Спешно !!! Торта подходяща за диабетици

  • 17 375
  • 4
Моля ви , дайте идея за такава торта !!! Баща ми ще има юбилей във вторник и ми се иска да го зарадвам - поне веднъж и той да може да си хапне , а не да ни гледа тъжно отстрани ! Хем искам да го зарадвам , хем да не му вредя , защото е диабетик !

Благодаря !  bouquet
 / Ама наистина е спешно - ей го къде е вторник , а аз каквато съм трябва да почна от предния ден  Laughing /
Виж целия пост
# 1
 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46192.0 - ето една подобна тема от форума. Там съм пуснала линк за рецепти за диабетици. Има и десерти. Подробно не съм разглеждала обаче. Дано ти е полезен  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Виж това:

Торта за диабетици

ПОРЦИИ: 16

ПРОДУКТИ:
три броя малки сметани
4 ч.л. желатин
4 ч.л. подсладител
една опаковка диетични бисквити
плодове
сурови орехи

ПРИГОТВЯНЕ:
Нареждат се бисквитите във форма за торти, като дупките се запълват. Поливат се или с малко прясно мляко или с вода. Към сметаната се прибавя подсладителят и нарязаните на ситно плодове и орехите. Желатинът се разтваря на водна баня и се сипва бавно ( на струйка) към сметаната. Заливат се бисквитите и тортата се оставя в хладилник да се стегне.

 
Виж целия пост
# 3
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=28600.msg551399#msg551399
 
Това е рецепта за едно невероятно парфе, което аз правя изцяло без никаква захар /с диабет съм/, като използвам неподлсадената сметана на Хопла и и добавям при разбиване 45 гр. фруктоза, а за блата - бисквити Ревю без захар. /и двата продукта ги има във всяко магазинче/щанд за диабетични храни/.

Много празничен вид добива тортата, ако след като постегне парфето й наредиш плодове отгоре и залееш с 400 мл. сок от ягоди /може разтворен Танк, може и да купиш от бутилките за разреждане, които са без захар. Гледай само да е една идея по-концентриран сока, отколкото ако ще го пиеш направо/ с 1 пак. желатин, разтворен в 100 мл. студена вода да набъбне и после разтопен без завиране.
Виж целия пост
# 4
Дано се включи Янтра - тя наскоро на кюто ми написа една, правих я на майка ми за Великден-каза,че била вкусна. Ще ти я напиша, но ако нещо съм пропуснала ,тя ще добави.
Млечна торта "Янтра"
2 пак бисквити за диабетици
1/2 пак масло
Бисквитите се натрошават  в робота с разтопено масло, добре се притискат на дъното на тортена форма с подвижни стени.
2 коф. кисело мляко се подслаждат на вкус /аз използвах фруктоза/ и 1-2 пак. желатин с 2-3 л. вода се накисва и после се разтваря на водна баня . Добавя се към млякото . Тази смес се изсипва върху бисквитиният блат и се оставя да се желира за 3-4 часа в хладилника. За отгоре аз сложих от замразените боровинки с малко сироп от компот от вишни/пак с подсладител/, към който прибавих пак 1 пак./накиснат и разтворен на водна баня/ желатин. Пак я сложих да се стегне в хладилника. Направих я предният ден преди консумация, за да има възможност да се стегне добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия