За пюрето и направата му

  • 472
  • 5
Та въпроса ми е -тъй като сега се захранваме и правя пюрета, та нали се сещате, че количеството им е миниатюрно- по 2-5 лъжички. Всеки ден варя и пасирам.  Лошото е, че за такова малко количество , слагам малко от зеленчука, но не може да го усети пасатора. Следователно правя по-големи количества и после хвърлям остатъка. Ако го съхранявам до 2-3 дни, дали ще му стане нещо, и дали всъщност е възможно. Не, че се узорвам с направата, но хвърлям материал.
Виж целия пост
# 1
аз в началото не ползвах пасатор, а претривах малките количества с лъжица върху цедка - не знам дали си представяш. Иначе повече от 24 часа не съхранявам домашно пюре.
Виж целия пост
# 2
Сваряваш по-голямо количество, пасираш нормално, разпределяш остатъка по формичка за лед (пластмасова или силиконова, класическа, не найлонова) и замразяваш. Следващите 4-7 дена само вадиш, размразяваш и даваш Simple Smile
Ако замразиш по-голямо количество (както и по-разнообразни зеленчуци), трае разбира се и по-дълго (поне месец) и можеш да смесваш кубчета с различни зеленчуци.
Виж целия пост
# 3
Благодаря , Бу  bouquet.
А да ви запитам като отворя  готово бурканче с пюре, мога ли да ползвам няколко пъти и в хладилника ли да съхранявам останалата част?
Виж целия пост
# 4
Готовото пюре се съхранява до 48 часа от отварянето му в хладилник, можеш да даваш от него колкото си искаш, само че си отсипвай в отделна купичка, а не давай направо от бурканчето.
Виж целия пост
# 5
Тенкс   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия