Спрях да кърмя без лекарства,а още имам кърма - какво може да стане?

  • 5 586
  • 28
   Първо искам да кажа,че решението ми да не кърмя повече детето е провокирано от причини,които в момента не ми се споделят,но е окончателно и моля да не ми се карате и да не ме съветвате да продължавам кърменето.Не съм кърмила и цедила вече 7-8 дни.Просто искам да попитам по-грамотните от мен в това отношение какво може да стане,ако не се цедя и не кърмя,а продължавам да усещам,че от време на време слиза кърма.Гърдите ми не са особено напрегнати,нито болезнени,така че няма нужда да ги изцеждам,но се притеснявам от евентуални усложнения...
   Не знам дали темата ми е за тук или за "кърмене и захранване",но ме е страх,че там направо ще ме изядат жива за такъв въпрос  Confused
Виж целия пост
# 1
Първо да ти кажа,че и аз спрях да кърмя без лекарства,само че на мен ми намаля кърмата,а и аз бях решила да спирам,така че не съм поддържала лактация.Единственото ,което мога да ти кажа е,да следиш гърдите си да не са напрегнати или твърди и ако забележиш нещо такова да се изцеждаш по-малко,колкто да ги облекчиш.Така хем ще избегнеш евентуални усложнения,хем постепенно като не стимулираш образуването на кърма,тя ще спре.Успех и дано да нямаш проблеми! Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Здравей! Аз накрая имах много по малко кърма и лекарката ме посъветва да спра лактацията защото нивото на еди кой сои хормон било високо и дрън......(не я слушах много внимателно Embarassed) и можело да се получат някакви образувания в гърдите. Аз предпочетох да не рискувам и взех хапчета предписани от нея. Имам и познати , които са изчакали да им спре естествено и засега слава богу нямат проблеми . Най-добре се консдултирай с гинеколог или мамолог Peace
Виж целия пост
# 3
 
   Не знам дали темата ми е за тук или за "кърмене и захранване",но ме е страх,че там направо ще ме изядат жива за такъв въпрос  Confused

Сори за офф-а. Там насила никой не принуждават да кърми. Всеки си прави сам избора.
Би получила много добри съвети относно проблема ти, но . . .
Виж целия пост
# 4
Доколкото знам, основен проблем е препълването.
Твърди гърди --> мастит или бучки ----> по-висок риск от рак в бъдеще.
Аз също нищо не пих, но отбих късно като в края всеки месец махахме по едно кърмене.
Ни твърдост, ни напрягане, ни проблеми.
Подържам съвета да следиш за твърдостта и да освобождаваш, не напълно, защото стимулираш така, но да подържаш естесвеното състояние на меки гърди.
Имах повод да се интересувам от рака на гърдата скоро и да се осведомя, никои не споменава, че трябват медикаменти...но при проблем, мамолога е твоя човек.
Виж целия пост
# 5
Мисля че е редно да се изцеждаш/без да кърмиш щом неискаш/! А за спиране на кърмата ми бяха изписали БРОМОКРИПТИН ако не се лъжа! Thinking Консултирай се с лекар, защото понижава кръвното и не е препоръчително ей така!
Виж целия пост
# 6
Първо да ти кажа,че и аз спрях да кърмя без лекарства,само че на мен ми намаля кърмата,а и аз бях решила да спирам,така че не съм поддържала лактация.Единственото ,което мога да ти кажа е,да следиш гърдите си да не са напрегнати или твърди и ако забележиш нещо такова да се изцеждаш по-малко,колкто да ги облекчиш.Така хем ще избегнеш евентуални усложнения,хем постепенно като не стимулираш образуването на кърма,тя ще спре.Успех и дано да нямаш проблеми! Simple Smile
подкрепям!
Виж целия пост
# 7
 
   Не знам дали темата ми е за тук или за "кърмене и захранване",но ме е страх,че там направо ще ме изядат жива за такъв въпрос  Confused

Сори за офф-а. Там насила никой не принуждават да кърми. Всеки си прави сам избора.
Би получила много добри съвети относно проблема ти, но . . .
Не съм имала нищо лошо предвид с това изречение,исках да кажа,че умишлено не искам да предизвиквам дискусии по темата правилно ли постъпвам или не.Дори бих искала да подчертая,че много уважавам кърмещите майки,познавам предимството на кърменето пред което и да е друго хранене и кърмих първото си дете доста по-дълго и докато не ми спря кърмата.Не пуснах темата там и защото ми се стори нелогично някоя от майките там да е постъпвала като мен....освен ако не е била на моя хал,което изобщо на никой не пожелавам...та така.Извинявам се,ако съм засегнала някого,а съвети ако имате,можете да ми дадете
Виж целия пост
# 8
Ако не усещаш гърдите напрегнати няма проблем. Можеш да цедиш по малко при напрежение, но не до край. Просто изцеждаш толкова, колкото да те отпусне.
Виж целия пост
# 9
Чай от салвия (градински чай) и мента ще помогнат да намалее и спре кърмата. Силна отвара 3-4 ч.ч. на ден, освен ако не пиеш хомеопатия, в който случай пропускаш ментата и пиеш само салвия. Щом имаш още кърма, но не много, че гърдите да са болезнени и напрегнати, вероятно няма нужда и смисъл да приемаш хормонални лекарства като Бромокриптин и Парлодел.
Все пак, както са ти писали, въпреки чая, преглеждай и следи гърдите, ако се напрегнат неприятно, може да изцедиш малко, колкото да се облекчи напрежението.
Против бучки - помага прием на хранителна добавка Лецитин (чешки на Уолмарк или канадски на Джеймисън). Лецитинът помага да се разграждат наситените мазнини, помага против удебеляване на стените на артериите, за по-свеж мозък и други екстри, а също и против запушени млечни канали. При кризисни ситуации (запушен канал) обикновено се приема в доза 3,600-4,800 мг/ден (и двата вида са с капсули по 1,200 мг), а за профилактика по 1-2 капсули на ден. Може да се приема известно време след спирането на кърменето за всеки случай.
Виж целия пост
# 10
На мен лекарката ми каза че съм направила голяма грешка като не съм пила лекарства за спиране на кърмата.Много ме наплашиха и много ми се караха.По добре отиди на лекар.
Виж целия пост
# 11
На мен лекарката ми каза че съм направила голяма грешка като не съм пила лекарства за спиране на кърмата.Много ме наплашиха и много ми се караха.По добре отиди на лекар.
и как се мотивира , че ми е много интересно
Виж целия пост
# 12
Аз също съм спряла кърмата си без всякакви лекарства. Когато трябваше да спра кърменето се консултирах с мамолог, гинеколог и ендокринолог, който категорично отхвърли да пия Парлодел, Бромокритин.  препоръката беше на тримата специалисти механично с леко пристягане, намаляване на течностите и следене на гърдите за евентуални бучки, напрегнатост. Тогава правех топли вани и изцеждане и пристягане. Слева Богу проблема мина добре.
Виж целия пост
# 13
Спрях си кърмата като пих Бромокриптин,но го даваха с рецепта,но провери все пак.
Виж целия пост
# 14
И след двете раждания съм си спряла кърмата без лекарства. След второто раждане и кърмене кърмата ми беше много намаляла и много по-бързо спря.
След първото ръждане имах много кърма. Когато щерката стана на 4 м се отказах от кърменето. Изцеждах кърмата по няколко пъти на ден, когато почуствах, че гърдите са препълнени. Не изцеждах кърмата на пълно, а толкова, че гърдите да не са вече твърди, а да поомекнат и да не са болезнени.Така постепенно кърмата намаляваше и изцеждах по два пъти на ден, по веднъж на ден, след това през ден и т.н докато кърмата постепенно спря. Понеже имах доста кърма периода на спиранете беше дълъг. Но накрая кърмата си спря и не съм имала никакви проблеми /това беше преди почти 8г/. От тогава отново кърмих и отново пак по същият начин си спрях кърмата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия