Домашно масло?

  • 642
  • 10
Бебка е на почти 9 месеца. Захранена на 6 навършени. 2 пъти досега съм дала кисело като не е имало никаква реакция. И защото съм фен на домашно приготвеното кисело мляко, заквасвам в къщи. Вчера събрах каймака и направих масло. Не ме питайте как ми дойде идеята  Mr. Green ама стана готино. И сега се чудя мога ли да дам от него на беба? Та това ми е и въпроса.
Виж целия пост
# 1
Jes и аз заквасвам кисело мляко вкъщи и давам от него на Таско, а масло съм правила няколко пъти, давам от 6-ти месец. Питах педито и тя каза, че е по - добре от купеното  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Можеш, разбира се... Купеното с нищо не е по-добро...
Твоето домашно масло е много по-хубаво...
Виж целия пост
# 3
А как точно се прави, ще споделите ли?
Виж целия пост
# 4
Става от домашно квасено мляко... Събираш каймаците на киселото мляко... Сиреч това, което остава отгоре на буркана с мляко, около един пръст... Събираш един буркан каймаци... Може и по-малко... Но биенето на по-малко количество не си заслужава... Събраните каймаци ги разреждаш с вода... Правиш нещо като айрян на гъстота... Сиреч, равни части каймаци и вода... Едно към едно... И започваш да биеш... Например с миксер... Вероятно може и в блендера на кухненския робот, не сме пробвали... Биеш, биеш и зрънцата масло се отделят отгоре на течността... Събираш с лъжица и продължаваш... Докато спрат да се отделят зрънца...
Има една подробност... Айряна не трябва да е студен... Че тогава много трудно се отделя масло... Трябва температурата да е стайна - 22-24 градуса... Но да не е по-топло, защото иначе избитото масло се разтваря в айряна... След като се събере маслото, слагаш го в някакъв съд и го измиваш старателно... В смисъл, сипваш вода, бъркаш добре, изхвърляш водата, слагаш нова и така три пъти... По желание в последствие може да сложиш и сол... В купеното масло има сол и ако си свикнала с вкуса... По твоя преценка... Но може и да го консумираш чисто... Маслото е прекрасно...
Не сме пробвали от купено кисело мляко да бием масло, вероятно почти нищо няма да излезе...
Виж целия пост
# 5
Аз по съвсем друг начин го направих.  newsm78

Сварих млякото. Отгоре на тенджерата се образува гъст каймак. Обрах го, защото го мразя и се събра около 100-на грама. Тогава ми дойде идеята за масло. Разбих с пасатора и стана. Отцедих от млякото внимателно. В хладилника и сега е твърдо, жълто и много готино мирише. Излезе около 20-на грама масло. Не сложих сол, но аз така искам да е.



Виж целия пост
# 6
Аз да добавя - след като оберете маслото, направено от кисело мляко, не прясно, слагате бърканицата на котлона да кипне и се отделя извара.
Виж целия пост
# 7
Аз по съвсем друг начин го направих.  newsm78

Сварих млякото. Отгоре на тенджерата се образува гъст каймак. Обрах го, защото го мразя и се събра около 100-на грама. Тогава ми дойде идеята за масло. Разбих с пасатора и стана. Отцедих от млякото внимателно. В хладилника и сега е твърдо, жълто и много готино мирише. Излезе около 20-на грама масло. Не сложих сол, но аз така искам да е.





и аз така правя, от кърма... Embarassed
Виж целия пост
# 8
Ще пробвам да направя и аз.То готовото,дори и вносното не мирише на нищо.Само моля,кажете от кога включихте маслото в менюто.Бебата е вече на 8 месеца и още на съм давала.В пюретата слагам по няколко капки ехтин.
Виж целия пост
# 9
Ще пробвам да направя и аз.То готовото,дори и вносното не мирише на нищо.Само моля,кажете от кога включихте маслото в менюто.Бебата е вече на 8 месеца и още на съм давала.В пюретата слагам по няколко капки ехтин.

ами аз смятам да изчакам поне още 4 месеца, за сега слагам по малко зехтин, но рядко....
Виж целия пост
# 10
Аз започнах да давам масло от 10-ти месец
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия