Повръщане след болест.

  • 894
  • 6
Бебка изкара БРОНХИОЛИТ, 6 дни в болница, антибиотици, инхалации... Вече сме в къщи, но нещо ме притеснява. От 2 дни след хранене повръща, 3-4 пъти по-малко, в продължение на 1-2 часа след хранене. До сега никога не е повръщала. Яде толкова, колкото преди да се разболее. След лечението в болницата ни изписаха за в къщи Вентолин и витамини. Давах 2 дни и днес не съм, да не би от тях да повръща. Споделете, ако имате опит.
Виж целия пост
# 1
Предполагам откъм витамини даваш витамин Ц и калций? newsm78(от тях не би трябвало да има проблем)
Може да е реакция от лекарствата(Вентолин) ,иначе не виждам причина!Нещо и дразни коремчето от тях
А може и реакция на организма от антибиотиците!Защо не се консултираш!
Виж на упътването на Вентолина какви реакции може да има!
Виж целия пост
# 2
И моето дете повръща в следствие на Бронхеолит. Само че аз не го лекувах с предписаните антибиотици и вентолин, а с хомеопатия. Беше в много тежко състояние, фонтанелата му хлътна от повръщане на всяко ядене. Много бързо се повлия от хомеопатията, педито беше много очудена как са изчезнали хриповете толкова бързо (за 2 дни), след като са били толкова силни.
След като се излекува продължи да повръща и педито му постави диагноза ГЕР. Препоръча антирефлуксни адаптирани млека (Аптамил АР), + на всяко хранене в храната да му слагам от сухото мляко по 1-2 дози, особено в първите 30 - 40 мл от яденето и да се храни на 4 - 4,5 часа най-често. Храните да са по-гъсти. Да пие вода веднага след повръщането, защото стомашните сокове увреждат лигавицата на хранопровода.
Хомеопата ни се съгласи с терапията и засега няма да дава лекарство.
Имаме доста подобрение, повръща не по-често от веднъж дневно само при оригване по хапка, а не цялото ядене като преди.

Обаче вие сте много малки, ядете ли друго освен кърма/ АМ (не би трябвало на тази възраст)? Ако сте на АМ може да го смените с антирефлуксно на същата фирма, освен Милупа Фризолак също имат "Фризовом", за др. марки не знам.
Аз бих ти препоръчала ако ядете други храни да минете само на мляко (най-добре кърма) за 2-3 дни.

Как се храните? на колко часа и какво?
Виж целия пост
# 3
фонтанелата му хлътна от повръщане на всяко ядене.

 Shocked Това лекар ли ти го каза?
За пръв път чувам да има връзка между двете неща!


Детенцето кашля ли още? Защото кашлицата дразни гърлото и лесно предизвиква позив за повръщане.
Виж целия пост
# 4
Фонтанелата хлътва от обезводняване, в следствие повръщането, всеки лекар може да го потвърди.

Детето спря да кашля от бронхеолита и 2 седмици не кашляше изобщо, но повръщаше. После му пресипна гласа и започна да покашля по малко, в следствие от повръщането, без да е болен или настинал. Децата с ГЕР могат да започнат да кашлят, в следствие повръщането, а ако го аспирират могат да си докарат белодробни възпаления, бронхит и дори астма.

При нас цялата история започна от Бронхеолита, повръщаше от силните напъни кашлица, а после се обърнаха нещата.
Виж целия пост
# 5
Храним се с АМ на 3,5 часа х 180 мл + 1 на обед зеленчуково пюре. До сега ядеше на 4 часа, но явно вече не и стига и скъси интервала, а може би наваксва след боледуването. Реакциите от Вентолина са треперене, но тя и в болницата беше на инхалации с Вентолин, сега давам /давах/ сироп. Вече не кашля, преди кашляше като стар пушач, но не е повръщала.
AQ браво, че сте се излекували без антибиотици! И аз не исках да давам, но в болницата с хомеопатия не лекуват, въпреки че лекуващия лекар е проф. по хомеопатия. Аз не мисля, че антибиотиците я излекуваха... за в бъдеще ще търся помощ само от хомеопати, но не съм добре запозната дали лекуват като си вече болен или се дава нещо имуностимулиращо, за да не се разболяваш.
sneji витамините са КИДИ сироп с лизин-комбинирани, за общо укрепване след боледуването, но не мисля да ги давам. Склонна съм да мисля, че повръщането е от пренасищане с антибиотици и др. лекарства, това подсказва майчинския ми инстинкт, а и детето е много изнервено. Първо разболяване ни е и не знам какво да очаквам и всичко ме тревожи.
Виж целия пост
# 6
Каква марка АМ даваш? Ако е Аптамил, можеш да го замениш с Аптамил АР, ако е фризолак - с Фризовом, и двете съдържат клей от рожкови, който ги сгъстява след разтваряне, за предотвратяване на повръщането. За други марки не знам, може и да има и др. антирефлуксни млека, можеш да питаш педиатъра си за тях.
Мини за няколко дни само на мляко, без пюре на обяд, за да се успокои стомахчето. После при захранването остави за накрая плодовите пюрета, плодовата киселина дразни стомаха и предизвиква повръщане най - много. Докато сте само на мляко може да я храниш и на 3 часа, щом е гладна, но по-малко количество, вместо 180, 120 - 150 мл.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия