кривогледство при деца

  • 2 347
  • 8
Здравейте, детето ми има кривогледство. В момента носи очила +2.00 и +2.50 диоптъра. На 4 години е. В момента правим закриване(оклузия) на здравото око за 3 часа на ден. Изпращат ни на очна стимулация в Александровска болница. Не съм запозната с тази процедура и моля който може да ми даде някаква информация да ми пише. Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
Няколко пъти сам постъпвала там с моето бебе, но за друг проблем. Видях имаше доста деца с кривогледство на различни възрасти. В общи линии се правят някакви упражнения, мисля че на някакви табла и т.н. не е кой знае какво.... от една мама знам че за кривогледство трабва много упоритост и постоянство, всеки божи ден да се закрива здравото око поне за няколко часа, колкото повече толкоз по добре, на няколко дни - почивка. Понякога са нужни дори години..., но с повече търпение всичко се оправя....
Успех !!!
Виж целия пост
# 2
Благодаря, че ми дадохте малко информация. Много хора са ми казвал,че се изисква много търпение и упоритост. То на нас ни се иска всичко да е наред, но в живота има много трудности които трябва да ги преодолее човек. Желая ви много здраве на цялото семейство.
Виж целия пост
# 3
Здравей teodora-anki! Hug
Моята буболечка Теа  е на 11 месеца и от 4 месеца сме с +8 диоптъра на двете очи!Сега сме с очила + 5!Криви дясно око и затова закриваме лявото око за 3-4 часа на ден!За тези месеци през които сме затваряли оченцето имаме голям напредък- в началото тя почти не фокусираше, не гледаше с дясното оче, а сега го използва често, но ще придължаваме дълго време да сме с очила...до пубертета и по-късно може би...Знам че кривогледството може да се оперира и козметично да се скъси очния мускул, но затова първо трябва да е сигурно че детенцето вижда добре, за да не се получи така, че за да изглежда добре, да стане така че да се навреди на зрението...А тези симулации...мисля че на табла се показват разни фигурки, които детето трябва да сглоби- примерно се появява мече без краченца и отстрани се плъзгат крайници които детето трябва да сложи на точното място, т.е. да постави до тялото...нещо подобно...не съм много на ясно !Теа още е малка и нищо не разбира и не сме правили такива игри!
Дано съм ти помогнала с нещо!
Бъдете здравички!
Виж целия пост
# 4
здравей ivi2000, благодавя ти за информацията. При нас в началото беше трудничко докато свикнем с окузията (закриването), може би защото го започнахме малко късно (на 3 години и половина). И сега не винаги издържа.   SadМного добре, че сте започнали отрано. Ние не бяхме сигурни дали има кривогледство, защото видимо не му се личи, а само когато погледне наблизо (и то не винаги). Затова доста се чудихме дали да отидем на преглед. А относно операция знам, че не е хубаво да се прибързва, защото окото се развива до побертета и може да се получи обатно изкривяване тогава, ако е направена операция.Поне така ни казаха на един преглед. Надявам се да са от полза тези упражнения в болницата. Знам,че се изисква много търпение и постоянство. Желая успех и на вас и послушание от детето.
Виж целия пост
# 5
Здравейте мамчета, за съжаление не зная много за кривогледството наистина, но само един случай да ви кажа от преди манооооого години  Mr. Green

...имам позната, която е на 48 и е родена с кривогледство ... след операция (наистина обаче не съм питала в каква възраст е правена) нещата са се коригирали сега нищо не се забелязва....

Мисълта ми е, ако преди 45-50 год.са се правили такива операции и то напълно успешни, мисля,че сега не би трябвало да е проблем!

Така че УСПЕХ!
Поздрави
 Hug
Виж целия пост
# 6
здравей, hani. Не знам дали ще отвориш тази тема и ще видиш това, но не знам как да се свържа с теб. В една по-стара тема прочетох за вашите проблеми с очите. Нашия проблем е подобен на вашия и ми се иска да ми обясниш какви признаци имаше детето когато му откриха мързеливото око. И разбрах, че сте ходили в александровска болница за упражнения. Ако можеш ми дай малко повече информация за упражненията. Надявам се да осъществим контакт! 
Виж целия пост
# 7
Дъщеря ми е на 3,5г и носи очила +4 и +2, и също закриваме здравото око за няколко часа на ден. Наистина трябва голямо постоянство от страна на родителите иначе няма никакъв ефект. Аз съм също с "мързеливо око" и ми е правена козметична операция за кривогледство преди 22г, която въобще не е опасна за зрението, и сега въобще не ми личи. Искам също да кажа, че мързеливо око се коригира до седмата година, затова колкото по-рано се открие шансовете са по големи. А също четох ,че е хубаво когато се закрива оченцето ,детето да играе на игри от сорта на NFS. А нашият лекар каза да гледа детски филмчета.ако някой иска да се свърже с мен: did_a@abv.bg ICQ#   262154052
Виж целия пост
# 8
a niakoi slu4aino da ima koordinatite na dr.Plamen Hubanov ot Varna?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия