Диетите отслабват действието на противоз

  • 676
  • 6
Днес прочетох в един форум,случаи при които жените пият противозачатъчни и същевременно с това спазват диети,които се оказва че отслабват противозачатъчния ефект.Ето и едно от мненията,които ме впечатли:
Здрасти казвам ти го от личен опит
До колкото качваш килограми от Ясмина няма проблем, но при мен беше така че аз го пиех и реших да отслабвам - от Ясмина не сам качила и кг просто имах нужда от отслабване и започнах с диети от които свалих 9 кг и се оказах бремена Simple Smile
то не е смешно защото ми се наложи да направя аборт и гинеколожката ми каза, че килограмите с които организма е свикнал да приема хормоните, ако се сменят рязко с 5 до 8 хапчето вече не е противозачатъчно както се оказа в моя случай.
Тя ми каза че ако искам да отслабвам рязко спирам Ясмина слабея си и пак го започвам защото организма имал отношение към кгмите и нивата на хормоните, както и да е не мога да ти го обясня както тя ми го обясни но исках просто да ти кажа какво се случи с мен за да внимаваш.
А ако искаш да свалиш 5кг за 3 месеца няма да има проблем защото както каза тя ще е плавно а аз ги свалих драстично бързо и за това така се получи.
Аз честно казано не бях запозната с този факт и се радвам,че го разбрах макар че вече спрях да пия Ясмин.Надявам се това да е полезно за тези,които не са наясно като мен.Лошото е,че и гинеколозите не предупреждават за този "страничен ефект" на противозачатъчните.
Виж целия пост
# 1
Това е вярно, при мен гинеколожката ме предупреди още когато ми изписа Ясмин.
Виж целия пост
# 2
Не съм се замисляла, не съм и търсила инфо за това. Но пък докато пиех противозачатъчните не съм пазила диети, т.е. по принцип не паза диети.
Може и да има нещо вярно в това.
Виж целия пост
# 3
Някои антибиотици и някои билки също противодействат на противозачатъчните Simple Smile.
Виж целия пост
# 4
А кои билки отслабват действието на противозачатъчните?
Виж целия пост
# 5
А кои билки отслабват действието на противозачатъчните?

Чела съм за жълтия кантарион конкретно.
Активният въглен също намалява резорбцията на противозачатъчните.
Виж целия пост
# 6
свалянето на кг със сигурност не се отразява на ефекта на контрацептивите, виж качването- по-може. Особено, ако става въпрос за ниско дозирани препарати.
Това е поредната дивотия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия