Банята - 27-ма тема

  • 125 335
  • 796
# 765
Чудесно изглежда! А и подръжката му ще е лесна. Не се хлъзга, нали? Струва ми се подходящ и за бани.
Виж целия пост
# 766
Чудесно изглежда! А и подръжката му ще е лесна. Не се хлъзга, нали? Струва ми се подходящ и за бани.

Благодаря, и аз много си го харесвам!

Не, не се хлъзга дори когато е мокър. Гранитогресът е много хубав, италиански, с много жива дървена текстура. За баните съм взела на друг производител, също италиански, но двете фабрики са под една и съща "шапка", така че съм сигурна за качеството. Като подредим и тях, ще покажа как се е получило.  Peace
Виж целия пост
# 767
Маделин, страхотна настилка...много по добре от истински, защото ще се поддържа по лесно...много ми хареса! Браво!И на мен ми се върти една такава мисъл да махна ламината от хола и да наредя дървесен гранитогрес, но се чудя мъжът ми как ще възприеме идеята hahaha hahaha
Виж целия пост
# 768
Е, как ще я възприеме... ми като мъж да я възприеме и да не мрънка, за общото благо щом е!  Wink Grinning

Скрит текст:
Идеята за настилката в нашата дневна беше на мъжа ми. Аз исках да сложим плочки в кухненския кът и ламинат в холната част, но това означаваше една преходна лайсна някъде там в помещението, която не можах да преглътна, освен това съм рецидивист в чупенето на теракотени плочи  Blush, затова бързичко прегърнах тази опция и не съжалявам изобщо. Simple Smile
Виж целия пост
# 769
Теди, загледах вратата. Би ли споделила колко ти излезе, че в момента съм на вълна врати?

Заглеждам вече аксесоари като чаши за четки за зъби, сапунерки и т.н. Има страхотни неща, НО! Повечето са керамични и ако някоя чаша падне на земята, може да счупи плочка. Не ми дава мира тази мисъл  ooooh!

Вратата не е водоустойчива. Интериорна е. Апартаментът ни го издадоха с монтирани врати, разбрах, че фирмата е пловдивска и се казва Чам.
Виж целия пост
# 770
Е, как ще я възприеме... ми като мъж да я възприеме и да не мрънка, за общото благо щом е!  Wink Grinning

Скрит текст:
Идеята за настилката в нашата дневна беше на мъжа ми. Аз исках да сложим плочки в кухненския кът и ламинат в холната част, но това означаваше една преходна лайсна някъде там в помещението, която не можах да преглътна, освен това съм рецидивист в чупенето на теракотени плочи  Blush, затова бързичко прегърнах тази опция и не съжалявам изобщо. Simple Smile
Еххх, златен твоя мъж....моят като чуе за ремонт и му настръхва косъма...ако кажа че ще си купя пет нови рокли проблем няма! ooooh! ooooh!
Виж целия пост
# 771
Teddyy, честита нова баня! Помня проекта ти, приятно е станало. И ти, като мен, имаш доста видове плочки на едно място, определено визията на банята става съвсем различна от една конвенционална подредба. Ще си я заобичаш, сигурна съм, със здраве да се ползва!  Hug

mimi.7299, честито и на теб за огледалото! Да го покажеш, когато го монтирате, с теб доста коментирахме осветлението и ще ми е интересно. Simple Smile

И аз да се похваля, че най-накрая успях да намеря хубави плитки вентилатори, само 42 мм дълбочина за вграждане. Взе ми се здравето с тоя ремонт.  ooooh!

Не е ли време за нова тема?

Благодаря ти!
Помниш проекта?!! Толкова време я правим тази баня, че не очаквах някой да навърже проекта с готовата баня Simple Smile Така или иначе от 3 или 4 проекта, накрая направихме съвсем друго. Едната стена я лепихме 2 пъти заради едно разминаване на фугите, което се получи.
Виж целия пост
# 772
Маделин, чудесно се е получил хола! Много ми хареса.
Аз към момента съм се спряла на два вида плочки, и двата на АРЕ ceramica. Първо ще поискам мнението на "домашните" кой вид предпочитат и след това ще се консултирам с майстора относно подовите - големина на плочките и наклони за сифоните/лентов сифон.

Мими, признала съм го твоя мъж. Wink
Виж целия пост
# 773
Аз също помня проекта Теди, почнахе я с нашата баня, ние свършихме още декември обаче, помня че и лепихте два пъти стената, една върху друга ли я направихте?
Иринита Wink
Виж целия пост
# 774
Пробвахме варианти преди да ги залепим и уж трябваше да се разминават. НО оставих съпружеското тяло без наблюдение да ги сложи и ги наредил на сухо отново, оказало се повече брак и вероятност да не ни стигнат,въпреки надвзетото. Но и така ми допадна много. Понеже банята няма да се ползва като основна баня с само wc, за сега ще остане така, а в последствие ще сложим параван, който се прибира в страни.

Хм, защо да има повече брак? Thinking Това са правоъгълни плочи, реже се необходимата дължина и парченцето отива  в края на следващия ред и прави разминаването със съседната цяла плочка. При нас в дневната така ги наредихме, заложихме си допълнително само 1 кашонче плочки над необходимото количество и то си остана почти цялото (май само 2 плочки липсват от него и подозирам, че те са отишли за обличане на прагчето на балконската врата, там е било голямо рязане и напасване). Стана много хубаво, много естествено, като истинско дърво.
Ами имахме само 4 плочки в повече, понеже се оказа ,че няма друга наличност в склада, а новата партида щяла да закъснее. Е останаха ни въпросните 4плочки, но и така изглежда добре много съм доволна. Подозирам ,че мъжо е решил за по-лесно да ги нареди така докато ме няма. И пред свършен факт нямаше какво да напрявя. Здраве да е. Иначе и аз за долния етаж на къщата съм решила да е такъв гранитогрес с дървесна шарка ,но сив нюанс.
Виж целия пост
# 775
А някой да е сложил вентилатор на тавана? Чудя се къде е по-удачно да бъде - точно над душ питата или малко пред нея.

Продължавам да търся читава фирма в София за параван на нормална цена. Споделете вашите къде са поръчвани.
Нашият вентилатор е на тавана.Пада се отстрани на душа над моноблока

Моят също е на тавана. Изобщо нямах намерение да го слагам там,но майстора ме изпревари, прекара тръбата и го настани в самия център  Joy .  Банята ми е малка, та от двете страни сложих лунички и стана добре.

Това, което ме притеснява, е дали ще му се намали функционалността, ако е над душа. Клоня повече към поставянето му малко пред питата, за да поема хубаво изпаренията.

Madeleine, би ли споделила къде намери "плитки" вентилатори? За малката тоалетна/мокро помещение ще ни трябва такъв. Сегашният е 12 см. и ММ се измъчи много.
Виж целия пост
# 776
Дайте мнение колко излизат материалите(без труд) за една готина средностатистическа баня с вана (или хидромасажна вана), около 5 кв.м. баня. Благодаря ви предварително
Виж целия пост
# 777
Нашата баня е около 4.3 кв.м. и за материали дадохме почти 5 хиляди, като стенните плочките не са скъпи (27 лв. бяха), но вложихме повече в смесители и тоалетни чинии. Нямаме вана. Параванът също не е включен в тази сума.
Виж целия пост
# 778
Звучи грандиозна сума Simple Smile Иначе си имам израз за брокерите с подобна комисионна: "Да дадеш една баня пари и да не ти кажат колко е квадратурата".
27 лв.стенни май са ОК, гледала съм в Практикер подобна цена бяха красиви...
А какво им е на смесителя и тоал.чиния, че съм боса в темата  Thinking
Виж целия пост
# 779
Идвам с въпросче, Майсторите при нас вече работят по банята. Но се оказа, че сифонът е доста висок и поради тази причина ще се наложи да се запълни, за да се изравни с подът с височината на сифона. Съответно и прагът ми се вдига, както най-вероятно и сумата, която ще ми калкулират накрая. И се замислих да чертвам двата сифона Виега и да взема други. Бихте ли препоръчали сифон от класа на Виегата, но по-нисък?  newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия