Доминикана и Пунта Кана – отзиви? /тема 2/

  • 121 417
  • 780
Доминикана и Пунта Кана – отзиви? /тема 2/



Пускам новата тема за да бъдем в правилата.
За първи път няма да правя 1 стр...
Защото нашата перла в това райско местенце е iva_a
Въпреки, че съм посетила острова няколко пъти Ива е човекът, който знае всичко за него.
Надявам се тя да продължи да ни помага, защото тя знае как.
Ива благодаря за всичко...
Продължавай все така.



На всички желая страхотни спомени от красивата Доминикана ...
Виж целия пост
# 1
Bled, стархотна си! Благодаря ти!
Тъй като започва активният сезон в Доминикана, реших да подсетя пътуващите какво е хубаво да си купят от Доминикана.
На първо място е кафето. Както казват доминиканците, цветът на кафето се отразява в кожата им. Те са или цвят "кафе", или "кафе с мляко", или " кафе с мед".  В Доминикана се отглежда основно сорта Арабика. Тук всичко е еко. Не се подвеждайте по шарените пакетчета с надпис "био" и тройно по-висока цена. Най-популярното кафе е Санто Доминго
Пурите са също нещо ценно в Доминикана. След Революцията в Куба, почти всички собственици на фабрики бягат от страната. По-голяма част от тях се заселват в Доминиката, заради близостта и сходните условия. Така в Доминикана се озовават Коиба, Ромео и Жулиета, Монтекристо и много други. Всяка година в класацията за най-добри пури в света, довиниканските пури заемат поне една трета от изброените. Доминикана е най-големият производител на пури. Държи 60 % от американския пазар. Основните качества на добрата пура са: горимост, текстура, вкус, еластичност, мирис, цвят и баланс в състава на никотин и масла. Доминиканските отговарят на всички изисквания. Твърди се, аз не съм специалист, че качеството на доминиканските пури е много по-високо от кубинските, но те все още лежат на старата си слава.


Ромът е следващото нещо, заслужаващо внимание. Най-популярните марки са Бругал, Барсело и Бермудез. Отново заема челни световни позиции ежегодишно.
Нещо много традиционно, което може да се опита само в Доминика, е напитката Мама Хуана. Това са няколко вида билки, корени, кори от дървета, потопени в ром, червено вино и мед. Първоначално индианците таино са я изполвали като лековит чай, без алкохол. След откриването на острова от Колумб, европейците добавили и ром и вино. Твърди се, че е афродизиак, помага за храносмилането, пречиства кръвта и помага за правилното функциониране на бъбреците. Може да се купи в бутилка само изсушените билки и вие да си я направите по ваш вкус, или да я вземете готова.
Друго нещо, което е характерно за мястото е местното изкуство. Картини, бижута, изработени от кокос, миди, черупки, корали. Картините, до голяма степен, са повлияни от африканското изкуство, донесено от робите на острова.
Синият камък Ларимар се намира единствено в една мина в Доминикана. Силикатен минерал, открит сравнително късно и наречен на името на дъщерята на откривателя си - Лариса и мар  морето, заради синия си цвят. Камъкът носи спокойствие и баланс и стимулира творчеството.

И нека да не забравяме спомените, които със сигурност ще остави това място в съзнанието на тези, които го посетят.
Надявам се да съм била полезна  Simple Smile
 
Виж целия пост
# 2
Обожавам! От години мечтая и докато съм жива, няма да спра да искам да отида там. Блазе ви, момичета!
Виж целия пост
# 3
И моята мечта е да посетя поне веднъж Доминика . Суперлативи и адмирации  Hug за Ива за очарователният разказ . Иве пиши и за други неща от живота в Карибите , това е един друг свят и пускай снимки .  bouquet
Виж целия пост
# 4
Зесега само ще чета и гледам снимки...
Виж целия пост
# 5
Записвам се и аз! Simple Smile Надявам се един ден да мога споделям лични отзиви в темата  Heart Eyes
Виж целия пост
# 6
Bled Благодаря за новата тема. Simple Smile

iva_a Благодаря за полезната информация Simple Smile

Следя темата с интерес, тъй като се надявам през 2017 да успея да посетя това райско кътче Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Запис и от мен, все още само събирам впечатления Simple Smile
Виж целия пост
# 8
Няма по-добри от кубинските пури все още. Казвам го като професионалист.
Виж целия пост
# 9
Темата е много полезна и интересна.Записвам се да я следя,защото и ние сме се запътили за там.
Виж целия пост
# 10
Бяхме в Доминкана, Пунта Кана през 2008. Имам желание да отидем пак, този път за повече. Още усещам аромата на кафето, прясно смляно, в малки пакетчета, които всеки ден зареждаха във вилата. Вкусната храна, усмихнатите хора, вариетенните програми, танците, всичко ми хареса! Много съжалявам, че не съм си водила дневник сега нито помня името на хотела, нито други подробности, като това с яко компания сме летяли (помня само, че беше през Мадрид) нито колко е излязла цялата почивка. Затова трябва да отида още веднъж, да попълня дневника:))
Виж целия пост
# 11
JACKLIN*, и аз искам такъв дневник Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Планираме почивка в Пунта кана януари. Изчетох цялата предишна тема и ми направи впечатление, че при допълнително заплащане се ползва Премиум пакет или някакви ВИП услуги в комплекса, в който се отсяда. Моля да ме насочите къде се заявява и плаща този пакет: при туроператора или на рецепция на хотела, в който ще се настаняваме.Колебаем се между Мелия Карибе Тропикал и Now Onyx Punta Cana /този хотел доколкото разбирам е съвсем нов и отворен наскоро/. Ще ползваме пакети на Фиестатравел с полет от Германия. Още не сме уточнили датите, гледам да стиковам и с полета от София до Германия. Голям стрес ме гони #Crazy, защото аз за първи път ще летя и не съм наясно с летища, багажи, чекинг, трансфери и т.н....
Виж целия пост
# 13
Щом ще летиш за първи път, направи трансфера така, че да имаш достатъчно време.
Миналата година през декември бяхме за дълъг уикенд в Dominican Republic - Punta Cana и помня, че имаше някакви туристически карти, които се заплащаха на място, не бяха включени в пакетите. $10 на човек. Могат да се купят онлайн също.
Поинтересувай се за тях, защото иначе това е допълнителна разправия на летището.

Виж целия пост
# 14
Благодаря Daylily. Вече уточнихме горе-долу датите, натъкмих и полетите. Ще имаме по една нощувка в Кьолн преди да отлетим от там за Пунта кана и една след завръщане в Германия преди да отлетим за София. Дано всичко бъде ОК. Ще ви следя
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия