За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 53

  • 50 925
  • 753
# 15
На мен 8 лъжици месо даже много ми се струват, бих дохранила със зеленчуци. Млякото си е ясно.
Витамини не давам, за мен са излишна химия. Евентуално при нужда витамин С, но и тогава предпочитам чай с мед и лимони.
Виж целия пост
# 16
Здравейте в момента захранвам детето ми със заешко месо, но удрям на камък. Не ги иска върти глава и т.н. какво да правя стигнах, до 8 лъжички и до там. Смених с друго пюре ,  но пак същото. Какво правите в подобни ситуации?

Спираш, не е чак толкова задължително да яде заешко. Или го даваш с любим зеленчук. Като цяло готовото заешко от бурканче е гадно, помирисвала съм го.
Виж целия пост
# 17
Имах предвид заешко със зеленчуци пюре на Гербер, после пробвах това на Хип заешко с картоф и копър,то наистина е доста гъсто и го разредих с мляко, но от него само две лъжички със зор опита. Може би вкуса не й харесва, но да пробвам ли с пуешко например или да изчакам известно време и пак да я пробвам с заек. Скоро ще навърши 10 месеца и се притеснявам, че изоставаме от захранването.
Виж целия пост
# 18
Имах предвид заешко със зеленчуци пюре на Гербер, после пробвах това на Хип заешко с картоф и копър,то наистина е доста гъсто и го разредих с мляко, но от него само две лъжички със зор опита. Може би вкуса не й харесва, но да пробвам ли с пуешко например или да изчакам известно време и пак да я пробвам с заек. Скоро ще навърши 10 месеца и се притеснявам, че изоставаме от захранването.

Щом е яла от месото - смята се за въведено. Смело продължавай с нещо друго Simple Smile.
Виж целия пост
# 19
Всяка храна се въвежда поне няколко дни, някои алергии се проявяват при натрупване на алергена. Щом в момента не желае да яде заешко, предложи го след няколко седмици отново. Можеш да добавиш заешкото в пюре, което обича. Както Деси е казала, не е задължително въобще да харесва и яде заешко.
Виж целия пост
# 20
Кажете как да сменя режима на бебе? Изобщо не знам как стана, но обърна деня и нощта. ooooh! Цял ден е сравнително спокоен, хапва и дреме. Стане ли 02ч. и се започва рев, разнасяне, хранене, вода .... нищо не помага. Става 05:30ч. и заспива като по часовник. Rolling Eyes
Отделно яде много често. Трябва да яде по 100-110мл на хранене през 3-4 часа. Е, той яде през час (понякога и през 30мин) по 60, 90 мл. и не мога да го накарам да изяжда количеството наведнъж. Blush
Според мен е трудно да му обърнеш режима... Той сам ще се откаже от нощните ставания и ядения.

При нас първия месец беше така.
После решихме да му даваме последното ядене към 23 ч., а в 22:30ч. го къпем. Яде, и после заспива и се събужда към 6ч. Вече е 2 м и половина. Мислехме, че е от късната баня, но вече пропускаме къпане някой път, и пак така си спи. Но винаги му давам към 23ч последното ядене.
Може вашето бебче да има колики по това време - наблюдавайте го - ако се гърчи и изпъва или напъва, най-вероятно колики го мъчат.

А за яденето - на кърма или АМ?
Виж целия пост
# 21
Леле, от 23 до 6 спи без да се буди?!
Големият ми син спа толкова за пръв път на 1 година 4 месеца и 12 дни. Малкият е на месец само, но се буди на всеки 2  часа! Как го правите този фокус?!
Виж целия пост
# 22
Леле, от 23 до 6 спи без да се буди?!
Големият ми син спа толкова за пръв път на 1 година 4 месеца и 12 дни. Малкият е на месец само, но се буди на всеки 2  часа! Как го правите този фокус?!

Не знам, явно си е до дете.
Пробужда се, но му давам бибата и веднага заспива. Ама се пробужда само веднъж де... към 2-3 някъде.

Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост
# 23
Не само е до дете, ами е и до период. Дъщеря ми спеше по 8-9 часа нощем без да се буди откакто беше на месец и половина, само на кърма е. Към 4-тия месец започна да се буди по няколко пъти на нощ, сега има нощи, в които ставам по 20 пъти.
Виж целия пост
# 24
Моля ви, дайте съвет как да събера урина за изследване, не се оправям с колектора за момиченца, залепих го уж, но той се отлепя, като отворих памперса, колектора празен, памперса мокър.
Виж целия пост
# 25
Моля ви, дайте съвет как да събера урина за изследване, не се оправям с колектора за момиченца, залепих го уж, но той се отлепя, като отворих памперса, колектора празен, памперса мокър.

Сложи памуче и после ще го изстискаш Simple Smile
Виж целия пост
# 26
Моля ви, дайте съвет как да събера урина за изследване, не се оправям с колектора за момиченца, залепих го уж, но той се отлепя, като отворих памперса, колектора празен, памперса мокър.

Сложи памуче и после ще го изстискаш Simple Smile
Точно това си мислех и аз, Деси, само се зачидих дали може да компроментира нещо резултатите.
Виж целия пост
# 27
Последния път, когато се наложи да нося урина на бебето и аз се справих много зле с колектора. Като им занесох 2 мм. урина и почнах да чупя пръсти ми казаха другия път да им занеса колектора направо (там все пак имаше урина). Вариант е да съблечеш бебенцето и да го дебнеш да се изпишка, например след сън.
Ох, голямата ми болка - спането. Аз почнах да се наспивам като отбих големия - на година и 4 месеца май беше. Сега с малкия положението е много зле, събужда се от 3-4 до n брой пъти на нощ. Спи ужасно, а зъбите още не са го подпукали. С него разбрах какво значи кърмене на поискване  #Cussing out !
Виж целия пост
# 28
Съгласна съм. Имаше такъв период като навърши точно 2 месеца - будеше се по няколко пъти, но за няколко дни... спря да се буди.

Нооооо, лесно мама не се става и никак не е лесно да бъдеш след това. Simple Smile Hug Blush

Ама като му видиш усмивчицата и всичко се забравя Simple Smile
Виж целия пост
# 29
Моля ви, дайте съвет как да събера урина за изследване, не се оправям с колектора за момиченца, залепих го уж, но той се отлепя, като отворих памперса, колектора празен, памперса мокър.

Сложи памуче и после ще го изстискаш Simple Smile
Точно това си мислех и аз, Деси, само се зачидих дали може да компроментира нещо резултатите.

Нали не искат стерилна? Правиш тоалет, слагаш памучето и ако се притесняваш, че ще го замърсиш с ръце - хвани памучето с найлонови ръкавици, ако нямаш - с плик за замразяване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия