Нещо повече за Materna?

  • 1 619
  • 31
Може ли някой да ми каже защо са спрели и вноса на Матерна или поне да ми даде линк, от където да прочета   Rolling Eyes
...и с какви витамини заменяте Матерна-та

10х  Flushed
Виж целия пост
# 1
Защо са спрели Матерна-незнам.
Ето с какво можеш я да замениш:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=91643.0
Виж целия пост
# 2
здрвейте,
моят док не ми препоръчва да пия допълнително витамини, но от десетина дни вземам матерна по собствено желание.
но тук във форума прочетох, че не е съсвсем полузна- водела до по-бързо вкостяване на бебетата. не разбрах даби това важи за кърмачките и родените вече бебета.
сега не зная дали да я пия или не.
Виж целия пост
# 3
Казаха ми, че Матерната в момента временно е спряна защото предстой пререгистрация на вносителите или нещо такова. Скоро ще я пуснат отново на пазара. Можеш да замениш с Пренатал...
Виж целия пост
# 4
здрвейте,
моят док не ми препоръчва да пия допълнително витамини, но от десетина дни вземам матерна по собствено желание.
но тук във форума прочетох, че не е съсвсем полузна- водела до по-бързо вкостяване на бебетата. не разбрах даби това важи за кърмачките и родените вече бебета.
сега не зная дали да я пия или не.
Мисля, че просто не трябва да прекаляваш с каквито и да е витамини без значение дали това е Матерна или нещо друго. Витамините като всичко друго могат да навредят ако са вземани много дълго време без почивка, а има мами, които ги пият примерно от 2-3 месец та чак до края на бременността  #Crazy. Ако почнеш примерно от 4-5 месец и изпиеш 2-3 опаковки докрая не мисля, че ще ти навредят, а напротив.  Peace
Виж целия пост
# 5
На мен в аптеката ми дадоха Hipp Natal - витаминен сок с желязо, йод и фолиева киселина за бременни. Добре ми понася, а се опасявах че желязото оти витамините може да ми дразни стомаха.
Виж целия пост
# 6
Матерната е много добра, стига да не се прекалява с нея , както и с всякакви други витамини разбира се.
Започнах да я пия в 4-я месец по една таблетка през ден, някои пият по 10 дни и после 10 дни почиват.
Това ми е трета опаковка и мисля , че ще ми стигне до края!
Виж целия пост
# 7
maria ra сега ти видях лентичката та ти си вече към края и не виждам какъв е проблема да вземаш витамини за няколко седмици особено ако не си вземала досега. Аз исках да ги спра тези дни ама забялязах, че не съм в кондиция ако не си взема витаминчето. Скоро карах грип, който ме поизтощи пък и зимата малко трудно се пази балансирана богата на витамини диета.
Виж целия пост
# 8
Миличка, има много коментари по темата във форума, но мога да те информирам, че въпросният препарат е забранен в цивилизования свят и има освен вкостяването, напомпването на плода и още хиляди странични ефекти, ако се храниш пълноценно- а сега имаш тази възможност- ще доставиш всичко необходимо за себе си, най-вече- бебока си взима за него от теб   bouquet
И забравих да ти кажа, че дъщеря ми се роди 3600, а аз почти в болницата си бях в старата форма, така, че- леко раждане и сладко бебе!
Виж целия пост
# 9

Миличка, има много коментари по темата във форума, но мога да те информирам, че въпросният препарат е забранен в цивилизования свят и има освен вкостяването, напомпването на плода и още хиляди странични ефекти, ако се храниш пълноценно- а сега имаш тази възможност- ще доставиш всичко необходимо за себе си, най-вече- бебока си взима за него от теб   bouquet


Напълно подкрепям това!!!!


Виж целия пост
# 10
здрвейте,
моят док не ми препоръчва да пия допълнително витамини, но от десетина дни вземам матерна по собствено желание.
но тук във форума прочетох, че не е съсвсем полузна- водела до по-бързо вкостяване на бебетата. не разбрах даби това важи за кърмачките и родените вече бебета.
сега не зная дали да я пия или не.
Мисля, че просто не трябва да прекаляваш с каквито и да е витамини без значение дали това е Матерна или нещо друго. Витамините като всичко друго могат да навредят ако са вземани много дълго време без почивка, а има мами, които ги пият примерно от 2-3 месец та чак до края на бременността  #Crazy. Ако почнеш примерно от 4-5 месец и изпиеш 2-3 опаковки докрая не мисля, че ще ти навредят, а напротив.  Peace
Аз  искам да запитам това за витамините и невземането всеки ден кои ви го е казал? Откъде черпите такава информация-в днешно време нямаш нужда да почиваш  -всеки ден ги пиеш витамините. И къде е този цивилизован свят където са отрекли Матерна... Ако има нещо като идеш в която и да е търсачка ще излезе нещо за матерна-ами нищо не излезе... Излиза че матерна за която аз не бях чувала се прави от Сентрум и е много хубав продукт. Ако някои има линк за обратното нека го пост-не.Аз съм вземала витамини по рецепта защото и аз така доидох с нагласата и си признавам грешката и това че не се заинтересувах и  наистина БГ доктор ми каза -абе витамини... и т.н и затова сега съм толкова упорита и се опитвам да ви убедя че по скоро ще ви помогнат но в никакъв случай няма да ви навредят. на мен ми навреди и нека ми отговори този доктор да не споменавам име,защото се води едно от светилата-къде беше тои като първата ми бременност завърши нащастно рано-рано със спина бифида

ето какъв трябва да е състава препоръчано за всеки ден

Vitamin A
 770 micrograms retinol equivalent
 
Vitamin E
 15 milligrams α-Tocopherol equivalent
 
Vitamin K
 90 micrograms
 
Vitamin C
(ascorbic acid)
 85 milligrams
 
Vitamin D (cholecalciferol)
 5 micrograms
 
Vitamin B1 (thiamine)
 1.4 milligrams
 
Vitamin B2 (riboflavin)
 1.4 milligrams
 
Vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride)
 1.9 milligrams
 
Vitamin B12 (cyanocobalamin)
 2.6 micrograms
 
Niacin
 18 milligrams
 
Folic Acid
 600 micrograms
 
Iron
 27 milligrams
 
Calcium
 1000-1300 milligrams
 
Zinc
 11 milligrams
 
Iodine
 220 micrograms
 
Phosphorous
 700 milligrams
 
Selenium
 60 micrograms
 
Magnesium
 360 milligrams
 
Fluoride
 3 milligrams
 
Copper
 1.0 milligrams
 

http://www.multiplebirthscanada.org/english/PrenatalVitamins.php

И не мога да си обясня защо докторите в БГ отричат витамините за бременни? Някои ако може да ми отговори от лекарите???? Понеже споменавате цивилизования сват-там това те питат за добро утро-взе ли си витамините всеки път като си при доктор и не за да ти препоръчат марка. Като не е Матерна, има други... И навсякаъде ти казват -ако видиш отклонение питай доктора си-ама какво да питате БГ доктори като те не ги дават и препоръчват. А за бременни понякога има и такива витамини с рецепта не само просто така да си купиш първите които си видял на щанда, зашото зависи от комбинацията. И не ми казваите здравословно хранене, защото никои от нас няма диетолог на разположение да му направи храната така че да приямаш това от което имаш нужда. Повечко плодове и зеленчуци и разнообразна храна не правят това което има във едно от тези хапчета. И моля ви попрочетете преди да кажете-аз не вземах и нищо ми нямаше-защото за мен звучи така аз не вземах и изкарах късмет че нищо ми нямаше

Ето и линк за Матерна, защо са спряли внос-а -  не знам, по скоро бих си казала личното мнение и догадка-повечето неща в БГ стават без логика -та така и с матерната е станало, колкото има логика в здравните осигуровки и живеещите извън БГ #Crazy
http://www.materna.ca/FAQ/Default.asp
Виж целия пост
# 11
Моят опит с Матерната е мно-о-о-ого богат - доктора ми каза да го пия всеки ден и така и правех от 2-я месец до 6-я. Като почнах да чета какви отзиви има за нея направо ми стана лошо. Добре съм се чуствала де, може би точно от тези витамини, но по мое мнение има и по-здравословни начини за приемане на витамини (ако не може с храната).

Аз миналата седмица казахна моя лекар, че няма Матерна и той ми препоръча сироп за бременни на Хип. Днес си го купих и прочетох листовката към него - така се ядосах - защо не ми е казал досега този, че мога да пия нещо натурално вместо тъпата Матерна, която и без това с доста резерви я взимах и само лоши неща се говорят за нея - че е забранена на Запад и т.н. Освен това сиропчето е 7.70 лв., а Матерната 13, т.е. дори излиза по-евтино - ИЗОБЩО НИКАКВА ЛОГИКА НЕ ВИДЯХ ЧАК СЕГА ДА МИ СЕ ПРЕПОРЪЧВА ТОЗИ СИРОП !!!!

Освен това в опаковката на сиропа са 2 шишенца и пише, че 1 разфасовка стига за 20 дни (по 20 мл. на ден - има си чашка), което ако значи, че 1 шише е за 20 дни, то 2-те са почти за месец и половина - далавера отвсякъде   Laughing

Аз даже съм решила никакъв Пренатал дори и като почна да кърмя - направо този сироп ще си пия (те за кърмачки са същите необходимите на организма неща) и там 1 чай има за кърмачки пак на Хип и поне са ти натурални нещата.

Извинявайте, че дълго стана, ама ми е прясна темата и още съм бясна на тъпите лекари - 1 си знаят 1 си баят - Матерна, та Матерна  
 
Виж целия пост
# 12
Lana 2004 не знам защо си с такова впечатление - на мен пък точно обратното ми се струва - прекалено много хапчета с повод и без повод се изписват от българските лекари, няма за тях ни хомеопатия, нито билки и т.н. - ето и моя случай - защо да не ми даде натурална хранителна добавка (този сироп на Хип), ами Матерна - каквото и да си говорим си е по-голяма химия като е хапче.

Иначе за набавянето на витамини с храната съм съгласна - в наши дни е невъзможно - освен ако не седиш цял ден на масата да ядеш подред всички необходими храни, а и те да са здравословни и натурални, и изобщо - мисията невъзможна...  Grinning
Виж целия пост
# 13
Пренатал
Виж целия пост
# 14
Аз пък не мога да намеря отрицателни отзиви за матерна-вече ми стана любопитно. даите линкове да прочетем.  Да,Загорка, наистина изписват доста хапове а защо отричат витамините не знам? newsm78 А има и витамини които се водят естествени, но и там опират нещата до това кои може да си ги позволи.-излизат по скъпичко. Не знам, но като знам как е цялата система със здравеопазването в БГ ти вярваш ли на всичко написано, аз не бих вярвала. Кои контролира всичко и доколко се вярва на тези иституции и далине пасират менние изгодно на тях. аз лично бих се доверила на Матерна отколкото на този Хип сироп. Наистина аз нищо не намерих отрицателно за матерна и зад матерна стои един огромен производител с утвърдено име а този Хип сироп кои го произвежда? матерна не от вчера-поне 1979 година намерих че е съществувала и даже от един унивеситет са се съдили за патента. не намерих никои да се е съдил че матерна му е причинила нещо.. не знам дали сте запознати Матерна е т.наречено бранд лекарство, както и Сентрум - запазват си името и комбинацията с патент и мисля че след определен период от време-без значение, но примерно 7 години, могат да пуснат същото лекарство много по евтино с друго име и същата комбинация и да го наречат пренатал примерно и не е въпроса точно в матерна като има а като комбинация и комбинацията е същата и за всички витамини за бременни. Това е с всички лекарства поне в САЩ и матерна е навсякъде и никъде не е оплюта и повярвайте ми когато те плюят ние сме жалки Laughing и да сме наясно аз не рекламирам матерна, просто съм за витамините за бременни и съсщо така ако някои каже отрицателни отзиви искам да ги видя-току виж съм опряла до точно този мултижитамин-искам да съм информирана
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия