Играчки за 7-8 месечните?????

  • 4 597
  • 15
Мамчета, дайте идея какви играчки да купя или направя за сина ми - интересни, стимулиращи развитието  и безопастни???
В магазините предлагането е голямо, но ми се иска да взема нещо изпитано т.е пробвано от ВАС. Обичам да експерементирам, но за детето си искам да "играя на сигурно".
Насочетеме към вид, марка и изобщо ........ Grinning  Grinning
Може би темата е въртяна и преди, ако е така се извинявам и ви моля да посочите, къде мога да прочета, как забавлявате малките сладурковци около тази възраст... .
Виж целия пост
# 1
Моя опит сочи, че няма такава играчка, която да задържи вниманието за повече от 5 мин.
Вече сме на 10 месеца и продалжаваме да се забавляваме със запалки, дистанционни и телефони Sunglasses
Ужас!
Виж целия пост
# 2
така си е, най-добрата играчка остава мама! Пейте заедно и се смейте.
Виж целия пост
# 3
Ние сме на вашата възраст и Ева продължава да се забавлява с активната гимнастика.Нашата е на Чико,пластмасова,и сега и е интересно да се хваща за нея и да се опитва да сяда.Или да припълзява под нея закачайки пеещите играчки.Имаме кошара и съм я напълнила с най-различни по вид играчки - плюшени,дрънкалки, закачила съм да висят от шоколадовите яица кутииките на играчките пълни с ориз или 4-5 зрънца боб за да дрънкат като ги удря с ръка.Иначе много се кефи на пликове,да шушне с тях и да ги къса.Скача с удоволствие и в бънджито,но най-интересно и е в момента да лази по пода и да се опитва да сяда.И ако може да има някой на разположение,да се друса в ръцете му цял ден,удоволствието и ще е пълно Stuck Out Tongue !
Виж целия пост
# 4
Цитат на: kengo_mama
Моя опит сочи, че няма такава играчка, която да задържи вниманието за повече от 5 мин.
Вече сме на 10 месеца и продалжаваме да се забавляваме със запалки, дистанционни и телефони Sunglasses
Ужас!


И ние сме така. Любимите играчки на сина ми са дистанционните, телефоните и цветните списания. Може да откара и по 30 мин да се занимава с тях, а на играчките им отделя не повече от 5 мин.
Виж целия пост
# 5
мдам, познато Wink освен традиционните гумени какво ли? имаше по магазините гумени, т.е. найлонови книжки с картинки. Майка ми казваше, че като зимала Дияна при нея, малката обичала да си играе с вестници (чете детето) Wink
Виж целия пост
# 6
Играчките нещо не му задържат вниманието на малкия /за повече от 5мин./ Twisted Evil  Предпочита дрънкалките. Иначе се занимава с дистанционни, телефони, шарени книжки. Много се кефи на пакетче кърпички - давам запечатано и той си го премята и чопли докато не изкара всичките кърпички и не ги накъса на възможно най дребни парченца Grinning Само с това се занимава 15мин. Също си играе и с лъжици /те са пластмасови/ - предимно си чеше венците с дръжката.
А, голям кеф е и да се бори с възглавницата за къпане /но не по време на къпане/ Shocked  Wink
Виж целия пост
# 7
Цитат на: AnMary_
мдам, познато Wink освен традиционните гумени какво ли? имаше по магазините гумени, т.е. найлонови книжки с картинки. Майка ми казваше, че като зимала Дияна при нея, малката обичала да си играе с вестници (чете детето) Wink


хе-хе и ние сме големи "четци" Simple Smile Ния много обича да разпилява всякакви листи и да ги мачка, защото шумят предполагам.  Wink  а с найлоновата книжка направо подивява - изобщо не гледа картинките, но я дъвче, мачка - тя има и една свиреща страница, която също е голяма радост. ако се случи да пътуваме в маршрутка, веднага докопва вестниците на чичковците.
други любими са и часовникът на мама, очилата на всеки, който се приближи, дистанционното, солницата, собствените и чорапи и обувки/особено ако са с връзки/...такива работи:)
Виж целия пост
# 8
При нас номер едно са ШУМНИТЕ играчки. Колкото повече шум вдигат, толкова повече се забавлява. Последната моде е кутия от мляко и нещо дрънчащо вътре - става и за дрънкалка и за барабанче.  Аз съм на мнение, че предметите от бита ( разбира се съобразени с безопасността) са най-интересните играчки - различни са от купените, много видове са и като им мине модата, просто се заменят с други. Иначе сме пълни и с купувани играчки, но много бъзо му отминава интереса.
Виж целия пост
# 9
Ima edin pumpal na Chicco za bebeta ot 6 do 18 m. Interesen, otgore triabva da se natisne za da se zavarti i taka deteto se stimulira Thinking . Nie ve4e go natiskame i kalinkite i tzvetiata otvatre se zavartiat.
Виж целия пост
# 10
Нас играчките не ни забавляват много,освен ако не са светещи,дрънчащи и т.н.Виж други странични предмети,като дистанционни,GSM-и,часовници...Направо полудява с тях.Понякога й правя самоделки-кутийка от клечки за уши или от крем ,пълна с копчета и добре запечатана.Така хем дрънчи и бебо се забавлява,хем е нещо ново.Иначе ако трябва да купувам всяка седмица мова играчка,докъде ще ми стигнат финансите?
Виж целия пост
# 11
ами то освен шишета и кашони в нас с друго не се играе, но все пак любимата му играчка е едно музикално чудо на Fisher Price, което ми е трудно да обясня, а в момента не мога да намеря и линк към него. та представляваше нещо като кръгове, по средата им има дупка в която се слагат точпета и като мине от там топчето и почва да свири една много смешна мелодия. и имаше период по цял ден на него беше. а и му беше много удобно за изправяне. иначе нищо друго не представлява интерес. опасни пишлемета ама. както казваше нашата педиатърка "вие не сте глупави, а просто малки".
Виж целия пост
# 12
ето я тая девиащина дето се опитах да я обясня по-горе:


http://www.fisher-price.com/us/infanttoys/product.asp?s=buplayzo … index=2&pos=2
Виж целия пост
# 13
Цитат на: vici75
ето я тая девиащина дето се опитах да я обясня по-горе:



http://www.fisher-price.com/us/infanttoys/product.asp?s=buplayz

Изглежда интересно - от къде може да се купи и  колко горе долу струва??
Виж целия пост
# 14
много труден въпрос тук е заринато с подобни към 20$ са, но и в БГ не може да ги няма поне подобни. просто се оглеждай за нещо подобно даже и да не е същото, надявам се да свърши работа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия