За Св. София, избора на лекар и таксата

  • 640
  • 8
Здравейте мамита,
Бих искала да попитам тези мами, които са раждали в Св. София с избор на лекар каква е точно таксата? Доколкото чух е 500 лв., но какво точно включват тези 500 лв. включват ли упойка?
А тези пари само за нормално раждане ли са? За секцио, ако си избереш (или ако се налага) пак ли е толкова?
Виж целия пост
# 1
Да включват упойка и ползване на ВИП зала за раждане.
Леко раждане!
Виж целия пост
# 2
За секцио не съм плащала нищо допълнително , но не е било по мое желание , нямам представа дали е възможно да предплатиш секцио . Иначе тази такса включва всичко - упойка , Вип зала за раждането , избор на лекар , но лично на мен ми взеха допълнително за престоя във Вип стаята след това - около 30лв на ден. Леко раждане и прекрасно бебче ти желая !
Виж целия пост
# 3
Много во благодаря за отговорите  bouquet
По принцип има вероятност да раждам секцио и съответно да си насроча дата. Има ли такива мами? Нека да споделят?
Виж целия пост
# 4
Аз също ще раждам там с избор на лекар, но понеже моята докторка е на граждански договор, а не работи там, влиза само за ражданията на пациентите си. Сигурно затова сумата, която ми каза е по -висока - 700 нормално и 900 секцио - и тъй като ги плащам на касата на болницата, а не на нея, явно затова се дължат тези разлики в сумите
Виж целия пост
# 5
Munichka, в 500-те лв., както са ти написали, влизат избора на лекар (независимо от начина на раждане), ВИП зала при нормално раждане (аз обаче си бях в общата предродилна, че имаше много родилки; очакваха раждането ми да е по-тежко и то с право, та по едно време всички лекари и акушерки се въртяха около мене, което в самостоятелната зала нямаше как да стане), упойка - предполагам, че питаш за епидуралната при нормално раждане, при секцио няма как да не се сложи (при мен по време на контракциите не можеше да се постави упойка, защото бебето беше доста високо; спешното ми секцио по-късно беше със спинална). В родилното отделение операционната зала е само една - в нея се извършват всички секция - планови и спешни, с или без избор на лекар. Таксата от 500 лв. е еднаква за нормално раждане и за секцио, ако си избереш лекар, който е на щат в болницата. Плаща се срещу фактура и касов бон. ВИП стаите се заплащат отделно - самостоятелната юли месец беше 75 лв., а двойната - по 35 лв. на легло на вечер.
Виж целия пост
# 6
е, сия е написала всичко много изчерпателно.
аз бях с планово секцио. платих 500-те лв. за избор на лекар и още 100 за присъствие на таткото. операционната е една, както сия е казала, така че само там се реже и шие. после престоят е в реанимация - там се намират всички секциа, независимо планови или спешни са били. от там насетне, сама избираш дали да си в обикновена стая (безплата), единичен вип (75 лв.) или двоен вип (35 лв.).
дори, обаче, да не плащаш, екипите в св. софия са изключително на ниво - с плащане или без пак ще си свършат работата по най-добрия начин. заплащането на таксата според мен е просто начин да си мислиш, че държиш нещата в ръцете си.
Виж целия пост
# 7
точно както са писали сиа и majceto, ако имаш по-конкретни питанки  пиши ми на лични Peace
Виж целия пост
# 8
Момичета, много съм ви благодарна  bouquet Много сте мили Heart Eyes
Като гледам тези 500 лева ги даваш само, ако искаш да те изроди някой предпочитан лекар. Доколкото знам при постъпване в болницата за раждане, се попълват документи, в които споменаваш дали искаш упойка, таткото на раждането и тн. Тоест, почти същото като в другия случай само, където не знаеш на кой екип ще попаднеш. Мисля си, че ако избера втория вариант ще се моля само да не попадна при Шишенкова. Доста лоши неща чувам за нея.
Лека вечер на всички ви Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия