отзиви за кръщене

  • 2 376
  • 13
Замислили сме се за кръщене през август. Имаме две възможности- на Бачковския манастир или в църквата "Св. Богородица" в Бургас. Като се поразрових за стари теми за кръщене попаднах на една майка, която не е останала доволна от кръщенето в Бачковския манастир. Ако някой е кръщавал на някое от тези две места моля да сподели!
Виж целия пост
# 1
Аз съм доволна от кръщенето в Бачковския манастир, ритуала не е много дълъг, не е и колкото да отбият номер, а голямата ми дъщеря е кръстена в една местна църква, ами то беше 1 час ритуал, тя орева района.
Макар, че бяхме миналата година на Лазаров ден, нямаше други кръщенета и всичко мина спокойно, после се почерпихме на Водопада и си прекарахме хубаво.

Виж целия пост
# 2
Аз обожавам Бачковският манастир като обстановка. Където и да отидете винаги можеш да останеш недоволна от това, или онова.
Дияна я кръщавахме също август месец, миналата година, но в Сф.
Където и да отидете Ви пожелавам да имаш едно малко сладко християнче Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Аз мисля и двете си деца да ги кръстя в Бачковският манастир като по същото време и с мъжът ми сключим църковен брак.Имам приятелки кръщавали там и бяха доволни Grinning
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви и на тричките за споделените мнения. Аз също много харесвам Бачковския манастир, т.к. имам баба в Асеновград и от малка ходим там. Но последния път в началото на април, може би защото имаше много хора и питахме попа по друг повод, а той толкова троснато ни отговори.........
Затова я пуснах тая тема.
Ще помислим и ще решим
Виж целия пост
# 5
Аз съм от Пловдив, но живея в София. Много харесвам  Бачковския манастир, но не и за кръщенка. Миналата година октомври месец  там кръщавахме племенника. На по-кошмарно нещо не съм присъствала. Първо, няма определен час за кръщенето на твоето дете. Отиват всички към 11 часа и се започва лудото чакане, когато ти се падне реда. Ние чакахме около 2 часа и беше ужасно изнервящо. След това по време на самия ритуал кръщаваха едновременно 5 бебета #Crazy. Беше някакъв ад, всички вече изморени и изнервени, особено децата, реват, ама се дерат. Така от празник се получи мъчение за децата и за близките. После като разказвах разбрах от моите близки, че от 20 години е такава тъпа системата на Бачковския манастир.  Никога не бих кръстила детето си там след това, което видях. Нашето кръщене ще бъде живот и здраве на 21 май на св. Константин и Елена в църквата свети Константин и Елена с точно определен час само за моето дете и искрено се надявам да се получи празник, а не мъчение за всички. Успех в избора!
Виж целия пост
# 6
Тази тема мен много ме вълнува защото след няколко месеца искаме и ние да направим кръщене на децата.Аз много се колебая между някоя от църквите в София или манастир. Присъствала съм на кръщене в църква с 5 малки деца и още 4 възрастни и беше направо ужасно.
petya_shekerletova ти разбирала ли си се с попа да бъдете само вие за кръщенето?
Виж целия пост
# 7
На Цветница кръстихме дъщеря ми в Клисурския манастир.
http://www.pmgmontana.com/project/gallery_/Klisura/index.html
Доволна съм.
Успех   bouquet
Виж целия пост
# 8
После като разказвах разбрах от моите близки, че от 20 години е такава тъпа системата на Бачковския манастир.
Аз съм кръщавана в Бачковския манастир през 1988 г. (тогава бях на 9).Спомням си, че имаше бебета и други деца и падна голямо чакане ooooh!Не предполагах, че все още е така.
Ще следя темата.Искаме да сключим църковен брак, когато кръщаваме щерката.
Виж целия пост
# 9

petya_shekerletova ти разбирала ли си се с попа да бъдете само вие за кръщенето?

Няма такава възможност, когато има толкова много деца. Поне така ми каза свекър ми, който ходи да записва и да плаща. А наистина ще е невъзможно да бъдат кръстени всички на този ден. А искам да отбележа, че не беше някакъв  специален празник.
Виж целия пост
# 10
Лично аз съм кръщавана в Бачковския манастир, още по мое време като гледам снимките, си е било навалица Crazy
Бебка я кръщавахме миналата година в "Св. Богородица" в Бургас Grinning, това е храмът на нашето семейство, там ни и венчаха Hug Самата атмосфера ми е най- истинска в тази църква, венча ни отец Емануил, млад човек, който промени представите на всички гости за поп в България- спретната мантия, казваше молитвите от сърцето си, останахме много впечатлени. Кръщенето на Александра води друг по- възрастен свещенник, но също беше много хубаво Heart Eyes Церемонията беше на 28 август, предупредиха ни, че на 15 август, кръщенетата са групови, а не индивидуални, заради големия празник на Богородица, но ние си бяхме решили 28- по старому!
Ти си избираш, но аз ти написах моите впечатления, дано съм ти в помощ  bouquet
Виж целия пост
# 11
nadejdica благодаря за отговора. Ние с мъжа ми също се венчахме в "СВ. Богородица" и съм очарована! При нас дилемата за Бачковския манастир е, че кумовете ни и съответно бъдещи кръстници са от там, а са с две малки деца, за да им е по-лесно!
А за "Св. Богородица" съм с две ръце  newsm10
Виж целия пост
# 12
На нас също ни предстои да кръщаваме нашето ангелче. За да не започвам нова тема пак за кръщене, си позволявам да ви попитам какво ще кажете за кръщаване в Троянския манастир? Записва ли се предварително, нещо трябва ли да се носи и т.н.  newsm78Благодаря предваритерно! Laughing
Виж целия пост
# 13
ние мислим нашата принцеса да е кръстим на рилския манастир някой има ли отзиви от там  newsm78 благодаря предварително и се извинявам че разводнявам темичката
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия