Бихте ли помогнали на близък или приятел безусловно?

  • 12 642
  • 129
Бихте ли помогнали на близък или приятел безусловно? и ако да защо?

                                                                                                                                        
Виж целия пост
# 1
Безусловно не. На никой. С условия - да, на някои близки.

А темата май трябва да се преименува.

A, преименували са я. Че объркване ставаше.
Виж целия пост
# 2
   Не.
Виж целия пост
# 3
Помагали сме в различни ситуации и на роднини и на приятели.
Не става дума за пари обаче...
Виж целия пост
# 4
По скоро бих, но това е хипотетично, защото в миналото съм си мислила разни неща, че бих направила или не бих направила, но когато изпадна в ситуацията решавам друго.
Виж целия пост
# 5
Не разбирам въпроса. В какъв смисъл "безусловно" и каква е алтернативата?
Помагаш, но при някакви условия ли, що ли? Или дали помагаш, ама просто така, от добро сърце, без да търсиш изгода? Това ли се пита?
Виж целия пост
# 6
Предполагам безусловно означава да ти се обади приятел в три през нощта и да те помоли да закопаете трупа в гората.
Виж целия пост
# 7
Зависи. Въпросът е много общ.
Виж целия пост
# 8
Отговарям така както го разбирам въпроса.Безусловно бих помогнала само на най-близките ми хора и  няколко добри приятелки.

Случвало се е да дам пари без да искам да ми се връщат. Случвало се е няколко пъти да гледам детето на моя приятелка (2.10г.) целодневно. Като сметнем ,че и аз имам дете на възраст 2.7г. можеше да се фръцна , но реших да помогна. Правила съм и разни други дребни жестове. Хора сме и трябва да си помагаме.
Виж целия пост
# 9
Безусловно бих помогнала само на децата си. Само тях обичам безусловно. На никой друг на този свят.
Виж целия пост
# 10
Безусловно не. Ако става дума за пари не бих. Ако оказването на помощта ще застраши по някакъв начин мен или семейството ми не бих. Ако ще засегне по някакъв начин интересите на децата ми не бих. Ако е нещо незаконно или неморално (по моите критерии) също не бих. Изобщо... има много ако.

Безусловно бих помогнала само на децата си. Само тях обичам безусловно. На никой друг на този свят.

 202uu  И аз така.
Виж целия пост
# 11
На роднини съм помагала безусловно и съм страдала осле. Сега бих помогнала без значение за какво става въпрос само на 2 приятелки, мъжът ми, родителите и децата ни. Другите да се оправят, направиха ме егоист!  Crossing Arms
Виж целия пост
# 12
Сигурно. За 2-3 човека и сина ми - изобщо не бих се замислила.
Но и никога не бих обещала такова нещо.
Виж целия пост
# 13
Ама какво значи да помагаш с условия? Какви условия можеш да имаш, искаш ли да помогнеш на приятел? Ако ти е приятел, условия ли ще му поставяш? Помага се от добрина,човещина.
Приятелите нали са затова, да си помагат.Не говоря за заеми, неща свързани с пари и прочие.
Ако приятел попадне в трудна ситуация, нещо лошо му се случи или примерно има нужда спешно да го закараш до болницата по нощите/давам пример само/ какво ще му кажеш-да ще ти помогна ама ако утре отидеш, дадеш, направиш еди какво си за мен? И това ако ми е приятел, подобре да го нямам.
Виж целия пост
# 14
Помагала съм: на възрастни хора - да намерят пътя, да пресекат път; на паднал човек;
на приятелка, заключила се в дома, обади ми се, помоли ме - изскочих от работа за това....
Случи ли се нещо подобно - действам, без да се замисля или търся някакви компенсации, боже, какви компенсации, нормална човещина.


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия