Дилемата е ясла или бавачка

  • 1 329
  • 25
Чудя се и се мая какво да правя, записала съм Рая на ясла от септември месец, но жената която я гледа сега не иска да остане ако минем на почасово заплащане. А аз ходя на работа и не мога да отсъствам така че трябва някой да я взема от яслата, да се грижи за нея когато е болна....много съм доволна от жената тя я гледа от ноември месец, много е отговорна и съвестна. А сега при положение че тя не иска трябва отново да търся жена, а всички знам колко трудно се попада на свястна детегледачка. Ако искам да я запазя остава варианта да дам Рая чак на градина догодина и тя да продължи да се занимава с нея. Или да рискувам и да я пусна сега..... моля дайте ми съвет как да постъпя, постоянно претеглям минуси и плюсове и все не мога да се реша  newsm78
Виж целия пост
# 1
Аз бих избрала бавачката.Но аз по принцип съм негативно настроена към яслите,та мнението ми не е много обективно...
Виж целия пост
# 2
Голямата ни дъщеря ходи на ясла и аз съм много доволна, но ако бях намерила тогава бавачка вероятно щях да я оставя с нея. За мен единственият минус на яслата е боледуването на децата /в случай, че детето свикне да ходи и няма проблеми с адаптацията/. В тази възраст - 1г.3м. - 1г. 8м. според лелите в яслата, а и по мои наблюдения децата се адаптират доста бързо с новата среда още повече, че при вас момиченцето ви е свикнало през деня да е без мама. Но дори и боледуването много зависи от детето - ние я пуснахме през декември и първата зима боледува 2 пъти по-сериозно /с лечение с антибиотик/, а тази зима е била болна веднъж 2 дни. Трудно е да се даде съвет като не познаваш детенцето и обстоятелствата.
Виж целия пост
# 3
Опция - бавачката.
Детенцето ти е сравнително малко, вероятно ще боледува в яслата ии тогава кой ще я гледа? - Не знам дали работодателят ти толерира честото излизане в болнични?
Виж целия пост
# 4
И аз съм с бавачка в къщи и въпреки че не съм 100% доволна я предпочитам пред яслата.
Моят съвет - БАВАЧКАТА!  Laughing
Виж целия пост
# 5
Бавачката разбира се  Peace
Виж целия пост
# 6
И според мен бавачката е по-добрият вариант. Ако имам възможност, бих пропуснала яслите и бих го записала директно на градина.
Виж целия пост
# 7
Ние минахме и през двата варианта: след като сменихме две бавачки и не можах да намеря свястна реших, че няма да си правя повече експерименти с детето и постоянно да сменявам жени и го пуснах на ясла. И двете опции си имат и плюсове и минуси. Минусът на яслата е боледуването, но пък не всички деца боледуват често, а си има и много плюсове - детето придобива самостоятелност - моят син свикнас гърнето там, започна да се храни сам, опитва се сам да се облича и т.н.
Ако имаш вече сигурна бавачка може да позадържиш детето повече време вкъщи, но дори и да изберш яслата - първоначално е трудна адаптацията на детето - плаче сутрин, а с него и майка му Cry Cry Cry, но след като свикне за детето е много полезно да е сред други деца, а не само с една жена вкъщи, не се глези толкова, защото се научава, че не е център на вселената и трябва да се съобразява и с други хора, което няма как да се научи вкъщи, когато си има персонално човек, който да се грижи само за него и да му угажда постоянно. Помисли сама и решавай. Успех!
Виж целия пост
# 8
Яслата... Hug
  Беба е на ясла от седмица.Преди това смени 2 бавачки...Винаги има какво да се желае или да мислиш колко време още ще е на работа жената. Така поне знаеш, че не можеш да очакваш кой знае какво. А и засега беба понася добре ходенето... И разликата в парите е сериозна-като сметнах в един момент бавачката+пюретата само ми излизаха към 600 лв. на месец...а яслата е 20 лв/не сме женени с таткото/. Ами това е-моля се само да не боледува много.... Praynig
 П.С. Не е речено, че детето ще плаче сутрин...Беба като я обувах тази сутрин повтаряше "айди" и като видя децата веднага се усмихна...
 
Виж целия пост
# 9
Щом си доволна от бавачката - предпочети нея. Поне аз така бих постъпила. Естествено, ако не натежават и някакви финансови съображения ЗА ходенето на ясла.
Дани тръгна на градина чак когато беше на четири години и половина. Дотогава го гледа бавачка, откакто стана на единадесет месеца. Правихме опити с ясла - абсолютно безуспешни/за два месеца три пъти бе на антибиотик/. Когато тръгна на градина вече нямахме абсолютно никакви проблеми нито с болести, нито с адаптацията.
Сега възнамерявам и с бебко да процедирам така.
Виж целия пост
# 10
Категорично - против яслата.За 6 месеца - 6 курса с антибиотик,отити,конюктивит,ангина  +страх,че лелята "бута супата в устата ми".... smile3512
Виж целия пост
# 11
Ako имаш възможност да плащаш запази си бавачката до детската градина. Има време кога детето да се социализира. Имам личния опит и от двата варианта. Дъщеря направо на три години на градина и малчо на година и половина на ясла, защото ни напусна бавачката. За градината гласувам с две ръце, но съм против яслата.
Виж целия пост
# 12
Щом си доволна от бавачката няма какво да мислиш. Ще спестиш много пари от лекарства. Peace
Виж целия пост
# 13
Аз бих избрала бавачката.Но аз по принцип съм негативно настроена към яслите,та мнението ми не е много обективно...
Peace
Виж целия пост
# 14
Нашият син има бавачка, която се грижи за него 3-4  следобеда в седмицата откакто беше на 1 мес. Много съм доволна, понеже е мед. сестра и има голям опит. Аз се чувствам спокойна, когато тя е с него.
Мисля да пропуснем яслата, за да не боледува много. По-късно ще ходи на детска градина.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия