Колко деца отглеждате сами?

  • 1 687
  • 17
     Вече съм самотен родител...звучи ми нереално и до известна степен непосилно...Въпреки,че имам подкрепата и помощта на родителите си и въпреки надеждата,че бъдещето ще е по-хубаво.Предстои ми развод,имам 2 съвсем мънички сладки дечица.Утешавам се и се успокоявам като ви чета с мисълта,че не съм само аз и щом толкова майки се справят и аз трябва да успея,но ми се струва,че никой друг не е успял да достигне рекорда ми - 2 деца за няма и 3 години брак с неподходящия човек... Thinking.Как ще успея да ги отгледам без нищо да им липсва и да ги направя хора?Ако има и други "себеподобни",моля ви дайте ми някакво успокоение!
Виж целия пост
# 1
Едно, но винаги ми се е искал;о да имам поне 4- 5. За съжаление, засега няма такава перспектива.
Виж целия пост
# 2
Аз съм с две деца, макар че голямата вече трудно може да се нарече дете с нейните почти 18 години, но пък изискванията са доста големи. Не се оплаквам, колкото и да ми е трудно, има и семейства които се справят по-трудно и от мен. Така че спокойно, гледай оптимистично на живота и ще се справиш  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Аз имам едно момиченце, но тя ми стига за цял отбор момчета  Laughing Laughing Laughing
Който е казал че момичетат са по-лесни за гледане от момчетата - не е много на ясно  Laughing Laughing Laughing
А при вас как е?
Виж целия пост
# 4
Едно момченце на 3 месеца.  Laughing
Не се смятам за критерий, понеже още съм в майчинство - т.е. не ходя на работа. Защото предполагам, че като тръгна нещата ще се усложнят значително. Засега нямам проблеми /е, финансовите трудности съпътстват не само родители, отглеждащи сами децата си - ще пропусна морето тази година, но това така или иначе с малко бебче е нормално/. Все пак, не забравай, че гледаме с 1 дете по-малко - бившите на повечето от нас са били тежест, по-голяма от детето. Времето, което би прекарала в готвене и гладене сега е само за дечицата - честно казано смятам, че Господ даже ме е наградил - първите месеци и години, така важни за детето, ще прекарам само и единствено в грижи и внимание за него, от което той и аз можем само да спечелим.
Така че, чашата е наполовина пълна.  Wink
Виж целия пост
# 5
Liberta, преди години една селска бабичка ми беше казала"дете не се гледа с пари, а с обич". Е, разбира се, без пари не се гледа, но такава е думата. Но обърни внимание или опитай да си спомниш детството - децата не се интересуват от пари, те се интересуват от това да има игра, приятелчета, усмихната и мила мама. Като малка интересуваше ли се, колко пари получава мама?
Ние сме тези, които смятаме за особено важно да имат всичко, което има съседчето. И ние сме тези, които го научаваме да придава на парите основна тежест в живота си.  Сравни деца на по-богати и по-бедни родители - смяташ ли, че децата на родителите с по-малко средства са по-нещастни - не. Нещастните деца са малтретираните, потисканите, лишените от любов, свидетели на домашни кавги и насилие.
Виж целия пост
# 6
Аз гласувах  1,но всьЩност гледам две,мето и тва на сестра ми,всеки ден го водя и двете на детска градина и след това си ги взимам пак двете,аз си ги храня,аз ги слагам да спя(макар ,4е ова не се полу4ава лесно с племенницата ми Laughing),ами да.......две4ки са ми Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Проблемът ми е в това,че аз самата съм дете на разведени родители.Майка ми ни гледаше сама двама...и не че баща ми не е помагал,ама финансовият въпрос не е никак маловажен.Не са само парите...има и мнооого други неща,които не са същите за съжаление.Но пък,важното е да сме силни,другото се надявам да се подреди някакси.
Виж целия пост
# 8
здравей liberta,и аз като теб си мислех че съм сама , но явно живота е борба.Аз също имам две дечица -кака на 4 год. и момченце на 3 месеца.От 12 дена сме разделени с мъжа ми и нещата и при нас вървят към развод-въпреки че аз започнах да се колебая как ще се справя но той засега е категоричен.Успех на теб и на другите самотни майчета като нас.  bouquet
Виж целия пост
# 9
Гледал съм 10 годинии едно дете сама с огромната помощ на родителите си поне в началото и финансова и т.н. ПОне докато си стъпих на краката. Имаше и има голяма вероятност и 2 да си гледам сама смятам този път да се справа поне финансово сама ако се случи. Но в момента гледам цели 3 тъйкато явно мъжете са включени в списъка на децата. Абе о лесно ми е да се грижа за двете си дежа отколкото за мъж. Но кой квото си пожелал и надробил това си сърба.
Виж целия пост
# 10
Гледах сама дъщеря си повече от 8 години..три преди развода,и пет- след него.От страна на баща й не само ,че не съм получила и стотинка...а и никаква морална подкрепа!Да не говорим,че дори и не се обаждаше да разбере как е...
  Отскоро съм омъжена повторно и между съпруга и дъщеря ми се е изградило едно прекрасно чувство на приятелство и уважение (тя е почти на 17 години!),което ме радва и ме прави щастлива!
  Така,че сила, момичета,не се давайте!

  bouquet
Виж целия пост
# 11
След развода отглеждах сама моето момче до 7-годишна възраст. След това се омъжих повторно. Т.нар. биологичен баща не даваше и стотинка до момента до който за да отърве присъдата за неплащане на издръжка се наложи да изплати пари наведнъж и то в съдебно заседание.
Не ми е до парите, вторият баща на детето го гледа като писано яйце и компенсира стократно всичко, което беше липсвало на детето. Въпросът е принципен, че е законно право на детето да получава полагащата му се издръжка, била то 35 лева месечно.
Виж целия пост
# 12
Аз се справям с едно дете. От мига, в който разбрах, че съм бременна стана ясно, че ще гледам детето сама. Макар, че в началото все се надявах, че бащата ще остане....Както и да е. Признавам, че не е леко никак - нито финансово, нито като свободно време за отмора! Но както се казва - щом съм се хванала на хорото, ще го играя! Казват, че  много трудния период за родителите е до третата година на децата, след това имало време, в което е значително по-леко - склонна съм да вярвам, вече го виждам! (следващото такова изпитание бил пубертетът) Така че, кураж и успех да минете първите 3 годинки, после двете деца ще могат и да се заиграват и да се гледат! Като финанси - вече там ще водиш битка с бащата за възможно най-голямата издръжка! Още веднъж успех и много, много сила и оптимизъм  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 13
Ами едно засега,но въпреки ситуациите и положението покрай това отглеждане ми се иска и още едно...само,че е рано де...след около 3 годинки ще го мисля  Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Аз съм с две и си ги гледам съвсем сама без каквато и да било помощ от страна на роднини, познати..., само Господ ми помага за сега но се справяме, не е болка за умиране  Wink
Човека иска ли нещо го постига! А, и неволята учи...

Успех на всички в борбата Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия