Колко струва една сватба?

  • 47 263
  • 222
Добър ден момичета, искам да ви попитам Вас, които сте от София колко пари ви излезе сватбата като се има в предвид, че роклята и тортата ще са ни безплатни, тъй като родата на моя приятел се сладкари и шивачи. До тук добре, но до сега четох, че горе долу една сватба излиза около 10 000 лв. ?!?!?! Много е струва ми се смейте ми се, ако искате, но ние събираме пари за жилище и тази сума е непосилна за нас та дори си говорехме да поканим повече хора, за да можем да си избием парите, а ако са и малко повечко ще е супер, но явно са ми били доста криви сметките. Смешно е и сигурно жалко, че сме го мислим това, но искаме да се оженим пък можем само около 5000лв да си позволим... Какъв е куверта на един ресторант в София за сватба? Колко пари излиза отделно алкохола, диджея, украсата и всичко, което можете да се сетите. Много ще съм ви благодарна, ако споделите.
Виж целия пост
# 1
Голям късмет имаш с тортата и роклята.  Laughing Нашата сватба беше около 10000 лв, в Пловдив за 100 човека. Няма кой да ти се смее, че разполагаш с точно определен бюджет, ама това, че ще каните хора само да избиете пари е много сметкаджийско според мен. С цените за кувертите в София не мога да помогна, но някой друг ще се включи. И все пак за каква бройка гости говорим горе-долу. Нещата, за които трябва да се дадат пари са:
 - такса за граждански брак ( ако ще е през уикенда)
 - за църковен брак ( ако ще има такъв)
 - халки
 - куверти ( в повечето ресторанти има такса за внасяне на алкохол)
- украса, покани, тейбълки, подаръци за гостите ( тук може да се спести, ако си ги правиш сама или ако сладкарите направят меденки за гостите примерно Simple Smile
- дж
- фотограф/ видеооператор
- нощувки ( ако ще имате гости от други градове и ако ще ги плащате вие)
- бижута
- букет

За сега това се сещам, но може и да изпускам нещо. Дали ще ти стигнат парите зависи от това колко човека ще поканите.
Виж целия пост
# 2
Добър ден момичета, искам да ви попитам Вас, които сте от София колко пари ви излезе сватбата като се има в предвид, че роклята и тортата ще са ни безплатни, тъй като родата на моя приятел се сладкари и шивачи. До тук добре, но до сега четох, че горе долу една сватба излиза около 10 000 лв. ?!?!?! Много е струва ми се смейте ми се, ако искате, но ние събираме пари за жилище и тази сума е непосилна за нас та дори си говорехме да поканим повече хора, за да можем да си избием парите, а ако са и малко повечко ще е супер, но явно са ми били доста криви сметките. Смешно е и сигурно жалко, че сме го мислим това, но искаме да се оженим пък можем само около 5000лв да си позволим... Какъв е куверта на един ресторант в София за сватба? Колко пари излиза отделно алкохола, диджея, украсата и всичко, което можете да се сетите. Много ще съм ви благодарна, ако споделите.

Ако искате да си "избиете" парите, които ще похарчите за сватбата, то задължително предварително уведомете гостите, че искате "подаръци в пликче" /подчертайте, че имате в предвит пари, защото много хора се правят, че не са разбрали/. Отделно имайте едно на ум, че вероятността да съберете от гостите точно толкова пари, колкото сте похарчили вие е много малка.
Добре е да споделиш колко гости горе-долу сте предвидили, кои неща за вас са важни за вашата сватба и с кои неща можете да направите компромис. Тортата и роклята са доста сериозно перо и щом няма да бъдат включени в разходите ви е доста добре  Peace
Виж целия пост
# 3
Здравей,
за колко гости г/у става въпрос?
Виж целия пост
# 4
Да поканите повече хора, за да си избиете парите?  Joy Joy Joy
Че от къде знаете дали гостите ви няма да ви подарят ненужните тенджери и тигани с които няма да можете да си избиете сватбата? Или пък видиш ли сложат по-малко пари в плика от очакваните?
Щом нямате пари не правете сватба. Подпишете и съберете само най-близките в заведение и се почерпете. Ясно е, че с малко хора няма да избиете разходите, но ...  Laughing Laughing Laughing Laughing
Виж целия пост
# 5
Колко струва една сватба?

Бюджетна сватба - възможно ли е?

И общо взето всяка пета тема в раздела Сватба...

Като отделно фотографът ви е може би едно от най-важните лица, и не искате да пестите там. Имам невъобразимо количество познати, които са си спестили от тази "гъзарийка" и сега си гледат снимките и се ужасяват на размазаните лица, кофите с боклук в кадър до младоженката, липсващи кадри като първия танц и т.н.

Виж целия пост
# 6
ако гостите са стиснати, може разходите да са повече от приходите, на моята сватба две  братовчедки - по-скоро богати отколкото бедни,  се явиха с общ подарък  от двете семейства- пасатор за 8 лева от МЕТРО  #2gunfire
Виж целия пост
# 7
Знам, че е сметаджийско да пресмятаме дали ще си избием парите, но както казах ние събираме за апартамент и не искам да даваме половината сума, която имаме за сватбата и да не си възвърнем поне тази, която сме изхарчили.  Tired Но от друга страна много искаме да се оженим и всяка вечер гледаме ресторанти с градини и покани и си мечтаем. Не се притеснявам, че ще ни подарят някакви предмети, защото съм била на няколко сватби на негова рода и за тях е много важно да подарят пари, за да си придават важност, може би. Той има много приятели и роднини + моите общо всички са около 150 човека.
Виж целия пост
# 8
Знам, че е сметаджийско да пресмятаме дали ще си избием парите, но както казах ние събираме за апартамент и не искам да даваме половината сума, която имаме за сватбата и да не си възвърнем поне тази, която сме изхарчили.  Tired Но от друга страна много искаме да се оженим и всяка вечер гледаме ресторанти с градини и покани и си мечтаем. Не се притеснявам, че ще ни подарят някакви предмети, защото съм била на няколко сватби на негова рода и за тях е много важно да подарят пари, за да си придават важност, може би. Той има много приятели и роднини + моите общо всички са около 150 човека.

Сватба със 150 човека гости в София за по-малко от 10 000 лв според мен е напълно невъзможно. Един куверт в средно скъп ресторант е 35 - 50 лв. Само ресторанта за 150 човека ти е между 5 250 и 7 500 лв. Като добавиш музиката, оператора, фотографа, халките и ритуала /това са основните неща/ смятай колко скача сумата. Да не добавям украсата за ресторанта, поканите, картичките за маса, подаръците за гостите, украсата за колата, бельото и обувките ти, костюма на младоженеца, обувките и ризата му и всички останали неща  Peace А като сметнеш, че ако гостите ти ти дадат пари, то сумата ще е около 50 лв от всеки гост /като изключим роднините, които може да са по-щедри/ то ще получиш около 7 500 лв.
Нашата сватба за 35 човека беше 10 000 лв, като не сме имали торта, DJ и оператор, подписването си беше в ритуална зала и си внесохме алкохола в ресторанта.
Съвета ми е - или си намали гостите, или си увеличи бюждета  Peace
Виж целия пост
# 9
Изгответе си бюджет и пресметнете евентуалната сума. Ако е непосилна за вас, намалете от гостите и разходи за покани и украса (ако можеш да си ги направиш сама). Подаръци за гости за мен е съвсем излишен разход. Наеми си евтин дж, фотограф и видео. Купете сребърни халки, а не златни.
Платовете за роклята ти ли ще ги плащаш? А консумативите за тортата?
Винаги има вариант да си свиеш максимално бюджета. Дали ще си удовлетворена от крайния резултат обаче е съвсем друго.
Виж целия пост
# 10
Нашата излезе малко над 10 000 и почти се избиха парите от подаръци, имахме около 140 гости. НО не сме го очаквали, т.е. не сме ги канили в идеята да се избият, по-скоро беше приятна изненада, че толкова гости се оказаха много щедри. Сватбата беше в провинцията, но фотограф, оператор, рокля, костюм бяха от София, та това беше по-скъпото. Някаква част от парите ще ви се върнат под формата на подаръци, хората в днешно време знаят, че тенджери и печки не трябват на младото семейство, а и обикновено питат дали нещо ви трябва или предпочитате пари, поне при нас беше така. Можете да очаквате средно половината сума да се възстанови, но си правете сметките така, че да не разчитате твърде много на това, за да не останете разочаровани. Иначе и според мен по-голяма сватба е по-изгодният вариант, защото голяма част от разходите ще ги има и с 10, и с 210 гости, а кувертите нарастват пропорционално на подаръците, така че това не е определящо. Иначе компромиси винаги могат да се измислят с много неща, ако много държите на сватба, просто трябва да си подредите приоритетите.  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Не съм правила сватба, защото не обичам сватби и никога не съм мечтала за това.
Обаче снощи разбрах от колега, че е теглил 20 000 лв. кредит за сватбата на дъщеря си!!! Shocked Shocked Shocked
Честно казано за мен това са пари, хвърлени на вятъра! Naughty
Но да се има предвид като отговор на въпроса. Peace
Виж целия пост
# 12
Знам, че е сметаджийско да пресмятаме дали ще си избием парите, но както казах ние събираме за апартамент и не искам да даваме половината сума, която имаме за сватбата и да не си възвърнем поне тази, която сме изхарчили.  Tired Но от друга страна много искаме да се оженим и всяка вечер гледаме ресторанти с градини и покани и си мечтаем. Не се притеснявам, че ще ни подарят някакви предмети, защото съм била на няколко сватби на негова рода и за тях е много важно да подарят пари, за да си придават важност, може би. Той има много приятели и роднини + моите общо всички са около 150 човека.

Сватба със 150 човека гости в София за по-малко от 10 000 лв според мен е напълно невъзможно. Един куверт в средно скъп ресторант е 35 - 50 лв. Само ресторанта за 150 човека ти е между 5 250 и 7 500 лв. Като добавиш музиката, оператора, фотографа, халките и ритуала /това са основните неща/ смятай колко скача сумата. Да не добавям украсата за ресторанта, поканите, картичките за маса, подаръците за гостите, украсата за колата, бельото и обувките ти, костюма на младоженеца, обувките и ризата му и всички останали неща  Peace А като сметнеш, че ако гостите ти ти дадат пари, то сумата ще е около 50 лв от всеки гост /като изключим роднините, които може да са по-щедри/ то ще получиш около 7 500 лв.
Нашата сватба за 35 човека беше 10 000 лв, като не сме имали торта, DJ и оператор, подписването си беше в ритуална зала и си внесохме алкохола в ресторанта.
Съвета ми е - или си намали гостите, или си увеличи бюждета  Peace


А кое тогава е оскъпило толкова много сватбата, ако не е тайна.  newsm78
Виж целия пост
# 13
Скрит текст:
Знам, че е сметаджийско да пресмятаме дали ще си избием парите, но както казах ние събираме за апартамент и не искам да даваме половината сума, която имаме за сватбата и да не си възвърнем поне тази, която сме изхарчили.  Tired Но от друга страна много искаме да се оженим и всяка вечер гледаме ресторанти с градини и покани и си мечтаем. Не се притеснявам, че ще ни подарят някакви предмети, защото съм била на няколко сватби на негова рода и за тях е много важно да подарят пари, за да си придават важност, може би. Той има много приятели и роднини + моите общо всички са около 150 човека.

Скрит текст:
Сватба със 150 човека гости в София за по-малко от 10 000 лв според мен е напълно невъзможно. Един куверт в средно скъп ресторант е 35 - 50 лв. Само ресторанта за 150 човека ти е между 5 250 и 7 500 лв. Като добавиш музиката, оператора, фотографа, халките и ритуала /това са основните неща/ смятай колко скача сумата. Да не добавям украсата за ресторанта, поканите, картичките за маса, подаръците за гостите, украсата за колата, бельото и обувките ти, костюма на младоженеца, обувките и ризата му и всички останали неща  Peace А като сметнеш, че ако гостите ти ти дадат пари, то сумата ще е около 50 лв от всеки гост /като изключим роднините, които може да са по-щедри/ то ще получиш около 7 500 лв.
Нашата сватба за 35 човека беше 10 000 лв, като не сме имали торта, DJ и оператор, подписването си беше в ритуална зала и си внесохме алкохола в ресторанта.
Съвета ми е - или си намали гостите, или си увеличи бюждета  Peace


А кое тогава е оскъпило толкова много сватбата, ако не е тайна.  newsm78

Моята рокля и обувки, костюма на съпруга ми заедно с ризата, вратовръзката и обувките му, халките, украсата за ресторанта, алкохола, който внесохме и сметката в ресторанта която беше кувертите + който каквото е поръчал допълнително  Peace
Виж целия пост
# 14
Не съм правила сватба, защото не обичам сватби и никога не съм мечтала за това.
Обаче снощи разбрах от колега, че е теглил 20 000 лв. кредит за сватбата на дъщеря си!!! Shocked Shocked Shocked
Честно казано за мен това са пари, хвърлени на вятъра! Naughty
Но да се има предвид като отговор на въпроса. Peace


Аз също мисля, че да се дадат 10-20 хиляди за софри, фотографи и украси е безумно в днешно време, още повече ако не сте тото милионери Laughing
Ако тръгнете да смятате колко ще "избиете" пък колко инвестиция, си е много меркантилно, а и се губи смисълът, нали уж човек го прави за хубаво Laughing
С тези пари пътувайте, по-добре, не си струва да се тормозите със сметки. Плюс това, ВИНАГИ излизат допълнителни непредвидени разходи по сватба, колкото и да планираш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия