Merz vs Калмацин

  • 6 670
  • 28
Чудя се какви витамини специално за косата и кожата да си взема и за това се допитвам до вас, момичета. Кои са по-добри? А може да ми препоръчате и други марки.  Wink
Виж целия пост
# 1
Аз съм пила на Merz и съм много доволна. Бирената мая също добре действа на кожата, по 2-3 на ден, че от повече се пълнее. Peace
Виж целия пост
# 2
Мен ме интересуват витамини + желязо. Има ли такава комбинация и как се казва?
Виж целия пост
# 3
tetesept® Eisen
а има и вариант с витамин С
tetesept® Eisen – plus Vitamin C




Тази е с желязо!
Виж целия пост
# 4
Аз съм доволна от Калмацин!
Виж целия пост
# 5
От Калмацин косата, кожата и ноктите ми станаха страхотни, обаче ми действаше на апетита и метаболизма и качих 2 кила от него...Като го спрях всичко се оправи, но пък кожата ми вече не е така гладка Cry Няма оправия...
Виж целия пост
# 6
Калмацин не съм пила, но от Мерц напълнях без да променям хранителните си навици
Виж целия пост
# 7
Май като пиеш витамини винаги напълняваш.
Виж целия пост
# 8
Май като пиеш витамини винаги напълняваш.

е при мен не е така аз пия Суправит в различни комбинации.
Виж целия пост
# 9
А дали го има в БГ  newsm78
Виж целия пост
# 10
Аз пих 3 месеца Мерц. Останах много доволна.Косата започна да ми расте с такова темпо, че шашна даже фризьора, при който ходих.Хапчетата не оказаха никакво влияние на килограмите ми и на апетита ми.
А ползвали ли сте Фитовал-капсулите?Аз намерих това за тях :

Хранителна добавка

Състав
Всяка капсула съдържа:

Faex medicinails ianst. (yeast) 200mg.
L-cystinum 100mg.
Calcii pantothenas 35mg.
Thiamini nitras (vitamin B1) 2mg.
Ribiflavinum (vitamin B2) 2mg.
Pyridoxini chloridum (vitamin B6) 2 mg.
Biothinum 0,1mg.
Cyanocabalaminum (vitamin B12) 2мg.
Acidum folicum 0,2mg.
Ferrum (iron, Fe2+) 10mg.
Zincum (Zn2+) 5 mg.
Cuprum (cooper, Cu2+) 1 mg.

Енергийната стойност на една капсула е приблизително 2,8 kJ (0,7 kcal).

Косата може да бъде повредена от многобройни външни фактори, механични или химични, и особено от различни вредни вещества пренасяни с кръвта към корените на косата, които причиняват смущения в подхранването и подновяването и.
Само здравата и жизнена коса е красива и за такава коса се изисква допълнително външно третиране, а също така, правилно и достатъчно подхранване на корените на косата.

Фитовал - капсули са биологична храна за проблематична и повредна коса. Чрез кръвообращението те снабдяват корените на косата с вещества, които са неотложно необходими за растежа и подновяването на косата. Фитовал - капсули, съдържат аминокиселина цистин, която е много важна за подновяване на косата, и необходимите минерали и витамини вземат участие във важните метаболитни процеси в корените на косата, като катализатори. Фитовал - капсули, съдържат медицинска мая, като естествен източник на витамини от група "В", минерали и аминокиселини.

Фитовал - капсули укрепват косата, те подобряват нейната структура, ускоряват подновяването й и забавят косопада.

Фитовал - капсули, в комбинация с Фитовал - шампоан, представлява всичко неоходимо за грижата и подхранването на проблематична и повредена коса.
Те се препоръчват:
- при косопад;
- при смущения в растежа и подновяването на косата;
- при недостиг на съществени биологични вещества, като резултат на неподходящо хранене;
- за укрепване на тънка, чуплива и слаба коса.

При смущения е растежа и при косопад се взема 3 пъти дневно по 1 капсула по време на хранене или след него. За укрепване на повредена коса - 1-2 капсули дневно са достатъчни. Фитовал - капсули трябва да се взимат 2-3 месеца. През този перод косата трябва да се мие с Фитовал - шампоан един или два пъти седмично.

Опаковка
60 капсули

Производител
KRKA, d.d., Novo mesto, Slovenia


източник: листовка на FITOVAL

ако някой ги е ползвал, моля да даде мнение  Blush

Виж целия пост
# 11
А каква им е цената на тези витамини-мерц и Калмацин?
Аз се каня да си купя, но като ида в някоя аптека и все забравям да попитам.
И още нещо. Равномерно ли напълняхте от тях или само на определени места?
Виж целия пост
# 12
Калмацин-а е около 8 лв, а Мерц-а май е по-скъп. Притеснява ме това, че се пълнее от тях. Но ще взема да пробвам, може при мен да не се отрази на килограмите.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 13
Колко време трябва да се пие този калмацин?
Виж целия пост
# 14
От както съм родила преди 2г. пия само Мерц,не съм напълняла и косата ми се въстанови напълно.Беше започнала да пада,суха и слаба сега се гордея с нея.ЦЕНАТА Е 12ЛВ.Постригвам я всеки месец почти но тя много бързо расте.Пия го 2-3месеца и после почивам.Лятото ня го пия защтото има витамин Д и не  е хубаво да се натрупва в организма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия