Отношенията след раздялата

  • 1 403
  • 8
Здравейте писала съм вече в този форум по неприятна за мен тема.Сега искам да ви попитам промениха ли се вашите половинки след раздялата.Аз вече 12 ден съм разделена с моя съпруг и той вече е друг човек.Грижовен баща почти всеки ден идва да види децата , взе за събота и неделя каката и се е грижил добре за нея.Към мен е внимателен и мил чак да не повярваш че е същия човек.Дъщеря ми много трагично приема раздялата и след срещите си с него плаче по 2 часа за него.Даже след уекенда при него не ме искаше.Чудя се дали решението да се разделим беше най-правилното.И ако може да ми дадете съвет как да постъпя с дъщеричката си. newsm78
Виж целия пост
# 1
виж за раздялата - ти си знаеш
но! две седмици добро държание не оправадава месеци на най-малкото пренебрежение /щото не вярвам заради една кавга да сте се разделили/!
а и всяко чудо за 3 дни! почакай и виж как ще се държи и за напред бившия ти мъж
а дщеричката - просто не знам, май трябва с много търпение да обясняваш, че не си само ти причината за раздялата , да разбереш дали бившия ти не я настройва, да й говориш много /дори когато не всичко може да разбере/... и да чакаш да мине стреса и гнева!
Виж целия пост
# 2
трудно е да разчиташ за подобен случай на чужди мнения! по-добре седни и се допитай до себе си  Wink
тука колкото отговора ще получиш толкова ще бъдат и мненията  Laughing
Виж целия пост
# 3
Би трябвало да го познаваш достатъчно,за да си отговориш дали тази промяна в него може да се превърне в постоянно поведение или е просто опит да си възвърне старите позиции и отново да имаш същите проблеми,заради които сте се разделили.И аз се разделих с мъжа си преди броени дни и не,че очаквам да дойде да ми се моли,но дори да го направи -  решението ми е категорично.Знам,че е по-трудният път да съм сама,знам че ще имам и моменти на слабост и може и понякога да ми иде да се върна,но според мен този човек няма да се промени и аз не мога и не искам да живея с него така цял живот...Така че,помисли си - ти най-добре знаеш каква ти е ситуацията.
Виж целия пост
# 4
дали си била права... ами от хубавото никой не бяга.  Crossing Arms
по отношение на дъщеричката ти - разговаряй с нея. не знам на каква възраст е, но съм сигурна, че ще намериш подходящите думи. обясни й, че вашата раздяла с таткото няма нищо общо с нея. децата са склонни да вярват, че те са виновни когато нещо лошо се случва с близките им. а раздялата на мама и тати определено е нещо лошо в техните главици. така че - говорете. попитай я тя какво мисли по въпроса. не отбягвай темата. ако пита защо, отговори й с нещо простичко - "много се карахме" или нещо от този сорт. един съвет от мен - не говори лоши неща за другия на детето - това ще я обърка, децата не виждат нещата такива, каквито са в нашите очи. повтаряй й, че и ти, и татко й я обичате и каквото и да се случи това винаги ще бъде така.
Виж целия пост
# 5
Неискам да съм черногледа, но съм се опарила по същия начин и бих искала, ако мога да съм ти полезна. И моят бивш съпруг двайсет дни ми сваля звезди, за да го прибера обратно вкъщи, носи ми подаръци, на детето играчки купува, то бяха обяснения в любов и чудо... не за три дни, а за един месец, след което направи страхотен скандал и това беше краят на нашия брак.
Искам да ти кажа само: МНОГО ХУБАВО СИ ПОМИСЛИ преди да му дадеш втори шанс!
А за детенцето - нямам опит, моето е бебешоче още, но мисля, че момичетата са ти дали добри съвети!
  bouquet
Виж целия пост
# 6
дали си била права... ами от хубавото никой не бяга.  Crossing Arms
по отношение на дъщеричката ти - разговаряй с нея. не знам на каква възраст е, но съм сигурна, че ще намериш подходящите думи. обясни й, че вашата раздяла с таткото няма нищо общо с нея. децата са склонни да вярват, че те са виновни когато нещо лошо се случва с близките им. а раздялата на мама и тати определено е нещо лошо в техните главици. така че - говорете. попитай я тя какво мисли по въпроса. не отбягвай темата. ако пита защо, отговори й с нещо простичко - "много се карахме" или нещо от този сорт. един съвет от мен - не говори лоши неща за другия на детето - това ще я обърка, децата не виждат нещата такива, каквито са в нашите очи. повтаряй й, че и ти, и татко й я обичате и каквото и да се случи това винаги ще бъде така.

 Абсолютно вярно.Аз преди години постъпих така,и макар дъщеря ми вече да е голяма и да си дава реална сметка за много неща-изводите си ги е направила сама!
Виж целия пост
# 7
Благодаря на всички дадохте ми надежда явно от време на време ще изпадам в такива кризи но трябва да бъда силна заради децата
Виж целия пост
# 8
Може би ще напиша нещо което няма да ти хареса, но реших че трябва.  Thinking
Първият път когато се разделих с мъжът ми - детето беше на 3 месеца. 1 месец той ми се моли - да бъдем семейство и т.н. - не само звезди ми сваляше а и небето и слънцето ми обеща.
Вторият път - детето беше на около 3 годинки  - плачеше и т.н. - знаеш го това. Той тогава ми се моли няколко месеца и т.н. - събрах ме се отново след 6 месеца раздяла - аз уж добро да направя на детето. Тя спря да плаче за баща си и няколко месеца всичко беше ОК, но скоро след това започна да се изнервя от напрежението в къщи. И И И И  така се разделих ме за трети път.
Третият път бяхме разделени около 1 година - детето забрави за всички скандали и разправии в къщи много бързо и започна пак да мрънка за "тати", и така аз пак направих компромис и се събрах с този човек /отново и отново/, детето пак спря да плаче за "тати", но ......... -  както се досешаш всичко то предишния път се повтори.
Всеки път преди да се разделим нещата ставаха от зле на по-зле и всеки път беше още по-тежко и тягосно от предишния. Всеки път детето страдаше все повече и повече.
Смяташ ли че съм постъпила разумно като съм направила толкова компромиси за човек който не ги е заслужавал и съм позволила да се удължава агонията на детето ми?
ПОМИСЛИ много ама наистина много внимателно!!!
Не следвай моя пример - хич не е хубаво, няма сега да ти пиша какви здравословни проблеми /мои и на детето/ ми създадоха тези компромиси.
УСПЕХ, сили и търпение ти желая
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия