Деца вегетарианци - мнения???

  • 2 750
  • 48
Здравейте майчета , провокирана от друга тема искам да знам какво мислите за дечицата вегетарианци. Или по-точно приемате ли този начин на живот за себе си и децата си?Ние сме вегетарианци и се радваме на добро здраве ,а малката ни дъщеричка никога не е пила антибиотик сега е на 4г.Станах вегетарианка когато забременях с нея преди 5г.
Виж целия пост
# 1
В последния (или предишния) брой на списание 9 месеца имаше публикация точно за децата вегетаринци. Като цяло се препоръчваше в ранна възраст да не се лишават децата от месото. Ако имаш от къде да го вземеш я прочети или пробвай на сайта на списанието.
Виж целия пост
# 2
Мила дама,ако знаеш колко много материали съм прочела къде ли не ,и колко противоричиви мнения има и в книгите и в статиите.А това за нуждата на детския организъм от месо е толкова стара и изтъркана тема че Outta Joint

Все пак благодаря за мнението Hug
Виж целия пост
# 3
аз смятам че детето трябва да яде каквото то самото иска.например моят цецо от известно време не иска да яде месо-не го карам насила,но ако поиска - ще му дам.не може умишлено да не се даде на децата да пробват месо,трябва да им се предлага от всичко,а те да ядат каквото си искат
Виж целия пост
# 4
Не одобрявам  Crossing Arms , родителите зорлем да правят децата си вегетарианци, лично мнение. Смятам, че човек е всеядно животно и храненето с животински храни е полезно.
Иначе нямам нищо против вегетарианците като цяло, не им обръщам специално внимание  Wink.
Виж целия пост
# 5
Ние също сме вегетарянци, на сина си също не даваме месо. Като порасне, ако реши да яде, няма да го спирам. Вегетрянци сме от 7г. някъде.
Виж целия пост
# 6
Здравей, и моята дъщеря е вегетарианка. И аз станах вегетарианка съвсем, когато забременях с нея. Вкъщи и тримата сме вегетаринци... ядем си обаче млечни работи и яйца. Алина почти не е яла месо(събират й се към 50гр сигурно), давани под формата на пюре, когато разни персони ми вменяваха чувство за вина... Иначе от време на време двете с нея ядем риба - 4-5 пъти годишно....  Пила е антибиотик веднъж, според мен съвсем ненужно(сополи и кашлица и лека температура, без отпадналост на детето, като тогава и й пробиваха зъби)) и затова й го спрях на 3тия ден...
Та според мен си ок. Моята теория е, че в месото няма нищо повече, което го няма в другите храни(+мляко и яйца)(което си е доказано), но оттам се добиват малко по-лесно, което обаче не значи по-качесвено... та организма се научава да не взима нещата наготово, ами си ги добива... май не го обясних много ясно, ама карай newsm78

П.П. Когато сме били на гости си е взимала например луканка или нещо от сорта, но след една две хапки и го осавя сама, аз не й казвам яж или не яж, това си е нейна работа Wink
Виж целия пост
# 7
Здравейте майчета , провокирана от друга тема искам да знам какво мислите за дечицата вегетарианци. Или по-точно приемате ли този начин на живот за себе си и децата си?Ние сме вегетарианци и се радваме на добро здраве ,а малката ни дъщеричка никога не е пила антибиотик сега е на 4г.Станах вегетарианка когато забременях с нея преди 5г.
Аз не обичам месо.Ям,но не с охота.Малкия обратно,предпочита.Ако беше като мен,нямаше да се притеснявам,стига да си наваксва с други храни.
Виж целия пост
# 8
  Ние пък ядем месо, а щерката не иска по незнайни за мен причини.
 Онзи ден я питам "Яде ли в детската градина" - "Нее, в супата имаше месо, а второто и то беше с месо!". В последно време е още по- изразен отказа й да консумира месни неща.
  А смятам, че има нужда децата да консумират месо.
Виж целия пост
# 9
Въпрос на личен избор, нали така. Simple Smile Не мисля, че едно дете в толкова ранна възраст може да избере начина си на хранене занапред. Всичко опира до предпочитания в определен период от времето. Да лишаваш сам детето си от избор в случая аз неодобрявам. Детето не трябва да се лишава от НИЩО! Е стига да няма здравословен проблем естествено. Не ми е било хубаво да лишавам детето си от толкова неща но се е налагало до една годинка, че после и още веднъж. Затова смятам, че на детето трябва да се предлага всякаква храна и то само да направи избора си. Едно ще му хареса, друго не. Утре ще иска месо, после пък само зеленчуци но това трябва детето само да решава.
Според мен децата привикват към вкусовете на родителите си. Как детето да обича примерно дробчета, воденички, сърца..или карантия дори когато не е опитвало такова нещо. Когато му поднесеш естествено да се намръщи от непознатото и..миризливото. Ето, аз ям, не готвя често такива неща но малкият не иска и да ги помирише. Ядем си ги с баща му и толкова
Ами това е....мое мнение и не ангажирвам никой с него.
Моята теория е, че в месото няма нищо повече, което го няма в другите храни(+мляко и яйца)(което си е доказано), но оттам се добиват малко по-лесно, което обаче не значи по-качесвено...
А зеленчуците дали са толкова чисти когато си ги купуваме от магазина? Thinking В днешно време няма нищо сигурно кое е хубава и кое лоша храна.
Виж целия пост
# 10
Приемам вегетарианците, с техния начин на живот. Не възприемам обаче, че децата им са вегетарианци.
Сега ще разкажа една случка:
Мама имаше млад колега, вегетарианец. Ожени се. Жена му също е вегетарианка. Имат 3 деца, момчета. За децата си още от бебета казват "Децата месо не ядат, децата са вегетарианци".

Дияна проявява понякога "вегетариански" наклонности, "аз не обичам месо", не можела да го дъвче Simple Smile
Бих приела, че ще е вегетарианка, но когато порасне достатъчно - сама да може да прецени дали ще е вегетарианка, или няма да бъде.
Виж целия пост
# 11
 Аз вегетарианството при възрастните трудно приемам, а какво да говорим за децата.Не мога да ги разбера тия хора, според мен има нещо сбъркано в психиката им /сори, лично мнение от лични наблюдения/.
 А вие вегетарианци не пренасяйте маниите си в/у децата си.Болестите не идват от яденето на месо!!!!
Виж целия пост
# 12
Аз вегетарианството при възрастните трудно приемам, а какво да говорим за децата.Не мога да ги разбера тия хора, според мен има нещо сбъркано в психиката им /сори, лично мнение от лични наблюдения/.
 А вие вегетарианци не пренасяйте маниите си в/у децата си.Болестите не идват от яденето на месо!!!!
Не съм съгласна за "сбърканото в психиката", имам мъж-вегетарианец, който е станал такъв чак на 30 години. Гарантирам, че не е "сбъркан" никъде, проверен е!
Сега по същество-сина си до 16-18 години смятам да го храня месно, той като че ли повеч еми е отказвал безмесни яденета и пюрета. Проблемът ми иде оттам как ще комбинирам два чешита манджи, когато един ден спрем с храната от кухнята. newsm78
Виж целия пост
# 13
Проблемът ми иде оттам как ще комбинирам два чешита манджи, когато един ден спрем с храната от кухнята. newsm78

аз готвя с месо-за мен и за мъжа ми,а за детето винаги гледам да има нещо посно-понеже той не яде месо,или пък ако е на парчета в яденето-си го маха
Виж целия пост
# 14
Не одобрявам  Crossing Arms , родителите зорлем да правят децата си вегетарианци, лично мнение. Смятам, че човек е всеядно животно и храненето с животински храни е полезно.
Иначе нямам нищо против вегетарианците като цяло, не им обръщам специално внимание  Wink.


Аз също мисля така!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия