запознати със законодателството във Великобритания-Шотландия

  • 704
  • 6
 Имам нужда от правен съвет.Малкия беше бебе на 6 седмици като влязохме в болница защото беше целия посинен.Аз си мислех че е болен слава богу оказа се че баща му(шотландец)го е наранил умишлено.Призна си в полицията,сега няма право да ни вижда (напуснах го в момента в който разбрах)и е с отнети родителски права.Делото срещу него е на 23.май.обаче аз не нзам какво точно ще се решава  на това дело и май никой не може точно да ми каже.Всеки е категоричен обаче че ще влезе в затвор(което за мен е най-малкото което искам да му се случи).Издръжка не плаща от време на време праща картички по майка си ама той бебо картички не яде.... newsm78Та мислълта ми е мога ли да очаквам че ще го осъдят на обезщетение и да плаща издръка или трябва да водя друго дело за това?Благодаря на всички които ще ми отговорят!
Виж целия пост
# 1
НА този въпрос отговор може да ти даде само адвокат или човек минал по твоя път (или имал познати в подобна ситуация)
Страшно много съжалявам за това през което си преминала Sad Sad

Иди в някой Citizen Advice Bureau ;те имат доброволци, които ще те посъветват как и какво, и къде да потърсиш помощ (безплатно)

http://www.citizensadvice.org.uk/
Виж целия пост
# 2
 Много ти благодаря!Аз имам и адвокат и цяло войнство социални работници и един с един едно не ми казват.Питам си адвоката той казва че щяло да е трудно за издръжката кое му е трудното нали един закон има и аз не знам вече.То знам че малко са случаи като моя.Иначе всички съм ги обиколила newsm78де що има организация и институция и пак няма адекватен отговор
Виж целия пост
# 3
Нямам отговор, но искрено ви съчувствам, стана ми адски гадно като прочетох. Между другото, чувала съм, че в затвора самите затворници се случва да си раздават правосъдие едни на други, така че ако 'колегите' му разберат за какво е вътре, може да му се случат и по-лоши работи.
Издръжка той май трябва да плаща при всички случаи, ако има доходи. За обезщетение не знам. Май какви пари ще видите от него зависи и от неговото финансово състояние. Изчакай да видиш какво ще каже съда. Успех!
Виж целия пост
# 4
По принцип издръжка се плаща според дохода,а той в затвора няма да има такъв.
Сина ми има едно приятелче чиито баща е с отнети родителски права и понастоящем в затвора.Няма как да питам майката,но от това,което съм виждала знам,че баба му и дядо му (на баща му родителите) идват и го забират от време на време и ходят на свиждане на бащата.Те му дават някакви пари защото съм го чувала да прави планове,но незнам дали това е доброволно или е присъдена някаква издръжка и те я дават вместо бащата.

Много съжалявам за това което ти се е случило.Представям си какво ти е отношението към този мъж,посегнал на най милото.

Бъдете здрави с бебчо!
Виж целия пост
# 5
Мога да разбера как се чувстваш...  Аз знам за Великобритания, че  ако мъжът няма доходи, както ако е в затвора, няма как и да плаща издръжка. В такива случаи помощи ти се полагат от държавата.
Виж целия пост
# 6
Много съжалявам, че малкото човече е било подложено на такова зверство Twisted Evil. Ако изрода има някакви пари в спестявания или все още работи или някакви assets, кажи на твоите солиситор-и да напишат money order до него или неговият солиситор. Доброволно да плаща. Ако не иска да плаща, money order отива в съда и това е работа на твоя солиситор, а не да си чеше ......  Ако твоят месечен доход е под 600 - ти се полага legal help т е  не плащаш за адвокати. Държавата ти плаща адвокатските разходи. Адвокатите си се оправят по тази част, ти само доказваш доход.
Отиди до Council-а и попитай за housing and other benefits. Имат си хора там да отговарят на въпроси и да те съветват какво и колко. Така ще имаш информация ако нищожеството не плати нищо.
В случай на побой, би трябвало да получиш от полицията една форма за обезщетение, което да се плати от ответника по делото. Разглежда се от съда и съответно съдът взима решение. Питай в полицията, би трябвало да имаш тел. за контакт с полицай, който ще се яви пред съда от страна на обвинението. Или просто се обади в полицията и попитай за такова нещо, те ще ти кажат има ли няма ли такова нещо. Това е за UK. Предполагам, че в Скотия не е много по-различно. Надявам се да съм помогнала. Много целувки на твоето малко слънчице.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия