия зъб.

но той е само на един месец, а започна да го прави това на около 3-4 седмици. Някой има ли подобен случай? Да знаете какво е и какво да правя? Стои на гърдата по час и половина и после като засмуче ръцете... пак ли да го слагам  newsm78  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 1
Не мисля, че винаги е от глад. Това е и своеобразно успокоение за бебето. Като видиш, че го прави можеш да го гушкаш, ако решиш да даваш биберони да му дадеш, да му отвлечеш вниманието по някакъв начин.
Виж целия пост
# 2
Не!!! Поне не винаги! Ако бях слушала майка ми и свекърва ми, че "на видиш ли детето , било гладно,смучи си ръчичките", Ивайла щеше да бъде само на гърдите ми. Crazy
Виж целия пост
# 3
При толкова малко бебче, смученето на пръсти рядко е от глад. Това е просто сукателен рефлекс, който му е заложен по-рождение. Сученето му дава чувство за сигурност, още повече че усеща и топлината на мама. Аз лично ще те посъветвам да опиташ с биберон. Все пак е по-добрият вариант от смукането на палец.
Виж целия пост
# 4
Аз също съм на мнение, че не от глад. И Алекс преди  ги смучеше ссамо когато е гладен, но после започна по всяко време, а сега вече и венците го сърбят и се опитва да ги налапа и 2-те едновременно hahaha Така че да не те притеснява, ако е гладен ще ревне сигурно Joy
Виж целия пост
# 5
лекарката в АГ болницата ни казваше давайте биберон залъгалка за да не посегне на пръстите си. Забелязвах, че моите деца смучеха пръсти или залъгалки, когато им зопачнаха коликите. После просто рано изоставиха залъгалката.
Виж целия пост
# 6
И моето бебе си смуче постоянно ръцете. Но познавам, че е от глад, когато смукането на ръцете е придружено и от въртене на глава и отваряне на уста, когато я гушна, а пък ако я и оставя малко по- дълго време почва да мрънка и проплаква.
Но най- често за всеки случай предлагам и гърдата за още 5-10 минути. Ако заспи или не сучи- това е. Кой ял- ял. Но ако суче макар и вяло удължавам времето.
Виж целия пост
# 7
Не,не мисля,че винаги когато си смуче ръчичките е гладно,по-скоро го прави заради засиления сукателен рефлекс.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия