За смученето на пръст

  • 794
  • 7
Първо да кажа защо си пускам темата тук. Защото съм кърмачка и защото спазвах съветите да не давам биберон-залъгалка, за да не се отбие беба. Така и стана...тя и досега неиска залъгалка и я използва за игра основно. Пробелмът е, че си смуче пръстчетата...когато е гладна, когато й се спи, когато й е скучно.....основно когато се приспива. Сигурно го е наследила от мен, но взех да се притеснявам как ще я отуча, особено след като прочетох в други теми, че и други мами имат този проблем и колкото е по-голямо детето все по-трудно става. Забелязвам при мои приятелки, чиито деца са на изкуствено хранене, бебчетата си цокат залъгалките. Знам,че и от двете неща трудно се отучват, но май от пръстчетата е по-трудно...незнам. Та сега се чудя какви мерки да предприема...първото, което ми идва на ум е да надяна ръкавичка и ще пробвам, само че тя вече не е новородено и сигурно ще си я маха newsm78...
А целта на темата е да обсъдим заедно как да се справим с това...иначе съм чела инфото, което ми е дала търсачката.
Виж целия пост
# 1
И при нас пръста е на почит. Основно когато е гладна, когато и се спи (тук върви с екстрата търкане на очи), когато и е скучно, когато е раздразнена, уплашена. Когато го смуче от скука, гледам да и дам играчка или нещо, което ще я занимава. Случвало се е цок 2 пъти пал4ето после играе малко и пак цок, и пак игра... Но колкото повече расте, толкова по малко се сеща за Негово Величество Палеца. Игрите и интересните неща наоколо и грабват вниманието и не се сеща.
От 4-я месец наложих бибата за приспиване като сме на разходки /ина4е иска да си легнем двете и гуш, и цок, но навън няма как да стане. От 10-на дни заспива и без бибата навън. Какво разглежда и така заспива и не остава ред за залъгалката.
Та разчитам на това, че детето расте и само ще махне "тия бебешки неща" един ден.
Виж целия пост
# 2
Blue, според мен трябва да наблюдаваш и да хванеш подходящ момент да я отучиш от палчето. Виж мнението на други мами с опит. Моят е следният: в първи клас още си го смучех. Отучиха ме много трудно  с плесници и лютива чушка.  Shocked Зъбите ми са били малко изкривени, но сега са ОК. Въпреки това, имам ужасни спомени от този период... Sad

Давам биберон на Габи от 3-4 месеца, плюеше го и лапаше пръста. Изваждаш го и пак давах биба. Сменох доста. Свикна с един вид и сега заспива с него.
Чакам момента вкойто ще мога да й убясня, че Тигърчо е глътнал бибата.  Wink
Виж целия пост
# 3
И аз съм включила бибата и не мисля, че му вреди. Помня малкия ми братовчед, как си смучеше палеца почти до първи или втори клас, зъбите му бяха криви, а осмукания палец беше разпльокан с доста обезформен нокът. Помня, че беше достатъчно хитър да си изтрие палеца от хинина или пипера и пак да го лапне. Та поради тази картинка, реших че е много по-лесно Баба Меца да намине в някакъв момент.... То засега не е нужно, че само като я предложа, тогава се сеща за нея. И не сме имали проблеми с кърменето
Виж целия пост
# 4
Ох тези малки пръстчета! Винаги стигат до устата, каквото и да правя. Сега даже и пръстите на краката лапаме  #Crazy На заспиване иска непременно да смуче моя пръст.  И аз не искам да го свиквам с биберон, защото после и от това ще трябва да се отучваме, но понякога биберона е спасение. В повечето случаи е по-интересен за разглеждане или гризе пластмасата ..
Засега ето моето решение на проблема: като го видя да си лапа ръцете/краката се опитвам да му отвличам вниманието с някоя играчка или чесалка и това в повечето случаи работи.
Виж целия пост
# 5
Всъщност при заспиване е най-голямото цокане. През останалото време наистина й се отвлича вниманието с играчка за дъвчене или друга занимавка. И аз съм си смукала палеца до доста голяма...е, не са ми криви зъбите...ама това не ме успокоява..
А аз бях доволна, че неиска биба Tired, а ето сега ръката е винаги под ръка както се казва...
И аз се надявам като Jes да израсте този проблем
Благодаря за изказаните мнения  bouquet
Виж целия пост
# 6
От 2-я месец започна да поцоква палец. В 4-я взех да я дебна - като се унесе вадя палеца и пъхам биба. Сега поцоква малко бибата, плюе я и поцоква малко пръстчето (все по и по-малко). Харесва си само една биба (в началото не знаеше какво да я прави).
Стигнахме до положение да смуче пръст само преди заспиване.
С ръкавичките при нас не даде резултат. За люто не си и помислям.
Виж целия пост
# 7
По едно време постоянно искаше да си смуче пръстчето. Бях постояннно до него и в момента, в който го лапнеше, аз го вадех. Той пак го лапаше, аз пак го вадех. И така по много пъти  Sunglasses, докато в един момент вниманието му се привличаше от нещо друго. Това продължи сравнително дълго, но просто спря да го прави... Сега нито ползва биберон, нито си смуче пръстите.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия