Всякакви въпроси относно съдомиялните - 19

  • 97 187
  • 763
# 255
При нас се оказа проблем в машината , човека си я взе обратно и ни върна парите. Сега съм по– спокойна , че все пак не сме толкова глупави с мъжа ми  Laughing.
Вече не ми се рискуваше и отидохме и си взехме едно ново бюджетно ВЕКО, дано да не ни създава грижи.
Благодаря на момичетата, които се опитаха да ми помогнат , затова и толкова обичам бг мама.
Виж целия пост
# 256
Миялните са много различни и новите модели изглеждат доста по софистикиране в сравнение с тези отпреди 15 години. Няма нищо лошо човек да пита, особено ако няма никаква документация за покупката им. Както виждаме технологично нещата са толкова напред, че някои функционални проблеми са извън натискане на 1-2 копчвта или основните параметри касаещи сол, гланц и подреждане.
Зечова, много добре сте направили. Спомням си в една от първите теми съветите на Дедо, който често се включваше с подробни пояснения: той казваше да не се рискува с миялня на старо, защото има много неизвестни около как е била поддържана от предишния собственик.
Виж целия пост
# 257
Моля горенаписаното ми мнение да не се счита за укор, а за мотивация.

Човек, преди да купи/използва нещо, според мен би трябвало да проучи поне малко. Също така не бива да се хвърля по на пръв поглед най-изгодното и най-евтиното. Вложеното в проучване време ще спести неудобства, (пак) време, главоболие и пари. Този подход е много по-ефективен от впрягането на каруцата пред коня. За това апелирам, и то с най-добри чувства - моля информирайте се добре преди да правите всякакви вложения (дали материални или емоционални), особено тези, които са скъпи.
Благодаря, Gifty, за съветите - най обичам да ми ги дават ангро, добронамерено, от камбанарията на най-знаещите и най-опитните. На над 50 години се предполага, че съм вденала тези неща, когато съм извършвала проучване за подобна техника.
За сведение - купила съм чисто нова машина, която се харчи на север от Германия, т.е. много качествена. Толкова по въпроса за изгодното!
Второ, за 10 комплекта съдомиялна струва 420 лв., а има почти всички съвременни екстри (освен сензорното табло, което умишлено избегнах), включително интелигентно половин зареждане. Толкова по въпроса за евтиното!
И трето - по дяволите, търсех само инструкции на популярен език или някой, който притежава подобно нещо.
И последно, лично за теб - да, освен чрез нета, потърсих из целия сайт нещо за тази марка.
И чак след това зададох въпроса, който така възбуди твоя менторски тон.
И на последно място, ползата от твоите разсъждения е нулева в сравнение с две-три простички изречения, с които другите момичета ми помогнаха конкретно за Eкскуизит-а. Още веднъж им благодаря!!!
Виж целия пост
# 258
Брей колко сме чувствителни.

Явно твоята машина е суперспециална, след като в нета не може да се намери никаква инструкция на популярен език. Но български и руски за съжаление не са популярни езици. Иначе на английски има. Девойките предложиха превод от немски или английски с преводача на гугъл.

Отделно - не мога да си представя аз да съм купила някакъв уред, за който да знам, че ще ми е много полезен (ама аз и затова съм го купила де) и за шест месеца да не мога да намеря решение на проблема с инструкцията - поне да намеря някой, който да ми помогне поне с опростен превод на толкова непопулярния немски език.

Изводите всеки да си ги направи сам.




Виж целия пост
# 259
Скрит текст:
Брей колко сме чувствителни.

Явно твоята машина е суперспециална, след като в нета не може да се намери никаква инструкция на популярен език. Но български и руски за съжаление не са популярни езици. Иначе на английски има. Девойките предложиха превод от немски или английски с преводача на гугъл.

Отделно - не мога да си представя аз да съм купила някакъв уред, за който да знам, че ще ми е много полезен (ама аз и затова съм го купила де) и за шест месеца да не мога да намеря решение на проблема с инструкцията - поне да намеря някой, който да ми помогне поне с опростен превод на толкова непопулярния немски език.

Изводите всеки да си ги направи сам.
[/spoiler]
 ooooh!, колко са проницателни и компетентни някои тук и ýмрат да набиват канчето на другите!
Не съм длъжна да ти обяснявам, но вече ще ми е приятно да те сконфузя: от 4 юли м.г. съм ремонт, в т.ч. цялостен на кухня и стая, а частично и без интернет. За да  поръчам кухнята, трябва да съм предвидила големината на уредите, ми се струва. "Ремонтът" обаче се проточи до декември, т.е. не съм се занимавала само с миялни. Сигурно и за това ще намериш причина да съм виновна, може би. Разчитах, че да, наистина ще мога да намеря на английски инструкциите, но уви!
Що се отнася кои езици са популярни в България, за теб може да е само английският, но за други - не само.
И накрая, Гифти, виждам, че си направила финт - опираш се на съветите на момичетата, които ми дадоха съвет. Ами нали изменторства, че трябва да чета съдомиялно от началото на темата!?
А пък за превода през Гугъл - който не го е правил на техническа литература, и то от pdf файл, той не знае каква мъка е.
Затова се изоках и тук.
Благодаря, Гифти, че вземаше повод от моите постинги, за да пишеш по въпроса за моята съдомиялна, но твоите съвети не са ми полезни, затова ако обичаш, не го прави повече.
Виж целия пост
# 260
Здравейте,
Да питам и аз нещо. От известно време използвам таблетки Finish Аll in Оne. Някой ми беше казал, че тъй като съдържат всичко необходимо, не трябва да се слага гланц, а единствено сол (освен това живея в район с много твърда вода). Сега от известно време гланца, който бях заредила доста отдавна свърши и не съм слагала. Прави впечатление, обаче, че стъклените чаши излизат леко побелели или с един нюанс като дъга. Ежедневните ми чинии са от тъмно синьо стъкло и също става с едни преливащи се като дъга цветове. Не мога да разбера от какво се получава. При порцелан и керамика няма такива неща.
Чудя се дали е от таблетките или от липсата на гланц?
Виж целия пост
# 261
Здравейте,
Да питам и аз нещо. От известно време използвам таблетки Finish Аll in Оne. Някой ми беше казал, че тъй като съдържат всичко необходимо, не трябва да се слага гланц, а единствено сол (освен това живея в район с много твърда вода). Сега от известно време гланца, който бях заредила доста отдавна свърши и не съм слагала. Прави впечатление, обаче, че стъклените чаши излизат леко побелели или с един нюанс като дъга. Ежедневните ми чинии са от тъмно синьо стъкло и също става с едни преливащи се като дъга цветове. Не мога да разбера от какво се получава. При порцелан и керамика няма такива неща.
Чудя се дали е от таблетките или от липсата на гланц?

Аз съм с такива таблетки, но нямам проблеми. Гланц не слагам. Ама сериозно ли и с тях трябва са се слага сол?  newsm78
Виж целия пост
# 262
При нас водата е много твърда и в книжката пишеше, че е задължително да се слага сол. Индикаторът за солта ми светва, като свърши и редовно зареждам. За гланца не знам дали е задължително и затова се чудя, при положение, че слагам такива таблетки. Може би ще трябва да ги сменя и да видя има ли разлика.
Виж целия пост
# 263
Aйде прочетете си за таблетките и функцията мултитаб на първа странца там е описано трябва ли не трябва ли допълнително сол и гланц.
Виж целия пост
# 264
Вече три пъти подред помощничката не ми разтваря таблетките, нищо не съм сменяла, по средата на една кутия Финиш съм, досега не са ми давали проблеми, мия само на дълга програма 70 градуса и това не съм променяла, дали не сдава багажа, чудя се къде ли може да е проблема
Виж целия пост
# 265
Проверете нагревателя.След като свърши цикъла вижте дали съдовете са горещи.
Виж целия пост
# 266
Благодаря за идеята, ще го направя
Виж целия пост
# 267
Вече три пъти подред помощничката не ми разтваря таблетките, нищо не съм сменяла, по средата на една кутия Финиш съм, досега не са ми давали проблеми, мия само на дълга програма 70 градуса и това не съм променяла, дали не сдава багажа, чудя се къде ли може да е проблема

На мен таблетките Финиш също не ми се разтваряха и ги натрошавах преди поставянето. Реших, че са стари или недобре съхранявани в магазина, от който ги купих. С други таблетки нямам този проблем.
Виж целия пост
# 268
Досега не съм имала проблеми с финиш, а и тази опаковка вече ми е преполовена, вчера умишлено не пуснах вечерта помощничката, че ако заспя нямаше да разбера сутринта дали са топли съдовете както ме посъветваха по-горе, като се прибера след работа ще я пусна, за да я проследя.
Виж целия пост
# 269
От проклетите таблетки е  Confused  И моите не се разтварят винаги. Купих си и други таблетки и с тях нямам никакъв проблем. Мисля повече да не рискувам с Финиш. Почти ги избутах.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия