Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-14

  • 90 320
  • 746
# 15
Пахистахис като си качиш обявата в имот.бг си има опция да ти излизаза тел. номер върху снимката.
това не стига.
Изрязват мястото с телефона и публикуват останалата част.
Има в мрежата описание за воден знак на снимка.
Пахистахис, не оставяйте свободно място на снимката.
Ако ви идват на огледи предупреждавайте че не се снима.
Виж целия пост
# 16
  Каним се купуваме апартамент, на собственици, които не са в България. Какво пълномощно трябва да осигурят.

Поискай нотариуса при който ще мине сделката да ти даде каже.

Виж целия пост
# 17
  Каним се купуваме апартамент, на собственици, които не са в България. Какво пълномощно трябва да осигурят.

 Достатъчно интересен казус. Най-често за измама при сделка с недвижим имот се ползват пълномощни. Задължително ползвай печен доверен адвокат.
    По принцип брокерът ми движи делата. Познат ми е и е отдавна на пазара, но искам и аз да съм внимателна.

Прочети последните 5-6 теми внимателно. Тук се изявяват някои от тези брокери. Виж как ги режат, как се изказват неподготвени при по-интересни казуси. И си направи извода. Брокерите имат юридическа компетентност колкото мече в цирка което кара колело. Да, всички сме го виждали по телевизията, но по принцип мечките не карат колело. За казус с пълномощни, освен че текста на самите пълномощни трябва да е кристално точен, има и други уловки. Доста. Пожелавам ти трезва преценка и успех със сделката!
Вече ако сделката е с познати, или хора на които имате абсолютно доверие е друга работа.
Виж целия пост
# 18
  Каним се купуваме апартамент, на собственици, които не са в България. Какво пълномощно трябва да осигурят.

 Достатъчно интересен казус. Най-често за измама при сделка с недвижим имот се ползват пълномощни. Задължително ползвай печен доверен адвокат.
Не е толкова драматично сделката да е с пълномощно, ако продавачът има възможност, нека го завери в бългрска консулска служба - трябва  заверка на подпис и съдържание. Проблем би могъл да дойде, ако заверява при местен нотариус и правната система на съответната държава познава заверка само на подпис  в тези случай. И, разбира се, заверка и на декларациите пн ЗНД и ДОПК.
Виж целия пост
# 19

Прочети последните 5-6 теми внимателно. Тук се изявяват някои от тези брокери. Виж как ги режат, как се изказват неподготвени при по-интересни казуси. И си направи извода. Брокерите имат юридическа компетентност колкото мече в цирка което кара колело. Да, всички сме го виждали по телевизията, но по принцип мечките не карат колело. За казус с пълномощни, освен че текста на самите пълномощни трябва да е кристално точен, има и други уловки. Доста. Пожелавам ти трезва преценка и успех със сделката!
Вече ако сделката е с познати, или хора на които имате абсолютно доверие е друга работа.
Брокерите тук дават интересна информация, особено Томева, така че не бих се съгласила напълно.
Но имат навика да не коментират неизгодни за тях въпроси. Например в края на предишната тема Томева писа как имали 30 огледа за 2 дена, половината без брокери, на тухла от 1975 год в Хиподрума и как една била готова да подписва предварителен договор на място и да даде 50% от сумата. Ама те разбираш ли обсъждали с продавача офертите?! Т.е. Наддаване ли е имало, тъй като цената на имота е била привлекателна и продавачът ощетен?
Не даде яснота дали тя като брокер е подценила цената или продавачът я е определил, щом имало такъв голям интерес (изстреля някакви 1220 евро/м2) и дали ще вземе комисионна и от купувачите без брокер  Peace
Виж целия пост
# 20
Пахистахис като си качиш обявата в имот.бг си има опция да ти излизаза тел. номер върху снимката.

 Peace  Точно това имах в предвид!
Виж целия пост
# 21
Записвам се да стискам палци на Лъки! Heart Eyes
Виж целия пост
# 22

Брокерите тук дават интересна информация, особено Томева, така че не бих се съгласила напълно.
Но имат навика да не коментират неизгодни за тях въпроси. Например в края на предишната тема Томева писа как имали 30 огледа за 2 дена, половината без брокери, на тухла от 1975 год в Хиподрума и как една била готова да подписва предварителен договор на място и да даде 50% от сумата. Ама те разбираш ли обсъждали с продавача офертите?! Т.е. Наддаване ли е имало, тъй като цената на имота е била привлекателна и продавачът ощетен?
Не даде яснота дали тя като брокер е подценила цената или продавачът я е определил, щом имало такъв голям интерес (изстреля някакви 1220 евро/м2) и дали ще вземе комисионна и от купувачите без брокер  Peace

В предната тема Не се сърди човече ни показа наяве юридическата си компетентност, преди няколко теми и Tomeva се пооплете. Ама не им е работата на тях това. Брокерът не е юридически подготвен и не се очаква да разплита юридически казуси. Някои на базата на опит хващат тук-таме нещо, но е като да помолиш строителен техник, а не инженер, да ти каже как да построиш 20 етажна сграда. Попълване на бланки и формуляри, контакт с банки даже, удостоверения от Агенцията по вписвания, понякога и контакт с нотариус - Да, това топ брокерите го могат и правят. Но сделка с пълномощни ... моля Ви!
Виж целия пост
# 23
Записвам се , да не ви изтърва
Виж целия пост
# 24
Места си коментара от предната тема.
Благодаря за новата.

Да се включа за мнение за Люлин и не като зорлия, а като човек, който харесва квартала в който живее. Квартала е добре устроен, всичко е на една ръка разстояние. Има колкото пожелаеш гр.транспорт, а за такива като мен, които основно шофират не е голям проблем паркирането. Престъпност има навсякъде. Люлин просто е доста голям и като човек запознат донякъде мога да кажа,че люлинските джамбази бръмчат в други части на софия! По начало това е практика на всички крадци,не пипат района в който живеят. Дрога има навсякъде. Цигани...аз живея в 5-та част от години и никога не съм имала проблеми. В нашият блок има само едно ромско семейство, но те чисти и възпитани. В пета част на Люлин е одобрен и проект за спирка на Метро.
Пиша това, защото виждам само отрицателни коментари вероятно от хора, които никога не са живяли в квартала и не биха живяли! От първо лице мога да кажа, че квартала не е лош и в него живеем съвсем нормални хора от т.н средна класа.
Аз продавам и отново, ще си купя жилище именно в Люлин, пак в пета част и държа да е ЕПК или панел!
Не се смятам обаче за заблудена!
П.с писали сме едновременно с томева.
Виж целия пост
# 25
Мисля Томева за почтен брокер, щом не крие лицето си и е разпознаваема, иначе рискува много. 1222Е на кв. е доста много, за да става калабалък от 30 души, чак се свършиха имотите  #Crazy. Аз също  гледах за Хиподрума и поне пет на 1000-1100 ми харесаха, и бих купил, ако не бяха в Хиподрума естествено. Иии  #Crazy #Crazy не зная, защо сравнявате имоти тук и в немско, преди да сте сравнили заплатите.
Виж целия пост
# 26
  Каним се купуваме апартамент, на собственици, които не са в България. Какво пълномощно трябва да осигурят.

 Достатъчно интересен казус. Най-често за измама при сделка с недвижим имот се ползват пълномощни. Задължително ползвай печен доверен адвокат.
    По принцип брокърт ми движи делата. Познат ми е и е отдавна на пазара, но искам и аз да съм внимателна.

Подкрепям - нека се провери добре собствеността за да няма изненади в бъдеще.
Виж целия пост
# 27
Ами точно,че заплатите са много различни е още по-странно. Как имотите са с еднакви цени?
Виж целия пост
# 28
Ами точно,че заплатите са много различни е още по-странно. Как имотите са с еднакви цени?
Що се чудиш newsm78 На всякъде всичко ни сравняват с Европа - тока, бензина, имотите  #Crazy #Crazy, само заплатите не. А за пенсиите, нъцки. Есента имаше една статистика, че българинът си купува 0.33 кв. м. с една заплата. Каква ли е покупателната му възможност сега. Мисля, тоя балон, скоро ще се спука. Ако вземат всички купувачи да бойкотират пазара, хохохо. Беров беше казал -" За бога, братя, не купувайте".
Виж целия пост
# 29
Аз също харесвам Люлин. Не бих живяла в Люлин 1, 2, 3 и 4, но основно заради далечния досег с метро. Люлин 5, 6, 7, 8, 9 и най-вече 10 са много приятни квартали. Не виждам голяма разлика с Младост като устройство, а съм родна младостчанка и уж си защитавам квартала по сантиментални мотиви.  Mr. Green Липсва само близостта до Витоша, но с метростанция Витоша и това не е такъв проблем. Люлините имат много хубав парк, метро, много магазини, училища, детски градини, всичко ти е близо. Много по-трудно бих се адаптирала към някои по-харесвани квартали, в които няма как да оцелееш без кола и са застроени до крайност.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия