Спешно-изисквания за снимка за БГ паспорт

  • 5 293
  • 21
Бихте ли ми казали точните изисквания за снимка-размер и фон.Консулът специално ме предупреди да внимавам с фона,да е сив,не оттенъци на бялото,защото връщали снимкирте оъ България.Днес снимах Ния,казах им сив фон,те поискаха да видят паспорта,и след това ми ги връчиха на син фон.Като се загледаш в паспорта й,снимката й наистина е на син фон,а е правена в България.Сега трябва пак да я снимам,защото утре заминаваме за Кувейт и нямам време.Та,колко сиво да е сивото и какъв размер 4/6 или 3,5/4,5?
Виж целия пост
# 1
3.5  на 4.5 см. , фон светло сив/бял.
Виж целия пост
# 2
Благодаря,намерих изискванията в сайта на посолството в Щатите,единственото,което не ми е ясно е,че пише,че не трябва да се правят с дигитален фотоапарат,а нали само така работят вече?
Виж целия пост
# 3
Спокойно, ще ги вземат. Много знаят с какъв са направени.
Виж целия пост
# 4
Нои4ка не знам колко Ще ти помогна,но аз като ходих да си правя документи за паспорта в Рим миналата година и от посолството ми казаха,4е има едно фотоателие до тях,което прави снимки специално за наШите паспорти. Отидох там,4овека ме снима. Накара ме да си сложа косата зад уШите за да се били виждали и да си махна обиците  Shocked от което Щях да падна. Показа ми,4е са му дали един лист с изисквания за снимките от посолството и той просто ги спазвал ина4е връЩали хората. Crossing Arms
Дали и в Кувейт няма такава възможност,някое фото около посолството  newsm78
Btw моята снимка е на съвсем бледосив ( мръснобял ) фон  Wink
Виж целия пост
# 5
На половинката миналата година му иzкарвахме виzа и там иzискванията zа снимка бяха като zа БГ паспорт. Тогава ние отидихме в консулството в МЮнхен и от там ни пратиха към един фотограф, който беше на 5 мин от тях.

След още 10 мин имахме снимките.
Виж целия пост
# 6
По другите места не знам как е, но консулсвото в Ню йорк работи в тандем с едно студио много близко до тях. Една позната ме светна, защото при нас например фотографите казаха, че следват само изисквания за американски паспорт, и не смеят да рискуват с други. Аз се обадих в консулството да искам телефона на студиото за адрес и точни часове, и всичко си беше наред. Само като кажеш "български паспорт", и момчето си знае работата.  Grinning
Виж целия пост
# 7
Снимахме се в Wallgreens с дигитален фотоапарат и почти бял фон.
Нямахме време да търсим студио.
Не сме имали абсолютно никакви проблеми със снимките в Бг Simple Smile (единият от паспортите е издаден в София, ако това е от значение)
Виж целия пост
# 8
И да не е гланцирана.Не ги приемат с гланц.
Виж целия пост
# 9
не разбрах, че толкова спешно ти трябва newsm78
не може да няма в Кувейт. не се притеснявай! няма ли да стане с черно - бяла тада не се притесняваш за цветове или трябва да е цветна?
проблема е, че местните нямат такива високи изисквания са снимки на паспорт като във България.
Виж целия пост
# 10
Проблемът е,че Ния няма да идва с нас в Кувейт Embarassed,принтирах им изискванията на английски,заедно с примерни снимки,(не че ще им попречи да го направят както те си знаят),след малко ще ходя да ги взема.
Виж целия пост
# 11
И аз знам 4е снимката трябва да не е гланцирана и на сив фон.Тука в едно фото студио снимаха малката и след това преработиха снимката да е на сив фон(тука в нито едно студио нямат сив).Даже и бяха направили косата малко по тъмно.Важното е 4е номерът мина и баща ми и направи паспорт в България със същите тези снимки.
Не се притесняваи няма да те върнат.Успех Ноиа  bouquet
Виж целия пост
# 12
Други иzисквания са,
да гледаш напред и по въzможност да  се виждат и двете уши, да не е zабулено лицето от косата, ако е дълга и да не се усмихваш. Може и с дигитален фотоапарат, но да е с повече пиксъли, zа да не е раzмаzана снимката. Фона, на който се снимаш е бял, но на снимката иzглежда сив, zаради падането на светлината...
Виж целия пост
# 13
Абе и гланцирана може, стига да е в настроение служителя. Моя мъж в БГ си направи паспорта, там го и снимаха - с цифрова камера, а снимката никак не беше матова. Проблеми не е имал.
Виж целия пост
# 14
Абе и гланцирана може, стига да е в настроение служителя. Моя мъж в БГ си направи паспорта, там го и снимаха - с цифрова камера, а снимката никак не беше матова. Проблеми не е имал.
Дано да попаднем и ние на служител в настроение, че снимките за паспорт на малкия са гланцови а от посолството ни казаха, че в БГ искат матови. Но в нашето градче никъде не правят матови снимки, а нямам намерение да обикалям Холандия за да търся специален фотограф.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия