Проблеми с изплащането на болнични листове от НОИ-6

  • 79 911
  • 245
# 60
Да питам и аз...заведен болничен на 17.04 .трябва ли да ми се изплати ,понеже болницата от която е издаден още не ми го е дала 🤔🤔🤔а трябва да сьм от 10.04.до 25.04 .болничен .кажете какво да направя☺☺☺

Щом не Ви е даден болничният, означава, че Вие не сте го представили на работодателя - съответно няма как да на този етап да Ви бъде изплатен.
Виж целия пост
# 61
Много благодаря за отговора ,а до колко време мога да го представя има ли таван .
Виж целия пост
# 62
Ако не се лъжа, срокът за представяне на болничен пред работодателя е 3 работни дни след края на болничния...
Виж целия пост
# 63
Представи колкото може по- бързо, поне те да хванат срока за входиране в НОИ, който мисля е 5-то число т.е. 5май.
Виж целия пост
# 64
Болничните от април се входират до 10 ти май
Виж целия пост
# 65
До 10-то число ли беше, още по- добре!
Виж целия пост
# 66
Въпрос: Моят болничен е от началото на месец април. Представен е на работодателя веднага. Понеже сме с изнесено счетоводство, работодателят го е дал на счетоводителите на 09.05. Кога следва те да го представят в НОИ? Защото си го следя с ПИК и все още го няма, а знам, че срокът е до 10 число.
Виж целия пост
# 67
Въпрос: Моят болничен е от началото на месец април. Представен е на работодателя веднага. Понеже сме с изнесено счетоводство, работодателят го е дал на счетоводителите на 09.05. Кога следва те да го представят в НОИ? Защото си го следя с ПИК и все още го няма, а знам, че срокът е до 10 число.

Би трябвало на 10.05 да са го подали.Тогава е срокът за предадени през април болнични на работодателя.Може обаче още системата да не го е обработила и затова да не го виждаш с ПИК.
Виж целия пост
# 68
Въпрос: Моят болничен е от началото на месец април. Представен е на работодателя веднага. Понеже сме с изнесено счетоводство, работодателят го е дал на счетоводителите на 09.05. Кога следва те да го представят в НОИ? Защото си го следя с ПИК и все още го няма, а знам, че срокът е до 10 число.

Би трябвало на 10.05 да са го подали.Тогава е срокът за предадени през април болнични на работодателя.Може обаче още системата да не го е обработила и затова да не го виждаш с ПИК.
Подали са, но заради някакви промени от 01.05 системата не го е приела. И понеже попитах та го подадоха коректно.
Виж целия пост
# 69
Здравейте, моят въпрос е: 45 дневният ми болничен е от 19 април до 2 юни, кога трябва да ми бъде изплатен? В сайта на НОИ с ПИК кода си виждам,че е входиран от лекаря ми, но не виждам от фирмата където работя.
Виж целия пост
# 70
Здравейте, моят въпрос е: 45 дневният ми болничен е от 19 април до 2 юни, кога трябва да ми бъде изплатен? В сайта на НОИ с ПИК кода си виждам,че е входиран от лекаря ми, но не виждам от фирмата където работя.

За входиране от работодателя проверете от тук - http://appreports.nssi.bg/reportegnpopdoodocsandpayment/
Би трябвало вече да Ви е входиран - срокът за това беше 10.05.
Виж целия пост
# 71
Точно от там проверявам, но последно е този болничен, който ми е до 19 април. Няма го този 45 дневния.
Виж целия пост
# 72
Точно от там проверявам, но последно е този болничен, който ми е до 19 април. Няма го този 45 дневния.

Свържете се с работодателя си, за да попитате кога ще Ви бъде внесен и защо се бавят.
Виж целия пост
# 73
Ако болничният лист е предаден на работодателя през май, то срокът за входирането му е 10.06
Виж целия пост
# 74
Здравейте. Първичният ми болничен еот 10 април до 3 май. При проверка с пик ми изчисляват 10 работни дни само, не трябва ли да са повече? И превод не съм получавала, а статуса е изплатен. Какъв може да е проблема? Звъня в НОИ , но не мога да се свържа. Някой с подобен казус?

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия