И аз да питам за велоергометър

  • 30 101
  • 21
Досега залагах на тичането, но имам проблеми с коляно и реших да си взема велоергометър и да редувам натоварванията. Пуснах с търсачката и научих доста неща.
Искам да ви попитам някои неща. Ефективно ли е за стягане и отслабване на бедра и ханш? Натоварва ли коленете?
Понеже не мога да отделя много пари, се ориентирах към по-евтината марка - Спортер. Доволни ли сте от него или все пак да се бръкна по-дълбоко за Кетлер?  Thinking Има ли някакви по-компактни модели, които да не заемат много място? Можете ли да ми дадете координати на магазини за спортни стоки в София?
Благодаря на всички отзовали се предварително!  Hug
Виж целия пост
# 1
Аз си купих Спортер на 02.01.2006г. за 248лв. от Метро. През януари го въртях всеки ден и отслабнах 2кг., но се стегнах доста и се чувствам много по-добре. В съчетание с лека диета и сероизната му експлоатация ще си доволна.
Мисля, че се използва по-точно за горене на мазнини. За стягане на ханш и дупе има по-подходящи неща предполагам. Иначе аз съм доволна  и не съжалявам дето го купих.
Виж целия пост
# 2
Хубави спортни магазини знам на Околовръстния път (до кръстовището със Симеоновско шосе) и на бул. Г. М. Димитров (бившия Насър), в един блок срещу пазара. Имат велоергометри по за 200-300 лв. (но не винаги са изложни, в каталог ги има).
Виж целия пост
# 3
Благодаря за инфото!
reni01, проблема при мен е именно, че мазнинките ми се трупат в долната част на тялото и затова искам да натоварвам повече там.
Всъщност притеснява ме най-вече дали евтините модели са издържливи, защото ако ще се разскърца на втория месец, предпочитам да се лиша от нещо, но да си взема по-скъп вариант.
Виж целия пост
# 4
Мисля, че степерът стяга по-добре долната част на тялото от велоергометъра. Пък и е по-евтин. Иначе аз бих заложила на по-скъп, но качествен уред. Предпочитам да купувам по-малко, но стойностни неща, пред повече, но боклуци.
Виж целия пост
# 5
Аз също си купих sporter, но от както разбрах че съм бременна го докосвам само за да изчистя прахта от него. Иначе бях много доволна- една приятелка си купи kettler и има страхотни проблеми с него- няма никаква разлика в натоварването от първата до последната степен. Не казвам, че са по- некачествени, но е въпрос на късмет, а и другото е че ти го караш по около час на ден- не е за професионални нужди. Според мен важно е да имаш желание да тренираш всеки ден, а не марката.
Мисля да поднова тренировките от следващата седмица, но не съм сигурна дали не е много рано- края на третия месец съм. Пишете ми ако знаете, от кога е позволено да се тренира.
Успех на всички! newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 6
Май и аз се навивам на по-евтиния вариант. Не мога да отделя повече от 300-350 лв. За Кетлер ще трябва да лиша семейството от нещо, а не ми се иска. Затова исках мнения издържливи ли са евтините марки, защото пък не си струва, ако се скапе набързо. Иначе желанието го имам и ще се занимавам.
Най-добре питай гинеколога си дали можеш да се подлагаш на такива физически натоварвания.
Виж целия пост
# 7
Здрасти мила!
Миналата седмица си купих от Метро за 274 лв. Спортер
За сега съм доволна карах го точно 2 дни и се разболях в момента съм болна, но като се оправя ще си го карам!
Виж целия пост
# 8
Моят велоергометър е от Метро но е от преди 3 години на фирмата "Body Sclupture" .Доволна съм от него но го карам всеки ден  дори докато бях бременна карах до 6 месец но доктора като разбра каза че ако не престана ще родя на него и спрях за 4-5 месеца.Мисля че най важно е постоянството в смисъл да не ти омръзне бързо (колежката ми продаде своя след като го беше ползвала само 1 месец).Не се отслабва много но след като караш се чувстваш доста добре
Виж целия пост
# 9
Моят е точно Спортер от Метро. Купих го миналата година и е много добър. Направо си е безшумен. Споко, няма скърцане. Имай предвид, че от три месеца го ползвам всеки ден и му взимам душицата. Според мен няма смисъл да се хвърляш на по-скъпи марки, ако има добри алтернативи.
Виж целия пост
# 10
Аз си бях купила на Спортер кростренажор ,отначало много го използвах и до там ,детето проходи и все си намирах оправдание.Продадох го и сега много съжалявам ,ама да съм мислила.Можеш спокойнно да си купиш по-евтин  щом е за домашна употреба.
Виж целия пост
# 11
И аз имам СПОРТЕР от година и  3-4 месеца ! Ползвам го много редовно и си е наред - чува му се веригата вътре като въртя педалите но това си от самото начало и не е дефект....Мисля обаче, че натоварва коленете....а бях чела и някъде, че има значение с коя част на ходилото въртиш педалите - например ако с пръстите - работиш за прасец ..... Другото нещо, което съм чувала е - че карайки  по-ниска седалка работиш повече за дупето ....НЕ знам кое от всичкото е вярно  Laughing - но определено се горят мазнини, потиш се , стягаш се  Wink
Виж целия пост
# 12
Благодаря още веднъж!   bouquet
Ориентирам се към Спортер окончателно. Само искам да ви попитам от най-евтиния вариант ли сте си взели - този, който е 240 лв. в Метро или има и други модели и къде?
Виж целия пост
# 13
Моят е за 240 лв от Метро. Но аз не съм и обикаляла по други магазини.
Виж целия пост
# 14
мисля че ниама кой знае какво значение какъв е велоергометъра важното е да го ползваш по предназначение а не като мене за закачалка Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия