Въпрос за легализация на документи

  • 593
  • 7
Моля ви кажете какво означава следното:
1. residence certificate (your last home address) (кой го издава това)
2. police record

Тези документи трябва да легализирам за чужбина.
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 1
3а коя страна става дума?
Виж целия пост
# 2
На мен от американското консулство ми искаха police record, като в инструкциите изрично пишеше, че нашата държава (България) не издава такива, но пък май искаха "свидетелство за съдимост" вместо него, което се издава в Софийски Градски Съд.
residence certificate се чудя какво ли е, ама ми звучи, че може би ще ти издадат нещо такова в общината в която живееш.
Аз на твое място бих звъннала в институцията, която ми ги иска и бих питала...
Май не бях много полезна  newsm78
Виж целия пост
# 3
Според мене residence certificate е адресна регистрация, вади се от общината, а police record е свидетелство за съдимост, което се вади от съда ... и при нас ги искат тия документи .
Виж целия пост
# 4
И аз мисля като Клара. Досега съм подготвяла доста документи, но повечето за зелени карти на нас и бабите и не съм се сблъсквала за residence certifikate, a police record някъде пишеше по изискванията че няма точно такова в БГ но свидетелство за съдимост го замества. Ако не е таина пиши за какво ти трябват тези документи? За коя страна става въпрос? Ако е за САЩ може и да мога да ти помогна с информация...
Виж целия пост
# 5
Residence certificate е Удостоверение за постоянен адрес. Издава се от Общината по местоживеене.
Police record е Свидетелство за съдимост. Издава се от Софийски градски съд.
Виж целия пост
# 6
....
Police record е Свидетелство за съдимост. Издава се от Софийски градски съд.


Само от софийския ли, аз си мислех, че и то е по местоживеене  Wink
Виж целия пост
# 7
Само от софийския ли, аз си мислех, че и то е по местоживеене  Wink

Дори и да си от провинцията в Софийски градски съд също могат да ти издадат Свидетелство за съдимост. Подава се молба и се чака малко повече. Има и такса, но не помня колко беше. Данните за лицето се вземат от Райония съд по местоживеене, но това става по електронен път.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия