мишмаш???

  • 15 584
  • 29
Моля къжете как го правите  EmbarassedСори ако е тъп въпроса но само с печени чушки и яйца ли се прави?Ако не какво още слагате??
Виж целия пост
# 1
+ още с домати, сирене + и3вара, ако имам домашно правено кьополу слагам една, две льжиции 3а аромат....
Виж целия пост
# 2
Аз запържвам малко лук (стар или пресен какъвто имам под ръка) добавям чушките и като се запържат слагам сирене и яйца.
Виж целия пост
# 3
Запържвам в следната последователност:лук,чушки(зелени),домати,яйце.Махам от котлона и добавям сирене.
Обожавам го!
Виж целия пост
# 4
Правя и с печени чушки, и с пресни/замразени от фризера. При пресните се отделят люспиците, затова не е за предпочитане, но пък така използвам последните по-дребни чушки от есента.
И на двата вида състава е чушки, малко доматено пюре или много гъст доматен сок, сирене и яйца.
И тъй като малко пръска от доматения сок, понякога правя "мързелив" но само с печени чушки, в тавата - обърквам всичко и запичам.
Виж целия пост
# 5
1.Запържвам лук.
2.добавям нарязани чушки
3.добавям настърган домат(консерва)
4 разбъркавм 2 яйца със сирене
5.след като чушките с домата са се пържили около 7-8 мин,махам от котлона,добавям яйчената смес,разбърквам и поръсвам с магданоз.
Виж целия пост
# 6
Ние много го обичаме и затова есента го правяв големи количества и го затварям  в буркани/казвам му лятна манджа/
запържвам лук, добавям нарязани чушки,настъргани домати и магданоз, когато водата извти го затварям в буркани. Преди ядене слагам в него сирене и яйца

Виж целия пост
# 7
Обожавам го но както в мишмаш така и в никое устие не понасям люспи, семки и т.н.
Запържвам печени, обелени, почистени от семето и нарязани на хапки чушки и белени нарязани на кубчета домати(приблизителни равни количества - 1 супена чиния чушки и толкова домати) + сол, после прибавям яйца(5-6) и 1 минута преди да го махна от огъня натрошено сирене.(може да се сложе и малко кашкавал). Когато се сложат яйцата трябва почти непрекъснато да се бърка!
Добър апетит!
И мерси за идеята тъкмо се чудя какво да ям  Grinning
Виж целия пост
# 8
Аз го правя по абсолютно същия начин. През зимните месеци обикновено използвам доматено пюре. През летните ситно нарязани домати.
Виж целия пост
# 9
Ние много го обичаме и затова есента го правяв големи количества и го затварям  в буркани/казвам му лятна манджа/
запържвам лук, добавям нарязани чушки,настъргани домати и магданоз, когато водата извти го затварям в буркани. Преди ядене слагам в него сирене и яйца

А стерелизира ли се?
Виж целия пост
# 10
Запържвам лук, стар, след това добавям печения пипер, добавям доматите настъргани или нарязани (имам замразени във фризера), става и от буркан ако са, по време на варене накълцвам 2-3 скилидки чесън. Като поизври водата на доматите и вече са готови добавям сиренето, последни са яйцата и като се сгъстят свалям от котлона. Добавям повечко сито нарязан магданоз и подправям с черен пипер.
Виж целия пост
# 11
Винаги съм мразила миш-маша /от детската градина, после студентската менза на софийския университет/, все ми смърдеше на нещо много неприятно. И никога не бях го правила, докато един ден се загледах и заслушах в предаването на Иван Звездев. Това беше още в началото, когато даваше много лесни и вкусни рецепти, тип от нищо нещо. Та той направи миш-маш тогава, и аз реших да опитам вкъщи. Получи се нещо, което и до днес обожавам. Най-добър става през лятото, когато има пресни зеленчуци, но и през зимата фризерът помага. Та ето и рецептата: /спазвам си я точно! Grinning/

6 чушки /зелени и червени/
4 домата
250 гр. сирене
4 яйца
1 глава лук
олио, магданоз

Нарязаната глава лук се задушава в олиото на тих огън под капак. Чушките, на едри парчета, се добавят към лука и пак се захлупва тенджерата или тигана. Нарязаните наедро домати се добавят към лука и чушките. След като сместта кипне, се задушава на тих огън 10-ина минути. Добавя се смачканото с вилица сирене и се чукват яйцата. Оставят се да се стегнат на тих огън. Ръси се с магданоз. Не знам дали рецептата е класическа или не, но се получава много вкусно нещо! Heart Eyes
Виж целия пост
# 12
Та ето и рецептата: /спазвам си я точно! Grinning/

6 чушки /зелени и червени/
4 домата
250 гр. сирене
4 яйца
1 глава лук
олио, магданоз

И аз така, но когато има прибавям задължително и патладжан.
Понякога задушавам с чушките и картофки нарязани като за мусака
Виж целия пост
# 13
Аз го правя така:

Запържвам лук. Добавям нарязания и предварително печен и белен пипер. КАто се позапържи (мирише страхотно, ей!), се добавят доматите от консерва, или прясно настъргани, ако им е сезона. ОСтавя се да поври. НАкрая се добавя сирене и разбито яйце. Аз го правя без яйце, защото не обичам пресечени яйца. В същност правя го с яйце, но отделям за себе си без, защото пък мъжа ми си го обича с яйцето, пък и е по-хранително с него.

Отгоре поръсвам с магданоз.

Аз нямам мерки и брой продукти. Правя всичко на око  Wink
Виж целия пост
# 14
По нашия край на миш-маша му викаме пърженица и честно казано я предпочетаме повече.
В сгорещена мазнина изпържвам и задушавам пресни чушки,добавям сирене и няколко яйца и бъркам,подправя се с черен пипер и сол.
Същото може да се направи и с пресен лук..... Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия