Кой поема коледното парти във вашата фирма?

  • 35 529
  • 165
# 90
То щом сами ще си го плащате нито е банкет нито е коледно парти. Просто колегите се събирате.
Виж целия пост
# 91
Всяка година мениджъра ни организира коледно парти. Той плаща менюто, както и поема разноските за път тъй като винаги запазва лъскави заведения които не са в нашия град. Коледни бонуси нямаме, дава ни по кутия бонбони, бутилка вино и някакви сладки.
Отделно колегите организират друг банкет който си го поемаме ние, в порядъка на 30 лв.
Нямам такова свободно време да ходя на два банкета с колегите и затова отивам само на единия, като си измислям основателна причина да не отида на единия . В противен случай трябва да отделя две съботи от месец декември за да бъда с колегите а точно тогава имам куп задачи които трябва да организирам за семейния празник.
Виж целия пост
# 92
Тази година с удоволствие ще пропусна Коледното парти. Напълно безплатно е, но съм в нова фирма и колегите не ми допадат. Отделно, че ще е в някаква нашумяла дискотека и ще е лудница. Crazy
Виж целия пост
# 93
Оправданието "На диета съм!" действа винаги!  Laughing Ако е някакво друго задължение, може да се размести, отложи, обаче един дълбокомислен поглед зареян в календара, мърдащи се устни и пресмятане до кога си на хранителен режим + разочарованото възклицание "О, но точно тогава се пада да съм цял ден само на плодове!!!", са непоклатим аргумент за отказ от подобни сбирщини.  Crazy
Виж целия пост
# 94
При нас ние си го плащаме, не ми се ходи защото ще е далече! Не са ми проблем парите, но 4 часа зимата не ми се пътува! Simple Smile
Виж целия пост
# 95
Миналата година фирмата пое разхода за коледното парти, тази трябва да си платим. Също, свързано е с пътуване. Т.е., смятам да се извиня и да пропусна. На първо място - понеже не ми се ходи. Май с това трябваше да започна Innocent
Виж целия пост
# 96
Обикновено помагаме с организацията, даваме мнения и предложения, но консумацията се поема от компанията и така трябва да бъде. Иначе наистина става организирано събиране с колеги.
Виж целия пост
# 97
Освен диетата, друго важно оправдание е алергия. При нас не съобразяват менютата с това и винаги мога да кажа, че съм алергична към млечни и ядки (които 100% са част от менюто под една или друга форма).
Тази година се оправдах и с пушачите, които окадяват външната част на заведението и всичко влиза вътре поради лоша вентилация. Има и още накъде да измислям оправдания - безвкусна музика, пиянски изцепки.

От години не ходя на коледните партита и нямам никакъв страх да ги отказвам. Изумяват ме колегите, които ходят по принуда. Досега никого не са уволнили заради неходене на парти при нас. Но хората са стадо, масово страдат от страх и предразсъдъци и си ги предават един на друг.
Виж целия пост
# 98
При нас се плаща от фирмата. Като гледах последно списъка, почти всички ще ходят, само 3-4-ма (от около 40) няма да ходим. Аз имам билети за балет за същата вечер.  (ако на някого му трябва оправдание Grinning). Ще мога след представлението да се включа за дискотеката, но мисля, че няма да ми се иска особено.
Коледни бонуси няма. Не съм работила във фирма, в която да е имало коледни бонуси.
Виж целия пост
# 99
Ще има бонус, така са решили. Дано не размислят Simple Smile
Виж целия пост
# 100
Фирмата го плаща.
Тръгват  утре по обяд за близка провинция.
Петък вечер - купон, после преспиване в хотел, закуска и заминаване.
Пътя също е платен от Биг Бос.
Аз ще пропусна, както винаги. Никой не е правил проблеми защо не ходя.
Коледен бонус - какво беше това? Трябва да потърся в тълковния речник.
Виж целия пост
# 101
Ние и тази година сами се организирахме. От 40 човека само 9 ще ходим, голяма неприязън цари във фирмата ни и никой с никого не се понася. Шефа ще даде по 20 лв. за банкетаджиите, на останалите- нищо.
Един приятел си прави банкета на фирмата с 10 служителя в 5- звезден хотел около София. Заведе ги там за уикенд и пое всички разходи, плюс им дал бонуси. Дай Боже всекиму такъв шеф. Praynig
Виж целия пост
# 102

Аз ще пропусна, както винаги. Никой не е правил проблеми защо не ходя.
Коледен бонус - какво беше това? Трябва да потърся в тълковния речник.


+ 1

От години нямаме такова нещо като коледен или какъвто и да било бонус, 13-та заплата или друга форма на парична мотивация извън заплатата. Ваучери, транспорт, храна също не се заплаща, а Данчето Фандъкова повиши с 60 % билетите за метрото. Така че на платени от мен коледни партита не бих отишла. На платени от работодателя - също. Защото просто не ми е кеф.

Преди време бях на интервю за работа, където изрично ми казаха още в началото, че нямало бонуси за добре свършена работа. Работата трябвало да се върши добре и само срещу уговорената заплата. Точка.
Те, бонусите не са за свършена работа, а за малко външна мотивация и оценка на цялостните усилия, но карай. Като не искат да дават, все ще намерят оправдание.
Виж целия пост
# 103
Ние май сме най - големите тузари. Коледното парти винаги е 3-4 дни в чужбина със самолет цялата фирма - някъде из Зап Европа. Confused Плаща 100 % шефа , всичко, че и програма, храна и джобни дават.  Това ни е бонуса. Друг бонус не дават. Stuck Out Tongue Winking Eye  
По често ходя, някога не ходя, колегите си ги харесвам с малко изключения, има купон и колектив, винаги е имало, независимо от напускащи и назначавани
Виж целия пост
# 104
Ние си поемаме разходите и сами го организираме ...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия