Може ли Т 38.5 от растеж на зъби?

  • 1 145
  • 14
Не мога да разбера защо мойта кукла трети ден поддържа 38-38.5, е , свалям я с Панадол, но след 4-6 часа пак е така. Водя я вече два пъти при докторката, няма червено гърло, гърдите са й чисти, няма хрема, изобщо нищо й няма. Тя каза, че ако сме така до утре , ще правим изследвания на кръв  урина. Може ли това да е от зъби? Имаме си 6 зъба и досега растяха без проблеми.
Виж целия пост
# 1
Всяко дете е индивидуално, така че, по-добре направете изследванията. Дано да не е, но някои шарки започват така.
Понеже питаш, дали може да е от зъби - Вики преди две седмици вдигна Т 39.5, без никакви други симптоми на заболяване. Оказа се, че расте кътник. Досега никога не беше вдигала Т от зъби, но знае ли човек.
Бързо оздравяване. 
Виж целия пост
# 2
Може от зъбче. При нас най-трудно проби 7-ми.: 2 дни вдигаше температура (до 39.3 Sick )  и я сваляхме с хомеопатия, 2 дни разстройство и после 2 дни хрема. След това  - зъбче Simple Smile . Дано и при вас да е от това  Grinning
Виж целия пост
# 3
Напълно възможно. При нас винаги се зачервяваше и дупето, което в останалото време никога не се случваше. Въобще видя ли зачвервено дупем знам, че никне зъб. Но и температура е вдигала, придружена с разстройство. Много е индивидуално.
Виж целия пост
# 4
Не мога да разбера защо мойта кукла трети ден поддържа 38-38.5, е , свалям я с Панадол, но след 4-6 часа пак е така. Водя я вече два пъти при докторката, няма червено гърло, гърдите са й чисти, няма хрема, изобщо нищо й няма. Тя каза, че ако сме така до утре , ще правим изследвания на кръв  урина. Може ли това да е от зъби? Имаме си 6 зъба и досега растяха без проблеми.
Руми, ако се поразровиш в Майките, ще видиш моя спешна тема със същото питане отпреди някоко дена само.
Абсолютно идентичен случай-рязко повишаване на Т в късния следобед, през нощта стигнах до спешното с 39.4. Спадна след 2 дози НУРОФЕН, на следвашия ден се въртеше около 38, вечерта беше 37.5.
И вече в петъка-нищо. Според нашия педиатър в момента му избивали 3-4 зъба едновременно. Имаше съмнения и за шарка, ама обрив и до днес не се е появил.
Ако не искаш да даваш по-силни лекарства за Т-от личен опит-при нас помогнаха чорапките на крачетата с вода+оцет.
Виж целия пост
# 5
Възможно е -при баткото не съм имала никакви такива проблеми, нооо с малкия редовно.за последно беше миналата седмица някъде 3-4 дни с Т 38 и 37.7 и никакви др. симптоми-като му отворих устата и се успокоих Grinning
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви, поуспокоихте ме, дано да са зъби! Наистина тя хапе зверски каквото й попадне и непрекъснато си държи пръстчето в устата( не го е правила досега) . Лекарката първо наистина предположи шарка, но обриви засега няма никакви .
Виж целия пост
# 7
Не искам да те плаша, но племенницата ми след такова поддържане на Т. се оказа с бъбречно възпаление, така че непременно пуснете едни изследвания на кръв и урина.
 И дано се окаже от зъбките Hug.
Виж целия пост
# 8
Моят син три дни е с висока температура. Стигна до 39.5. Напират и зъби, но според лекарката ни температура над 38 не е "зъбна". Имахме съмнеие за нещо с пикочополовата система. Пуснахме изследвания още на втория ден - добри са. Било нещо бактериално, има и други такива случаи в момента. Симптомите са само три дни висока температура. Пием антибиотик и температуропонижаващи. НелиСа добре ти е казала, пуснете изследвания. Дано да са зъби.
Виж целия пост
# 9
И ние сме в същото положение Cry  Лошото е,че тук много трудно изписват антибиотик, същото се отнася и за изследванията. А я водим в спешното на най-престижната детска болница тук...И ние имаме 6 зъба, изникнали без проблеми и не вярвам да е от зъб...Караме си с Нурофен и дано да са прави, че е само вирус...
Виж целия пост
# 10
ние сме със 37.5.Мисля,че са зъби,но утре ще го водя на лекар за всеки случай
Виж целия пост
# 11
ние сме със 37.5.Мисля,че са зъби,но утре ще го водя на лекар за всеки случай
Ох, аз като му спадна оня ден на 37.5 и ми олекна, вервай ми,. ooooh!
Иначе четох, че до 38.3 някъде не трябвало да се взимат мерки-ама дали е така и кой ли го прави? newsm78
Виж целия пост
# 12
Ами Калоян вече 10 дена е с температура. Беше болен, това ясно. Пускахме изследвания, перфектни са...няма необходимост от антибиотици. 2 дена уж нямаше температура и вчера ни изненада с 38, 6. В момента му никнат 3 кътника едновременно, започвам да си мисля, че е от това. Държи и хрема от която леко кашля. Никакви лекарства не помагат, какво ли не давам ooooh!. Утре пак сме на лекар, вече не знам какво да си мисля, зъби ли са, кво е Thinking
Виж целия пост
# 13
Здравейте ние също вече 3-ти ден сме с много висока температура снощи достигна 39,5.Много е отпаднала неиска да яде и да ходи само се гуши и хленчи .Много се притеснявам,днес ще ходим на лекар за 2-ри път.По принцип са и подути и четирите кучешки,но знае ли човек от какво ще излезе накрая.
Виж целия пост
# 14
При всяко дете е различно. Дияна ми вдигаше до 39, без други симптоми. 1-2 пъти само е имала разстройство.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия