Логически Задачки

  • 61 040
  • 1 088
Здравейте, скъпи дами. Какво ще кажете да се позабавляваме с малко логически задачки?
И понеже аз пуснах темата, нека първата задача е от мен :

Един човек току-що купил двуетажна къща. В стая на втория етаж имало лампа, но нямало ключ. На първия етаж има 3 ключа. Как може с едно качване горе да се разбере кой ключ е за лампата в стаята? Другите не вършат нищо. Не се вижда от първия етаж дали е светнато в стаята. Не се използват подръчни материали.


Надявам се да ви е харесала  newsm10
Виж целия пост
# 1
Нещо електротехничарско има тук, което не ми е ясно.  Thinking
Виж целия пост
# 2
С фазомер, най-лесно. Може дори и да не се качва, пак ще е сигурен , че това е единствения работещ ключ, и горе лампата ще светне
Виж целия пост
# 3
А може ли да излиза на двора да гледа дали свети? Simple Smile
Виж целия пост
# 4
Просто изчаква да се стъмни и проверява от двора свети или не свети ?
Виж целия пост
# 5
 Laughing хммм
Не се използват подръчни материали.

Няма право да излиза на двора/как звучи само  Grinning/ и по никакъв начин от долу неможе да види, дали лампата свети....

ЖОКЕР: Използвайте знанията си по елементарна физика  newsm10
Виж целия пост
# 6
Ако счупи лапмата какво ще стане?
Виж целия пост
# 7
а ако пълзи до втория етаж, набира се по перилата на парапета или...ходи на ръце  Grinning брои ли се за качване  Embarassed
Виж целия пост
# 8
Ако на първия етаж има лампа - значи единия от 3-те ключа е за нея. Пробва ги, вижда кой светва лампата на първия етаж, после само с едно светване лесно разбира кой е ключът за горе.
Виж целия пост
# 9
ЖОКЕР: Използвайте знанията си по елементарна физика  newsm10

Или елементарните си знания по физика ?
Виж целия пост
# 10
Здравейте, скъпи дами. Какво ще кажете да се позабавляваме с малко логически задачки?
И понеже аз пуснах темата, нека първата задача е от мен :

Един човек току-що купил двуетажна къща. В стая на втория етаж имало лампа, но нямало ключ. На първия етаж има 3 ключа. Как може с едно качване горе да се разбере кой ключ е за лампата в стаята? Другите не вършат нищо. Не се вижда от първия етаж дали е светнато в стаята. Не се използват подръчни материали.


Надявам се да ви е харесала  newsm10


А може ли да натисне 2 ключа едновременно и тогава да се качи да провери?
Виж целия пост
# 11
Ако счупи лапмата какво ще стане?

Има право на един ход до горния етаж, с който той трябва да разбере кой от долните ключеве е за лампата... няма как чупенето на лампата да му помогне Simple Smile
ЖОКЕР: Използвайте знанията си по елементарна физика  newsm10

Или елементарните си знания по физика ?

Ами да ще подскажа още малко..... Освен светлина, лампата излъчва и.......?
Виж целия пост
# 12
Варианта на Буто става, но ако третия ключ няма предназначение за втория етаж, което не е казано по условие.
Виж целия пост
# 13
Топлина - ама какво от това?
Виж целия пост
# 14


Ами да ще подскажа още малко..... Освен светлина, лампата излъчва и.......?

и.......? Mr. Green
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия