Какви са ви впечатленията от програмата за саниране с европари?

  • 37 570
  • 296
# 15
Има предварително обследване. Мисля, че беше веднага след одобрението и фирмата започна да минава и да гледа какво ще се прави. Или беше още на етап събиране на документи, не помня.
Обследването се прави от комисия към общината. На по- късен етап след избор на фирма изпълнител, общината /комисията/ възлага какво ще се прави в блока одобрен по ОП за ЕЕ.
Виж целия пост
# 16
Бъркаш. Всичко си описаха старателно, видяха проблемите и т.н., после обаче им се виждаха маловажни  Mr. Green

Има предварително обследване. Мисля, че беше веднага след одобрението и фирмата започна да минава и да гледа какво ще се прави. Или беше още на етап събиране на документи, не помня.
Обследването се прави от комисия към общината. На по- късен етап след избор на фирма изпълнител, общината /комисията/ възлага какво ще се прави в блока одобрен по ОП за ЕЕ.

Да, може и така да беше, просто не помня на кой етап идваха. Санират ни вече около 4 месеца все пак.
Виж целия пост
# 17
Има предварително обследване. Мисля, че беше веднага след одобрението и фирмата започна да минава и да гледа какво ще се прави. Или беше още на етап събиране на документи, не помня.
Обследването се прави от комисия към общината. На по- късен етап след избор на фирма изпълнител, общината /комисията/ възлага какво ще се прави в блока одобрен по ОП за ЕЕ.
Това не е вярно. Обследването се прави от проектантска фирма, избрана от общината пак чрез обществена поръчка с търг.
Виж целия пост
# 18
Те програмата я спряха, а баща ти даже се и запъва.
В нашия град масово кандидатстваха преди повече от година някъде, в момента са обновени масово блоковете. Откъдето и да го погледнеш е много хубаво. В кварталите  са станали красоти. Ако сам решиш да се санираш , едва ли ще правиш нещо по-различно от външна топлоизолация и смяна на дограма. А тук оправят стълбища, щрангове, покриви и то за без пари.
Виж целия пост
# 19
Чакайте да ви разкажа за общината.
Месец след началото на санирането на нашия блок, от Община Нова Загора разлепиха съобщение, че при нередности можем да се обърнем към тях, имали специален отдел, комисия или там каквото, които да помагат на граждани в нужда. Хубаво, но когато ни строшиха климатика и подадохме сигнал там (след като преди това майка ми бе решела, че с мирно ще се разбере с фирмата, но я лъгаха 3 месеца) от общината казаха, че те само могат да говорят с изпълнителите да купят нов климатик и онези при добра воля да се съгласят. Съреч, нищо не могат да направят като един вид възложители.
Виж целия пост
# 20
Има предварително обследване. Мисля, че беше веднага след одобрението и фирмата започна да минава и да гледа какво ще се прави. Или беше още на етап събиране на документи, не помня.
Обследването се прави от комисия към общината. На по- късен етап след избор на фирма изпълнител, общината /комисията/ възлага какво ще се прави в блока одобрен по ОП за ЕЕ.
Това не е вярно. Обследването се прави от проектантска фирма, избрана от общината пак чрез обществена поръчка с търг.
Коментара ми е главно за това, че фирмата изпълнител, НЕ определя какво ще се работи в блока.
Виж целия пост
# 21
покриви и то за без пари.

Една от шефките на фирмата, която ни санира нас, ни каза в прав текст, че за без пари толкова качество ще видим  Mr. Green Мила женица!

Нищо, че не е без пари, на тях им се плаща, няма значение кой в един момент.
Виж целия пост
# 22
За качество писах по-напред. Сега санират и блока на свекървата. Явно в нашия град са случили на фирми. Моята нова кооперация е много по-зле по отношение на фасада и дограма от техните санирани безплатни, за тях
Виж целия пост
# 23

Нищо, че не е без пари, на тях им се плаща, няма значение кой в един момент.

Не само им се плаща, но и на двойни и тройни цени. Друг е въпросът с кого делят и какво остава накрая за тях...
Виж целия пост
# 24
Според мен идеята на програмата е:
- Да ти лепнат стиропор отвън. Ако се отлепят парчетата на третия месец, защото не са забили хубаво дюбелите или директно са слагали по-малко, е просто случайност и мал шанс. Ако на третия месец започнат да се очертават и личат отделните парчета стиропор през шпакловката и мазилката, защото не са нивелирани и има луфт от по 3-4 и нагоре см, е просто случайност и мал шанс
- Да ти сменят прозорците. Естествено дограмата ще е българска и далеч от премиума.. Ако стъклодържателите няма да са легнали идеално и има луфт на сглобките, е просто случайност и мал шанс
- Да ти боядисат и замажат входа и между етажите. Директно мацайки върху пукнатините и където е издуло, а ако в последствие ще се обели и напука наново, е просто случайност и мал шанс.

Никой не прави някакво грандиозно и високотехнологично обследване и ремонтиране. Е там налепи малко стиропор отвън, е там смени някой друг прозорец, нанеси две ръце латекс на входа и готово, сградата вече е боомба, като нова. Кой ще ти гледа сглобки, заварки, плътност...е там конвейера със стиропора да не спира и това е.
Виж целия пост
# 25
Те програмата я спряха, а баща ти даже се и запъва.
В нашия град масово кандидатстваха преди повече от година някъде, в момента са обновени масово блоковете. Откъдето и да го погледнеш е много хубаво. В кварталите  са станали красоти. Ако сам решиш да се санираш , едва ли ще правиш нещо по-различно от външна топлоизолация и смяна на дограма. А тук оправят стълбища, щрангове, покриви и то за без пари.
Щото да ти лепнат стиропор върху дупките и зеещите фуги между панелите е много яко,м? Да пляска с ръце и да се радва...викаш..
Виж целия пост
# 26
Е, тя програмата е за енергийна ефективност, а това май е топлоизолация, дограма. Ако искат да си оправят зеещи фуги и дупки, няма проблем, да си платят, да си ги оправят собствениците на съответните жилища. В моята кооперация аз си плащам, държавата нищо не ми е дала.
А парите по програмата ги плащаме всички ние, защото не идват от Европата, а са от нашия бюджет, това е отделила държавата, това се прави. Еднофамилни къщи, малки кооперации и това не получават, а и те плащат данъци, като живеещи в големи блокове. Та който се радва, радва.
Аз казвам, че нашия град коренно се промени. фасадите са еднакви, красиво е, и не са само боядисвали с латекс. При свекървата, шпакловаха преди това всички дупки по стълбището. Топло е на хората, нямат течове от покриви. Има блокове повече от година обновени вече, нямат дефекти. Това в моя град
Виж целия пост
# 27
Доколкото знам,програмата е за саниране...и Павлова обясняваше,че ще се оправят и фугите,тоест конструктивно ще се оправят сградите. Така поне си спомням...не знам дали съм права. А иначе да...красиво става.
Виж целия пост
# 28
Ами какво още да кажа, аз не съм нищо получила, но да, много се радвам, че някои хора успяха да получат обновление на домовете си.
И не е само красиво с 5-камерна ПВЦ дограма и топлоизолация на фасадата. Щото и сам да я направиш, пак ще е топло, но няма да е безплатно.
Виж целия пост
# 29
Има предварително обследване...
А какво показа? Имам предвид за сглобките на самата сграда, не за балконите. Много ли бяха проблемните?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия