Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 4

  • 72 511
  • 741
Заповядайте в новата 4-та тема
Виж целия пост
# 1
Благодаря! bouquet
Виж целия пост
# 2
 bouquet Следя с интерес
Виж целия пост
# 3
В продължение на въпросът от предната тема за необзаведени апартаменти, освен шкафове следва ли да бъде оборудвана с уреди? Малко ме притеснява да се съобразявам място за свободно стояща печка или вградена да оставям място. А хладилник и пералня?

Нямам опит в отдаване на необзаведени жилища, наемателите които търсят такива е възможно да си имат уреди newsm78

Климатици със сигурност ще има, вече са определени местата и прекарани тръбите.
Виж целия пост
# 4
Аз като такъв наемател, бих търсила само с бойлер и климатик/ТЕЦ. Без други уреди. И с кухненски шкафове, естествено. Ако наема апартамент с уреди, какво да правя с моите /печка, хладилник, пералня/?
Виж целия пост
# 5
Аз като такъв наемател, бих търсила само с бойлер и климатик/ТЕЦ. Без други уреди. И с кухненски шкафове, естествено. Ако наема апартамент с уреди, какво да правя с моите /печка, хладилник, пералня/?

Така предполагах и аз, или напълно обзаведен или без уреди само шкафове в кухнята с мивка.

Това означава шкафовете да са организирани за свободно стоящи уреди стандартни размери по 60см.

Благодаря,

Още обмислям, има време. Ще проуча и каква цена би била без обзавеждане и каква със. Дано във Варна се търсят необзаведени.

Честно казано инвестицията в мебели и уреди не е малка, а и след това ще се спестят главоболия поддръжката, това се развалило, трябва майстор, кога е удобно, кое е в гаранция...

Виж целия пост
# 6
Предстои ми отдаване на квартира, надявам се на съвети при нужда, затова се записвам при вас.  Wink
Виж целия пост
# 7
Дорис, аз лятото си купих още едно жилище и след коментари И в темата, реших да го давам необзаведено, само с кухненско, пералня и бойлер.
Оказа се, че има много голям интерес, противно на повечето съвети тук да го обзаведа.
Виж целия пост
# 8
Така е DeVa® , защото повечето пишещи ,които даваха съвети бяха от столицата. Към момента ,според мен по-търсени са обзаведените в този град.
Виж целия пост
# 9
Ще видим, живот и здраве на пролет, ако търсенето на необзаведени е малко, тогава ще се обзавежда. Ако разликата между необзаведен и обзаведен е 100 лева определено си струва спестеното време и нерви.
Виж целия пост
# 10
100 лева са 1200 на година, според мен е сериозна разлика. Не говоря за лукс обзавеждане а за нормални мебели. Аз отдавам един полуобзаведен без уреди, и един обзаведен. За Варна специално се търсят напълно обзаведени жилища и колкото по нови по добре.  Laughing
 Дорис , благодаря за темата  bouquet
Виж целия пост
# 11
Може би има значение какви квартиранти търсим. Ако е семейство има вероятност да си има мебели и да им трябва не обзаведено жилище, ако са студенти (учащи) или временно пребиваващи в друг град по скоро ще търсят напълно обзаведена квартира. Лично аз точно това не мога да реша. Дали да търся семейство (за по малък наем, но дългосрочно) или да го дам на чуждестранни студенти за по кратко време, но доста по висок наем.
Виж целия пост
# 12
Benita 2010 , защо си мислите ,че само чуждестранните студенти са платежоспособни? Личните ми наблюдения са ,че това не е така -просто идват да учат тук на по-евтино и съответно очакват и квартирите да са ценово такива  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Наистина зависи от желаните наематели. С МП търсихме до преди половин година жилище - необзаведено или полуобзаведено. Имахме обзавеждане за спалня, което исках да си ползваме, защото честно казано матраците и леглата по старите ми квартири не са били в цветущо състояние. Та си държах на спалнята.  Blush
Много трудно намерихме. Търсихме с и без агенция. Двустаен апартамент, да не е северно изложение. Побъркахме се. Crazy  В момента сме в тристаен, полуобзаведен, но му направихме стабилен ремонт, по-голямата част от който беше покрит от хазяите, но ние си доплатихме някои неща. Просто си заслужаваше, заради ниския наем. Очаквам обаче да ни го вдигнат лятото след като изтече договора. Просто имам такова предчувствие. Ако не го вдигнат с повече от 50-тина лв., сигурно ще останем. Но, ако е с повече, вероятно ще търсим друг вариант.

Студентите търсят всичко обзаведено. Трудно е да си купуваш мебели и, ако прекъснеш или сменяш квартира заради съквартирантите, да ги местиш. Нямах нито един колега, който да искаше даже полуобзаведен. Рискът със студенти според мен е по-голям, но можете да вземете по-висок наем, особено, ако се наеме в месеците Септември, Октомври.
Виж целия пост
# 14
100 лева са 1200 на година, според мен е сериозна разлика. Не говоря за лукс обзавеждане а за нормални мебели. Аз отдавам един полуобзаведен без уреди, и един обзаведен. За Варна специално се търсят напълно обзаведени жилища и колкото по нови по добре.  Laughing
 Дорис , благодаря за темата  bouquet
Само уредите ще са 1200 - печка, пералня, хладилник. Спалня, матрак, гардероб, диван, маси, столове, шкафове в дневната, антрето... Отделно, организация, чакане за доставка, монтаж - пиши ги 2 месеца без наем. После нещо се развалило, търси майстор, като минат няколко години и при непаззене, каквото и да си говорим има разлика дали ще обгрижваш свое или чуждо, и дошло ред за смяна. Което пак е едно търчане изхвърляне на старо, доставка на ново пак стои без наем през този период, а като е без мебели за два дни се освежава с латекс при смяна на наематели.

Но, за съжаление и моите наблюдения са, че поне за Варна масово се търсят напълно обзаведено жилища, и то прилично обзаведени.

Току що се връщам от смяна на фурната в апартамента под наем. Верно 10 годишна, лошото е че е комплект с котлоните, ламарината изгнила, пантите скъсани, долния реотан за смяна, а бе с две думи нова фуна, котлони, нов термо плот, майстор, ел. техник да ги свърже, отидоха повече 800 лева...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия